V ;1 I Iuizenpaspoort 6 I IINNEN& Marco en Frieda Huttinga uit Noordwelle waren toe aan iets groters. Maar in een dorp met driehonderd inwoners komt zelden een huis vrij. Dus waren ze er als de kippen bij toen er een woning in de verkoop kwam. Vriendinnen vroegen in het begin: wat moetje in zo'n klein dorp zonder winkels? Maar ik vind het hier fijn v* **i-- ".- -V» 'f 'Z1"n; 3» '<4 TEKST MARISKA DEN HARTOG FOTO'S DIRK JAN GJELTEMA v en knus kotje, dat is het huis van Marco en Frieda aan het Hoefijzer 20 zeker. Dat vinden ze niet A alleen zelf, dat zeggen ook hun familieleden, vrienden, kennissen en - wie weet - willekeu rige voorbijgangers. In december 2014 kochten ze het rijtjeshuis in het rustige straatje in Noordwelle en ze voelden zich er al snel thuis. Ze komen van de Ring in het dorp. Marco huurde daar een woning en Frieda, die uit Brielle kwam, trok hij hem in. „Vriendinnen vroegen in het begin wat ik hier ging doen. Zo'n klein dorp zonder winkels, waar je niemand kent! Maar ik ben inmiddels helemaal ingeburgerd en vind het hier fijn." Kringloopwinkel Goed, veel voorzieningen zijn er niet in Noordwelle, erkent Marco. De ongeveer 300 inwoners moeten het doen met een kapper, een kringloopwinkel, een dierenarts en een dorpshuis. Daarmee heb je het wel gehad. Dat wil niet zeggen dat er niets te beleven is. Marco: „De gemeen schapszin is hier groot. Er wordt heel veel georganiseerd in het dorp en het dorpshuis. Er is regelmatig een frietavond en we hebben jaar lijks het grootste straatfeest van het eiland. In de zomer is het in andere dorpen stikdruk met toeristen. Hier komen die niet. Het is dan heel rus tig en dat is eigenlijk wel lekker." Frieda vult aan: „In Brielle moest ik bovendien net zo ver rijden naar het centrum als hier naar Renesse waar de winkels zijn. Dus dat maakt ook geen verschil." Ze verhuisden binnen het dorp, omdat ze groter wilden wonen. Marco: „Het huis aan de Ring was heel klein, met allemaal schuine wanden. Omdat het een huurhuis was, mochten we er niet veel aan doen. Terwijl ik veel mogelijkheden zag om het te verbeteren. Met onze huisdieren werd het toch ook te klein en we gingen op zoek naar iets anders. We hadden in eerste in stantie een huis in Ellemeet op het oog. Maar daar moest echt veel aan gebeuren. Toen kwam deze woning NOORDWELLE vrijdag 27 november 2015 i «ij >7- Hef vrije gevoel van F 44 Het rijtjeshuis van Marco en Frieda aan de Hoefijzer 20 stond eind 2014 slechts een week te koop voor €169.000. Het huis werd eind jaren '80 gebouwd en heeft als enige in het rijtje een dakkapel. De tuin is gelegen op het zuiden met vrij uitzicht over de achterliggende weilanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57