Porthos weerlegt kritiek SP op beleid De Piek dicht in 2017 en meer rampspoed cultuur Fractievoorzitters Middelburg blikken terug op turbulente raadsvergadering WALCHEREN 7 Burgemeester Harald Bergmann zal als voorzitter van de gemeenteraad scherper letten op gedrag raadsleden. 29 NOVEMBER J£^~\ op de turbulente begrotingsverga dering van begin november. Het was dan wel een 'dieptepunt', de oppositie van LPM, D66, SP en GL heeft nog steeds geen spijt dat zij zijn weggelopen en tussen het pu bliek zijn gaan zitten. En de coali tie? WD, SGP en CU kunnen de stap van de oppositie nog wel een beetje begrijpen ook. CDA en PvdA niet. Ja, de coalitie toverde tijdens de begrotingsraad een ei gen akkoord uit de hoge hoed waar de oppositie niks van wist. „Maar ik word zo vaak verrast door uitspraken van anderen. Waar maken jullie je druk over?", reageerde PvdA-voorman Peter de Doelder geïrriteerd. Dat, herhaalde LPM-leider Piet Kraan maar weer eens, is nou pre cies die 'bestuurscultuur' en die 'regentenmentaliteit' waardoor hij zich zo vernederd voelt. SP-aan- voerder Jeroen van Dijen: „Welke waarde heeft mijn volksvertegen woordigende rol nog als het toch niks uitmaakt wat ik doe?" Anderhalf uur lang duurde de terugblik, maar zuiverend heeft die niet gewerkt. Een enkele voor zichtige handreiking van een paar coalitiepartijen ten spijt. „Ik vind dat we de volgende keer beter moeten nadenken wat het effect is van wat we doen en rekening moeten houden met de gevoelens van de oppositie", erkende fractie voorzitter Willemien Treurniet van de CU. Een loos gebaar, noem de Kraan dat. „Toen het écht be langrijk was, vormde de coalitie één hecht blok." Kraan las ook de raadsvoorzit ter, burgemeester Harald Berg mann, de les. 'Het is niet verstan dig om ermee te dreigen dat de pu blieke tribune wordt ontruimd als daar nota bene twaalf raadsleden Een poppodium met ruimte voor 150 bezoekers dat niet program meert voor de massa kan niet be staan zonder subsidie, stelt Bak ker. „Geef ruimte aan een kleine professionele organisatie die voor iets anders zorgt dan mainstream", pleitte hij. Cultuur- werf, motor achter de festivals van Vlissingen, heeft door de Willem III-kazerne te verlaten en in te trekken bij het Mu- Zeeum en daar ook personeel mee te delen al genoeg veren gela ten, was zijn boodschap. En als het doemscenario van bestuur der Ed Reijmersdal van het Mu- Zeeum bewaarheid wordt, staat de Cultuurwerf alsnog op straat. Liquidatie rest het MuZeeum als de gemeente geen genoegen neemt met maximaal 70.000 eu ro minder dan het MuZeeum nu krijgt, bezwoer die. Dat overi gens zou de stille lening van 375.000 euro, die de gemeente kreeg voor de koop van het Van Dishoeckhuis direct opeisbaar maken, maakte de Stichting Moerman Promotie Vlissingen 'Geef ruimte aan kleine profesionele, organisatie' de rampspoed nog even erger. Film by the Sea zoekt naar meer aanlegplaatsen elders in den lande om aantrekkelijker te worden voor sponsoren, liet festi valdirecteur Leo Hannewijk we ten. Het festival zorgt zelf voor 62 procent budget en dat is al onge kend hoog, hield hij voor. De or ganisatie spreekt met bioscoop CineCity om uitvoering en een deel van de organisatie in han den te nemen, zei de festivaldirec teur. De raadsinformatieavond - met bijna de helft van de raadsle den - was bedoeld om te zien hoe de cultuurdragers van Vlis singen omgaan met verlies van overheidssteun. Worstelend, zo bleek. Afgezien van de Kunst Educatie Walcheren, die zich dit jaar al terugtrok in Middelburg, kunstenaars en docenten ont sloeg en zich herschiep in een kleine kernorganisatie in kunst(onderwijs)bemiddeling. Maar subsidie is ook tekortfinan ciering. Dat binnen vier jaar wil len vervangen door commercieel ondernemersschap is te hoog ge grepen, maande Peter Inklaar van het bureau voor alternatieve fi nanciering Charistar. In februari 2016 volgt een tweede presenta tie met nog meer cultuurdragers. Daarna moet de gemeenteraad een cultuurvisie maken. In het licht van Artikel 12. MIDDELBURG. Porthos ontkent met klem dat cliënten emotioneel wor den gechanteerd, zoals de Middel burgse SP-fractie stelt. In een reac tie zegt de welzijnsorganisatie dat de handelwijze juist gericht is op het voorkomen van bureaucratie. Klanten bij Porthos kunnen ge vraagd worden een ondersteu ningsplan te ondertekenen. Dit is volgens de organisatie alleen no dig als er een individuele maat werkvoorziening wordt aange vraagd. „In de wet is opgenomen dat dan een besluit door Porthos nodig is. Om dat te kunnen ne men, is een ondertekende aan vraag nodig. Wanneer iemand zorg nodig heeft, gaat Porthos eerst in gesprek. Samen wordt be keken wat er aan de hand is en wat nodig is. Dat wordt opgeno men in een ondersteuningsplan. Door dat te ondertekenen is er di rect een aanvraag zodat Porthos de zorg kan starten." Deze week stelde de SP vragen aan het college over de werkwijze van Porthos en plaatste daar kant tekeningen bij. In een reactie weer spreekt Porthos al die aantijgin gen. Zo wordt ook ontkend dat cliënten verplicht zijn hun medi sche gegevens te verstrekken. „In dien een klant dat niet wil of kan is er altijd de mogelijkheid om een onafhankelijke deskundige in te schakelen." Echt go VAN 13.00 TOT 17.00 UUR GEZELLIG WINKELEN DOE JE IN #ECHTGOES.NL den het geen beste beurt voor de Middelburgse politiek. Gistermiddag blikten ze tij dens een extra vergade ring van het pre sidium terug MIDDELBURG. Raadsleden die el kaar onheus bejegenen en de oppositie die wegloopt uit de vergadering en op de publieke tri bune gaat zitten. Nee, ook de fractievoorzit ters zelf vin- zitten. De-escalerend werkt dat niet', schrijft hij in 'Enige opmer kingen van de LPM n.a.v. de raads vergadering (met inbegrip van de evaluatie van de griffier)'. Bergmann heeft niet gedreigd de tribune te ontruimen, blijkt uit het concept-verslag van de raads vergadering, dat een woordelijke weergave is van wat er is gezegd. Wel heeft hij als voorzitter het pu bliek - inclusief de raadsleden daartussen - twee keer gemaand tot stilte: „Ik vraag u nogmaals om op de publieke tribune stil te zijn. De raadsleden die wil len meediscussiëren, zitten hier aan tafel.' Wat voor toeschouwers geldt, geldt ook voor weggelopen raadsleden. „Welke sta tus een raadslid heeft dat op de tribune gaat zitten? Geen." Na de terugblik kijkt Bergmann ook vooruit. „De bal ligt toch echt bij de raadsle den. Zij moeten het zelf anders gaan doen. Ik kan alleen blijven duidelijk maken dat dit niet de manier is. Ik zal wel scherper gaan letten op het gedrag in de vergade ring: het taalgebruik en hoe men sen elkaar bejegenen." VRIJDAG 27 NOVEMBER 2015 "Weglopen is niet de manier* door Claudia Sondervan VUSSINGEN. Poppodium De Piek sluit per 2017 als de gemeente Vlissingen vasthoudt aan nihil sub sidie voor de Cultuurwerf. Dat zei directeur Onno Bakker gisteren tij dens de raadsinformatieavond over de cultuurbezuinigingen in Vlissingen. Onno Bakker, Cultuurwerf Voorzitter Harald Bergmann: „Welke status een raadslid heeft dat op de tribu ne gaat zitten? Geen." archieffoto Lex de Meester ibu- door Maurits Sep 1 Piet Kraan (LPM): „Het is niet verstandig ermee te dreigen dat de publieke tribune wordt ontruimd als daar nota bene twaalf raadsleden zitten." archieffoto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39