Oud-bondscoach had kinderporno een nieuwe woning NIEUWS 5 'Ik merk er nu nog weinig van' „Ja, het zijn mooie cijfers", beaamt directeur Fries Heinis van Bouwend Nederland. „We zouden wel gek zijn om te zeggen dat we hier niet gelukkig mee zijn." Toch is het niet zo rooskleurig als de cijfers ons doen geloven. Om te beginnen met de grond water en wegenbouw. Op dat ter rein is volgens Heines nog bar wei nig te merken van de aantrekken de bouwsector. Dit onderdeel moet het vooral hebben van over heidsopdrachten. „Niet alleen de nieuwe opdrachten blijven uit, ook stellen de rijksoverheid en ge meenten groot onderhoud en re novatiewerk uit", constateert Hei nis. Bouwend Nederland bracht al verschillende zorgelijke rapporten uit over de onderhoudsstaat van onder meer bruggen en dijken in ons land. „We hebben er bij de overheid op aangedrongen om hier meer geld op de rijksbegro ting voor vrij te maken. Daarbij was in het verleden het credo 'meer asfalt', maar we moeten met het oog op de aantrekkende economie en oplopende files goed nadenken waar behoefte aan is en hoe we hier slim mee kunnen om gaan. Daar zou een goed investe ringsplan voor op tafel moeten ko men." Ook over de tweede pijler van de bouw - kantoorgebouwen - zal je Heinis niet horen juichen. „Ja het gaat beter, maar het tempo is langzaam", vertelt hij. Er staat nu omgerekend zo'n 4.000 voetbalvel den aan kantoorpanden leeg. Vol gens hem verandert de behoefte door flexibel werken en zullen bouwers, ontwikkelaars en ge meenten beter moeten kijken hoe ze hier op kunnen inspringen. „De tijd van gewoon een stapel blokken langs de snelweg neerzet ten, volstaat niet meer. Dus ja, ook hier schijnt de zon niet." Waar het zonnetje dan wél schijnt? Dat is in de woningbouw. Daar is de door het CBS genoem de omzetstijging van 7 procent met name aan te danken. Consu menten die jarenlang niet durf den of konden verhuizen, willen weer kopen. „Naar verhouding gaat het beter. Maar we zijn nog niet op het oude niveau terug. We komen uit een diep dal", zegt hoogleraar woning markt Peter Boelhouwer. Volgens de woningmarktdes- kundige zijn de afgelopen jaren 5.000 bedrijven failliet gegaan en 70.000 bouwvakkers ontslagen. Voorzitter Henk Klein Poelhuis van de Aannemersfederatie ziet bedrijven die de hardste klappen hebben gekregen tijdens crisis, nu het snelst opkrabbelen. Als voor beeld haalt hij metselaars, voegers en tegelzetters aan. „Zij kunnen weer volop aan de bak." Dat positivisme trekt volgens het CBS door. Zestien procent van de ondernemers verwacht dat de omzet volgend jaar stijgt. Klein Poelstra zet daar wel een kantteke ning bij: „Wat zegt dat over die an dere 84 procent? Tuurlijk, het gaat beter. Maar het is nog geen hoe- ra-verhaal." Wanneer gaat het zonnetje dan wel schijnen? Klein Poelhuis: „Ik denk dat we dan vijfjaar verder zijn." Blomberg Hendrik-Jan Blomberg „Loopt het allemaal weer op rolletjes in bouw? Nou, ik merk er persoonlijk nog niet veel van." Hen drik-Jan Blomberg wil dolgraag de slin gers ophangen maar nu ziet hij daar nog geen reden toe. Wél in de toekomst, want de Drent, die samen met broer Jo- han bouwbedrijf Blomberg runt, is positief gestemd. „De markt is in be weging dus wat dat betreft zie ik het straks wel weer be ter worden. Maar meer concrete op drachten heb ik nu nog niet direct. Wij houden het hoofd echter wel boven water hoor. Blom berg is breed ge oriënteerd; van het vervangen van een deurkruk tot het bouwen van een complete woning. Daardoor bestaan we nog." De middelbare school waar Van den B. (56) lesgeeft en decaan is, hoorde dat pas gisteren en heeft hem op non-actief gezet. Op de laptop van de voormali ge bondscoach werden 79 foto's en filmjes ontdekt van seksuele handelingen verricht door min derjarige jongens. Die zou hij in de periode tussen 2009 en 2014 hebben gedownload. Daarnaast wordt hij verdacht van het gedu rende een halfjaar stiekem fil men van acht jonge mannen in zijn woning. Het Openbaar Mi nisterie kan niet zeggen in welke ruimtes de opnames zijn ge maakt. Het heimelijk filmen ge beurde tussen december 2010 en mei 2011, toen Van den B. trainer was bij volleybalvereniging Spivo in Spijkenisse én Next Vol ley in Dordrecht. Oud-voorzitter Karl Meijer van Spivo reageert ge schokt. „We houden mensen al tijd goed in de gaten, maar we hebben nooit rare dingen gezien. De spelers waren ook heel blij met zijn aanpak." Jaren ervoor was Van den B. trainer van Jong Oranje bij de volleybalbond. Het bestuur van zijn huidige volley balclub Huizen, beraadt zich op de situatie, zegt voorzitter Ger- mer Verhage. Van den B., die uit een gelovig milieu komt en enkele jaren gele den na een verbroken huwelijk trouwde met een man, weigerde gisteren, net als zijn advocaat, op de zaak in te gaan. De school waar Van den B. lesgeeft en decaan is, hoorde er pas gisteren van en heeft hem op non-actief gezet Op de middelbare school Scala Rietvelden in zijn woonplaats komt het nieuws over de Spijke- nisser hard aan. Rector Henk Fledderus van het overkoepelde Penta College noemt hem 'een uitstekende docent'. „We had den dit niet zien aankomen." Het Openbaar Ministerie laat weten dat het de school niet mocht inlichten over de kinder porno omdat er geen acuut ge vaar was voor misbruik. Met mij bespaart u aanzienlijk op uw stookkosten VRIJDAG 27 NOVEMBER 2015 Nog geen hoera in de bouw door Theo Teitsma SPIJKENISSE. Oud-volleybalbonds- coach van Jong Oranje Peter van den B. uit Spijkenisse staat van daag voor de rechter vanwege be zit van kinderporno en het heime lijk filmen van zijn pupillen thuis. Is UW Weet u zeker dat uw cv-ketel goed en veilig functioneert? Er is nu een nieuw onafhankelijk kwaliteitslabel voor professioneel cv-onderhoud: OK CV. Een goed afgestelde cv-ketel geeft u de zekerheid veilig en kostenbesparend te stoken. U vindt alle OK CV-gecertificeerde installatiebedrijven via ok-cv.nl. Veilig, besparend en betrouwbaar cv-onderhoud teksten Emiel Poeiert foto Andre Weima

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5