HNNEN&BUIl 7 s— I 0 KIJK VERGELIJK Een rustige woning in een klein Zeeuws dorp pn— M S—i—pp f Marco moest voor zichzelf eerst op een rijtje zetten wat hij ermee kon, qua verbouwing. Toen was hij om MHMHM |PL<PI in Noordwelle in de verkoop." Ze gingen kijken en Frieda vond het meteen leuk. „Ik vond het licht en ruim. Marco zag niet direct de uitdaging, qua verbouwen. Het zag er netjes uit, maar er was nog ge noeg te doen. Er lagen witte plavui zen in, de keuken was nogal hokkerig en de tuin een wildernis met rozenstuiken. Het was niet af geleefd hoor, maar er hing gewoon geen sfeer. Marco moest er even doorheen kijken en voor zichzelf op een rijtje zetten wat hij er mee kon. Toen hij dat eenmaal voor ogen had, was hij ook om." Opengebroken Ze wisten dat ze er snel bij moesten zijn, want zo vaak komt er in het kleine dorp geen koopwoning vrij. Binnen een week tekenden ze het koopcontract en ze gingen meteen hard aan de slag. Het toilet werd vervangen, de keu ken werd opengebroken en er kwam een mooie pvc-vloer over de plavuizen heen. Frieda: „Marco werkte van zeven uur 's ochtends tot tien uur 's avonds en was hele maal kapot. Maar voor de Kerst was het klaar en trokken we erin." Het eerste weekend dat ze er woon den, had het gesneeuwd. „Marco maakte me wakker en uit het slaap kamerraam keken we uit over het land. Prachtig," herinnert Frieda zich. „En ik ben nog elke dag heel blij met het uitzicht. Dat geeft me een vrij gevoel. In de zomer zitten we onder de overkapping bij het hek en kijken naar de grote trek paarden die door het weiland lopen." Aan het einde van een lange werk dag ontspannen de twee zich graag in hun extra grote bad met televi sie. De badkamer is het parade paardje van het huis. Frieda: „Veel mensen zijn verbaasd over wat we er allemaal in hebben gekregen. We zijn allebei lang, dus moest er een bad van 1.90 meter in. En we wil den graag een tweede toilet boven. Het was passen en meten, maar het is Marco gelukt." Nu alleen de voortuin nog aanpak ken. Marco: „Zeg nooit nooit, maar voorlopig gaan we hier niet weg." Rustig wonen in een klein dorp: de een moet er niet aan denken, de ander zweert erbij. De liefhebber vindt misschien iets van zijn gading tussen deze woningen op Schouwen-Duiveland. SIRJANSLAND ZONNEMAIRE SIRJANSLAND SEROOSKERKE (S) DREISCHOR vrijdag 27 november 2015 ttv Marco en Frieda Huttinga: het huis is binnen zo goed als klaar, nu de voortuin nog. een uitzicht EVEN VOORSTELLEN Marco Huttinga (32) is medewerker technische dienst bij Landal in Burgh-Haamstede. Frieda Huttinga (32) werkt als pedagogisch medewerkster bij Kibeo. Samen hebben ze vier katten, een konijn en sinds kort puppy Huub. Adres: Dorpsstraat 6 Type: Tussenwoning Prijs: €134.500 Bouwjaar: 1900 Bijzonderheden: Ruime woonka mer, 3 kamers, dakterras en binnenplaatsje. Adres: Irenestraat 3 Type: Tussenwoning Prijs: €157.000 Bouwjaar: 1957 Bijzonderheden: Mooie tuin op het zuidwesten, 5 kamers, kavel van 148 m2. Adres: Lageweg 34 Type: Vrij staande woning Prijs: €299.500 Bouwjaar: 1987 Bijzonderheden: Houtskelet- bouw, 5 kamers, extra loods grenzend aan tuin. Adres: Huismeet 22 Type: Tussenwoning Prijs: €179.000 Bouwjaar: 1985 Bijzonderheden: Vrije achterom, zonnetuin, veel natuurgebieden in nabije omge ving. Adres: Bogerdweg 32 Type: Twee- onder-een-kap Prijs: €179.900 Bouwjaar: 1991 Bijzonderheden: Uitgebouwde serre, 215 m2 eigen grond, toegestaan als tweede woning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58