La Boule doet in originaliteit [f? V Zaadjes geplant bij Thuis in Kern 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Film 'Braziliaanse Koorts' West Side Story en Mama Mia tegelijk in De Oosterhof hart voor de zaak bijzondere winkeltjes in Zeeland In sinterklaastijd besteedt de PZC aandacht aan leuke en bijzondere winkels. Ga voor meer winkeltjes naar www.pzc.nl Het lijkt misschien niet de meest voor de hand liggende plek om de- cemberinkopen te gaan doen, maar een keer de drempel overstappen van La Boule in Dreischor loont de moeite. In deze in een voormalige vlas schuur aan de Bogerdweg gevestig de winkel kun je in verschillende prijsklassen shoppen. En interieur advies krijg je er van eigenaresse Joke van der Wekke gratis en voor niets bij. Het sfeervolle halletje met wat mandjes kerstversierse- len voor weinig stelt gerust. En wie de drempel naar de nog geen 50 vierkante meter grote zaak overstapt, snapt niet ooit drempel vrees ervaren te hebben. Want het is niet alleen 'het grote werk' zo als gordijnen, vloerkleed en be hang waar Joke met La Boule in doet. Er is ook een hoop te vinden aan betaalbare accessoires. „Ik hou van kwaliteit en van tijdloze din gen", omschrijft Joke het uitgangs punt van haar winkel. Grote kans dat je tussen de fotolijstjes, kaar senstandaards, waterkannen en va zen nét dat gedroomde bordje vindt. Zoals de groene bordjes in de vorm van een lotusblad a 12,95 of een pearlbord van het merk Sia, vanaf 9,95. „Ik wil geen kuddedier zijn en zoek altijd naar iets apar te rs." Tussen het 'kleine spul' staat een hoop moois. Een krukje met aan de kust gevonden hout met een zitting van Walchers schapen wol (145 euro) van Joyce den Bre ker uit Driewegen staat stoer naast een comfortabel ogende grij ze bank. Ook de kussens met handbedrukte stoffen van IKA zijn originele exemplaren. Joke liet ze maken („Ik ben een stoffen- freak") door de stoffeer- en gor- dijnateliers waar ze al jaren mee samenwerkt. „Als mensen een bank willen, neem ik ze mee naar de meubelcentra waar wij inko pen doen. Dan hebben ze een hart stikke leuke dag, zien ze heel veel mooie dingen en kiezen ze uitein delijk toch nog vaak voor de bank die ik hier heb staan. Maar ik vind dat leuk om te doen en omdat ik klein ben, kan ik die persoonlijke service ook bieden." Voor onder de kerstboom of in de jute zak misschien een beetje te groot, maar met artikelen als de met kleurrijke boerinnen getooide an sichtkaarten van Petit Paris (2,90 euro), verfijnde witte engelhan gers (4,50 euro) én met de 50 pro cent outletkorting die nu op de 'oude' collectie zit, kun je ook voor de feestdagen met een volle tas tegen prima prijzen La Boule uitwandelen. 'Omdat ik klein ben, kan ik die persoonlijke service ook bieden' J r M L»« NOTARIS PRAKTIJK VAN DONGEN Gaat u scheiden? Wij regelen alles: Die bijeenkomst maakte wel duidelijk dat er nog veel in formatie uit te wisselen valt. „We zitten hier met sleutelfi- 'Er zitten nog altijd gaten in de kennis' guren uit Renesse aan tafel en zelfs dan merk je dat er nog altijd gaten in de kennis zitten", omschreef Mels Hoo genboom van SMWO de waarde van de bijeenkom sten van Thuis in de Kern, die overal op Schouwen-Dui- veland worden gehouden. In Renesse schoven vertegen woordigers van kerk, soos, thuiszorg, Zeeuwland, dorps raad, Humanitas, dorpshuis en Vronenburg aan tafel om kennis te delen over wat on der ouderen in Renesse speelt. Daarbij ook elkaar ver rassend met info over de ei gen activiteiten en expertise. Dat leidde tot het plan nog veel meer mensen te infor meren via een senioreninfor matiemiddag. Veel contactgegevens zijn in ieder geval al gebundeld in de door de dorpsraad van Renesse uitgegeven folder waarin allerlei organisaties op het gebied van ondersteu ning, ontspanning en ont moeting op een rij zijn ge zet. De tweede editie van de ze folder, ook voortgekomen uit Thuis in de Kern, wordt huis-aan-huis verspreid. 'Door folder ziet iedereen wat er allemaal is' In de regio De film Braziliaanse Koorts is vrijdag 4 december in De Balie in Amsterdam te zien. Deze do cumentaire van oud-PZC-ver- slaggever Arjan van Westen en cameravrouw Monique Schout- sen gaat over een vergeten en dramatische Zeeuwse emigratie naar Brazilië. Honderden landar beiders uit West-Zeeuws-Vlaan- deren, Schouwen-Duiveland en de Bevelanden werden halverwe ge de negentiende eeuw door ronselaars overtuigd naar Brazi lië te vertrekken. Een eigen huis en grond was ze beloofd. In wer kelijkheid kampten ze na een uit puttende zeereis in Brazilië op nieuw met bitter armoede en af hankelijkheid. Mijn dorp, mijn stad D-Fashion, 18.30-21.00 uur: La- diesnight; Dorpshuis de Schutse, 16.00-18.00 uur: He rensociëteit; 20.00-23.00 uur: Kla- verjasvereniging; Dorpshuis 't Zuudèn- de; 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; Ons Dorpshuis, 20.00 uur: Darten; Dorpshuis, 20.30 uur: Heeren van Noordwelle Dorpshuis de Ooster hof, 19.30 uur: Darts; 19.45 uur: Ooster- landse Fanfare; Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 13.30-16.30 uur: Diverse exposi ties; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling over de historie van de foto grafie; Fizi, De Weve rij, 20.30 uur: Hol land, Natuur in de Delta; Gemeente huis, 8.30-16.00 uur: Expositie Schilder achtige Lichtschrijve- rij; Sint Lievensmon- stertoren: 10.00- 17.00 uur: Expositie Silhouetten tegen het licht en beklim ming van de toren; Stadhuismuseum, 13.00-16.00 uur: Huis van Sinterklaas. door Esme Soesman Joke van der Wekke Joke van der Wekke in haar in een vlasschuur gevestigde winkel La Boule. foto Marieke Mandemaker Dam 37, Middelburg 0118 629155 www.notaris-vandongen.nl uw echtscheidingsconvenant uw ouderschapsplan de verdeling van uw woning uw echtscheidingstestament door Esme Soesman RENESSE. Een informatiemid dag voor ouderen en wellicht een vrijwilligersdienst die kan bijspringen om dorpsgenoten kortdurend hulp te bieden, zoals ook in Zonnemaire en Dreischor gebeurt. Tijdens de gisteren gehouden vierde bij eenkomst van Thuis in Renes- se werden diverse zaadjes ge plant. Mels Hoogenboom, SMWO Joke Broekhuis, dorpsraad KATS Oesterkwekerij wordt vandaag geopend In Kats wordt vandaag een binnendijkse over dekte oesterkwekerij officieel geopend. De kwekerij is erop ge richt de gevaren van oesterkweek tegen te gaan en het hele jaar consumptieoesters te kweken. In 24 bassins met elk een inhoud van 260 m3 wordt phytoplankton ge kweekt, de natuurlijke voeding van oester. Gedeputeerde Jo-An- nes de Bat houdt een toespraak tijdens de opening, die om 15.30 uur begint aan ZIERIKZEE de Colijnsplaatse Groeneweg 2. BURCH-HAAMSTEDE Open dagen bij atelier Daniëlle Orelio Kunstenares Daniëlle Orelio (foto) houdt za terdag en zondag open dagen in haar atelier in Burgh-Haam- stede. Tijdens de open da gen krijgt de bezoe ker een voorproefje van de expositie waar aan Orelio werkt: siga renkistjes, die bij haar een tweede of derde leven krijgen. Ze deco reert de sigarenkistjes met teksten of voor stellingen en vult de kistjes met sculptuur- tjes van restmateria len. Orelio maakt ver der sieraden, schilde rijen en beelden in brons en keramiek voor zowel binnen als buiten. Het atelier aan de Hogeweg 34 is bei de dagen open tussen 11.00 en 17.00 uur. Meer informatie via www.orelio-art.com. OOSTERLAND. Eigenlijk zou het jubileumfeest pas in 2016 plaatsvin den, maar dan bestaat de afdeling Duiveland van de belangenvereni ging Vrouwen van Nu niet meer. Daarom werd het gisteravond gevierd met een optreden van musicalgroep Be Vocal in dorpshuis De Ooster hof in Oosterland. Met het programma Musicalspetters werden hoogte punten uit musicals als West Side Story en Mama Mia ten tonele ge bracht. Vanaf januari gaat de belangenvereniging zelfstandig verder on der de naam Sameé. foto Marieke Mandemaker BURCH-HAAMSTEDE KERKWERVE NIEUWERKERK NOORDWELLE OOSTERLAND RENESSE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65