De Bruijn: Het kan niet elke dag feest zijn Trainer Fonnie Verstraeten verwijderde twee 14 ZEELAND Elderschanscross is tweede etappe in Zeeuws crosscircuit Na hoopvolle start van het seizoen zit vierdeklasser met zes nederlagen op rij nu in stevige dip. Voor de dertigste keer wordt za terdag in Aardenburg de Elder schanscross gelopen. De veld loop over 9350 meter is de twee de wedstrijd in de Koole Sport crosscompetitie. Drie weken geleden werd het cir cuit afgetrapt met de Moer- schanscross, die verrassend werd gewonnen door eerstejaars se nior Job de Feijter uit Sint-Jan steen. Hij troefde Erwin Harmes uit Middelburg af. Harmes was vorig jaar in Aarden burg de snelste bij de mannen, terwijl Esther Platteeuw van het Terneuzense Scheldesport er bij de vrouwen met de hoofdprijs vandoor ging. De wedstrijd in Aardenburg be gint om 12.30 uur met de jeugd wedstrijden, waarna om 14.10 uur de kleppers vertrekken voor hun ruim negen kilometer. Om 15.00 uur is de prijsuitrei king. Hubregsen en Spui per direct uit elkaar Trainer Jean Pierre Hubregsen en voetbalvereniging Spui zijn gisteren uit elkaar gegaan. De club meldt in een persbericht dat dat 'in goed overleg' is beslo ten. Hubregsen was aan zijn tweede seizoen bezig bij de zater dag-vierdeklasser. Het bestuur van de club beraadt zich op op volging. Vooralsnog wordt de training van het eerste elftal in tern geregeld. Wedstrijden CPC Vlissingen afgelast De duels van alle seniorenteams van voetbalvereniging GPC Vlis singen gaan morgen niet door in verband met het overlijden van Jaap van de Guchte (58), leider van het derde elftal. De afscheids- dienst is morgen om 11.00 uur in Middelburg. Ook het gros van de jeugdteams komt niet in actie. Het eerste elftal zou in de twee de klasse de topper spelen tegen koploper FC Axel. Vijf nederlagen op rij in competitie verband en met een forse afstraf fing door een vier deklasser uit de districtsbeker gestoten. Bij menig voetbalclub zou de paniek uitbre ken of zou het crisis zijn. De trai ner is dan meestal het kop van Jut. Zover komt het (nog) niet bij zondag-derdeklasser RIA West- dorpe. Trainer Fonnie Verstraeten zegt niet te ervaren dat zijn posi tie onder druk staat. „Ik heb een goede communicatie met het be stuur. De lijnen zijn kort. Bij RIA houden ze ook rekening met het pendelen tussen de derde en vier de klasse. Het is de eerste keer in het bestaan van de club dat men twee seizoenen achtereen in de derde klasse uitkomt." Natuurlijk kan hij niet ontken nen dat zijn team door de slechte resultaten in een diep dal is be land. „Dit is niet leuk voor de ploeg en de vereniging. We zul len keihard moeten werken om ons te handhaven. Er wordt ge lukkig hard en goed getraind. De sfeer lijdt niet onder de resulta ten." Om de sfeer optimaal te hou den zag de 54-jarige trainer zich drie weken geleden gedwongen tot het nemen van een impopulai re maatregel door Tim van Has selt en Adel Tlili uit de selectie te zetten. „Hun gedrag paste niet in de ploeg. Er zijn een aantal din gen gebeurd op de training die van invloed waren op de sfeer binnen de groep." Verstraeten, die senior advi seur werkgevers is bij het UWV in Terneuzen, wil er verder niet te veel over kwijt. „Nee, dat houd ik liever binnenskamer. Het is in goed overleg gegaan met het be stuur, dat achter de beslissing stond. Het bestuur heeft na de thuiswedstrijd tegen Kruisland de spelers telefonisch het besluit meegedeeld. Tim is een goede voetballer. Ik vind het spijtig voor hem, maar we willen de ploeg gezond houden. We moe ten op een fatsoenlijke manier met elkaar kunnen omgaan." De verwijdering van de disso nanten had gevolgen voor de se lectie, die al was uitgedund door het ontbreken van Mursel Kesik- bas en Marthijn van Ham door langdurige blessures, beiden aan de kruisband. Zij zijn voor de rest van het seizoen uitgescha keld. Tommy de Smet kapte er mee, toen hij buiten de basis werd gelaten. Inmiddels heeft er een (positief) gesprek plaats ge had met de Westdorpenaar, die jarenlang als verdediger een vaste waarde was in het eerste team van RIA. Yannick Vanhijfte ontbrak eveneens een aantal duels, maar is terug met de training begon nen. „Er staat nu een smalle selec tie met dertien spelers en twee keepers. We kunnen niet te veel tegenslagen hebben. Dat willen we voorkomen door in de winter stop twee, drie spelers te halen. Het kwaliteitsverschil met het tweede elftal is namelijk te groot." RIA begon hoopvol aan het sei zoen. „In de voorbereiding heb ben we goede wedstrijden ge speeld tegen Zaamslag en Terneu zense Boys. We schakelden HW'24 uit in het bekertoernooi. De doelstelling was het linkerrij- 'Er staat nu een smalle selectie met dertien spelers en twee keepers' tje, maar dat moeten we nu bij stellen." Verstraeten, woonachtig in Schapenbout onder de rook van Axel, kwam eind 2013 als opvol ger van Arjo den Dekker. RIA was toen vierdeklasser. Een half jaar later promoveerde hij met zijn ploeg via de nacompetitie naar de derde klasse. Hij zag spe lers komen en gaan. Dat is vol gens hem onvermijdelijk voor de dorpsclub. „Er is te weinig jeugd, maar in een dorp van 1800 inwoners kun je ook niet anders verwachten. Vergelijk dit maar eens met Uni- tas'30, dat 1400 leden heeft, bijna Voor Vink was dat geen verassing, al baalde de jonge Groedenaar van zijn tweede partij die hij slechts met één punt verschil verloor: 39-40 tegen Jos Goverde. In zijn eerste partij tegen Raimond Burg man verweerde hij zich in het be gin prima tot 19-14 in het voor deel van de bondstrainer. Toen vond die het welletjes en maakte het met 21 caramboles in de laat ste zes beurten uit. Wel een verras sing was de uitschakeling van De Bruijn. Hij begon met verlies te gen Wim van den Berg, met 26-40 in slechts 17 beurten. Direct erna verloor De Bruijn ook van Herman Slikker, een man die hij al zo vaak heeft verslagen. De laat ste pot won De Bruijn nog wel met 40-19 van Thérèse Klompen houwer, maar die partij was om des keizers baard. „Het kan niet el ke dag feest zijn", zei De Bruijn. „Soms loop je tegen zo'n tegen stander aan en ook Slikker speelde boven zijn niveau. Volgende week volgt een belangrijkere klus." De Hulstenaar doelde op het WK in Bordeaux. 1pksvh,C* s h ilder^astgoedonderhJ^ Sport sport@pzc.nl AARDENBURC Job de Feijter (links) passeert Erwin Harmes in de Moerschanscross van drie weken geleden, foto Camile Schelstraete SPUI VLISSINGEN RIA W. houdt door Aector Dooms Fonnie Verstraeten, trainer RIA W. door Joop van den Oudenhoven CAPELLE AAN DEN IJSSEL. De drie- banders Jean Paul de Bruijn uit Hulst en Michael Vink uit Groede zijn beiden uitgeschakeld in de laat ste Grand Prix van het seizoen. Sherief Tawfik (26) in actie als centrale verdediger van zondag-hoofdklasser Halsteren. Zondag ontvangt hij met zijn Brabantse team een oude bekende: Vlissingen. foto Greta Mangelaars-Kuipers www.rksvhals] Goes Terneuzen, Roosendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46