Textielkunstwerk met eigen tintje Milieuplan Vlissingen vernieuwd Geen actie tegen mast 6 WALCHEREN Wethouders op wandelsafari hart voor de zaak bijzondere winkeltjes in Zeeland 'Als mijn winkel dicht moet, ga ik achter mijn naaimachine zitten om opdrachten uit de webwinkel te doen' NOTARIS PRAKTIJK VAN DONGEN Gaat u scheiden? Wij regelen alles: In de regio Mijn dorp, mijn stad In sinterklaastijd besteedt de PZC aandacht aan leuke en bijzondere winkels. Ga voor meer winkeltjes naar www.pzc.nl door Wendy Wagenmakers Slingers, vlaggetjes, haar bandjes, pietenmutsen. Kinderen komen tegen woordig overal hun naam tegen. Jacoline Sneltjes tovert tex tielkunstwerkjes onder haar naai machine vandaan en geeft ze een persoonlijk tintje. Ze is heus niet de enige met een webwinkel in handgemaakte kinderspullen. Sterker nog: wie een kookschortje zoekt, kan kie zen tussen tientallen fröbelaanbie- ders. Alleen bestaat de webwinkel van Jacoline Sneltjes uit Buttinge, genaamd Made by Ikkus, al zesen halfjaar. En sinds een poosje heeft ze ook een fysieke winkel in woon zorgcomplex Nimmerdor in Grijpskerke. Daar is Jacoline ook beheerster van, zoals ze dat ook was van het vorige welzijnscen- trum in het Walcherse dorp. De winkel is klein en zit een beetje verstopt achter de biljartta fels, maar dat maakt Jacoline niet uit. „Vroeger werkte ik thuis en dan was ik dus altijd aan het werk. Even dit afmaken, even dat afmaken. Nu kan ik de deur achter me dicht trekken en écht naar huis gaan." De webwinkel begon met pop- penkleertjes. Die maakt Jacoline nu nog maar zelden. „Die lopen niet goed meer. Ik maak ze alleen nog voor een Duitse mevrouw. Slingers en vlaggetjes, die zijn nu in. Die moet ik elke week maken. Ze gaan het hele land door. Soms krijg ik zoveel bestellingen dat ik een bepaald product even af scherm op mijn website. Dan heb ik het gewoon te druk. Terwijl ik toch helemaal niks aan reclame doe. Echt helemaal niks. Ik sta zelfs maar op weinig markten. Ze komen allemaal vanzelfbij mij te recht." Het zou alleen fijn zijn als die mensen ook eens de winkel in Grijpskerke zouden binnenstap pen. Druk is het daar namelijk niet, integendeel. „Daar heb ik wel even wakker van gelegen. Ik betaal toch huur. Maar anderzijds is het ook de ideale werkruimte. Als mijn winkel dicht is, ga ik ge woon achter mijn naaimachine zit ten om opdrachten uit de webwin kel af te werken. Dat is voor mij echt ontspannen." Jacoline Sneltjes tovert textielkunstwerkjes onder haar naaimachine van daan en geeft ze een persoonlijk tintje, foto Lex de Meester Dam 37, Middelburg 0118 629155 www.notaris-vandongen.nl uw echtscheidingsconvenant uw ouderschapsplan de verdeling van uw woning uw echtscheidingstestament VLISSINGEN. Vlissingen ver nieuwt het milieubeleidsplan uit 2004. Veel geld voor ver duurzaming heeft de gemeen te niet; na de operatie Stof kam blijft er van het aanvanke lijke budget van 75.000 euro nog 38.210 euro over. Daarbij komt 23.000 euro voor natuur- en milieueduca tie. Dat geld steekt de ge meente voornamelijk in be wustwording, energiesparen- de maatregelen en vernieuw bare energiebronnen zoals restwarmte en warmtepom pen. Er komt een tenderrege ling waarbij (rechts)personen tot 3000 euro subsidie kun nen krijgen als zij een burger initiatief uitvoeren om parti culiere woningen te verbete ren. Vlissingen doet al mee met de Zeeuwse actie Nul op de Meter voor energieneutra- Ie woningen. De Regionale Uitvoerings dienst gaat bedrijven bij de controle op milieuvergunnin gen adviseren over duurzaam heidswinst. Intern streeft de gemeente de rijksbesparingsopdracht van gemiddeld 1,5 procent energieverbruik per jaar tot 2020 na. Vorig jaar besloot de gemeente daartoe 150 zonne panelen op het dak van het stadhuis te laten leggen. Die liggen er nog niet; de monu mentencommissie moet daar nog mee instemmen. door Elodie Kint VLISSINGEN. Provider Vodafo- ne en het Antennebureau zien nog geen aanleiding iets te veranderen aan de UMTS-mast in de Paul Kruger- straat in Vlissingen. Bewoners van een flat in de straat wijten gezondheids klachten aan de straling van de mast. Volgens het Antenne bureau van de overheid is het onwaarschijnlijk dat dit kan. „Alle antennes moeten vol doen aan de wettelijke bloot stellingslimiet. Uit onze steek proeven blijkt dat de straling van vrijwel alle masten daar ruim onder zit", aldus voor lichter Mirjam Suurmeijer. Ze adviseert de bewoners een ge certificeerd bedrijf in te scha kelen om het te onderzoeken. „Pas als uit die metingen blijkt dat de zendmast de li miet overschrijdt, kijken wij of vervolgstappen nodig zijn." Richard Mes van Vodafone, durft niet uit te sluiten dat de gezondheidsklachten komen door de straling. „Sommige mensen zijn er overgevoelig voor."Maar de angst voor de extra straling noemt hij onge grond. Vodafone heeft het 4G netwerk toegevoegd aan de mast. „Als het zendvermogen toeneemt, vermindert de stra ling uit een mobiel juist, om dat het minder moeite kost verbinding te maken." VLISSINGEN Inloopconcert Koorgroep De Vlis- singers, Orkest De Zeeuwse Muzikanten en Koor Te Quiero uit Koudekerke geven za terdag een inloopcon cert. Dit wordt van 13.30 tot 16.30 ge houden in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen. Toegang is gratis. Hier verkopen de Vlis-sin- gers ook adventsstuk- ken, kerstdecoraties en koffi en thee; MIDDELBURG CVA-Trefpunt SVRZ 't Casthuis in Middelburg en CVA-patiëntenvereni- ging Samen Verder houden morgen een trefpunt voor CVA-pa- tiënten en hun fami lie. Het trefpunt be gint om 14.30 uur; MIDDELBURG Ars Musica in Concertzaal Het professionele ka merkoor van Ars Musi ca geeft vanavond met begeleiding een concert met de titel: Bach voor en Bach na. Ars Musica is een en semble, dat haar spo ren heeft verdiend in binnen- en buiten land. De muzikale rijk dom van Johann Se bastian Bach is de spil van waaruit zij musice ren. Aanvang 20.00 uur, kaarten verkrijg baar via De Drukkerij Middelburg. Deze kos ten 17.50 euro. MIDDELBURG. Wat leeft er in de wijken? Om een beter antwoord op die vraag te krijgen, gaan wethouders en ambtenaren van de gemeente Middelburg voortaan op 'wandelsafari'. Gisteren deden ze dat voor het eerst, in de wijk Klarenbeek. „Een wijk waaruit we niet zo veel horen over wat er speelt", zegt wijkmanager Yvone Rijsbergen. „We zijn dus juist benieuwd als we daar de straat op gaan, wat we dan te horen krij- gen. Aan deze eerste wandelsafari, die begon bij de Jumbo-supermarkt in Klarenbeek, deden de wijkwethouder Chris Simons, de wethouder bur gerparticipatie Arjan Beekman en enkele ambtenaren mee. Ook een lid van het wijkteam Klarenbeek, dat bestaat uit bewoners, was aanwezig. De wandelsafari is een experiment en past in het beleid van Middel burg om burgers veel meer te betrekken bij het beleid, foto Ruben Oreel ARNEMUIDEN Langstraat Markt, 15.00-21.00 uur - Winterfair; DOMBURG Podium-Z, 20.00 uur-Start muziek workshop; GRIJPSKERKE Poppendamseweg 3a, 10.00-17.00 uur - Kerstfair in boeren schuur van GOEDt; KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten; De Klimop, 14.00- 16.30 uur - Koersbal; MIDDELBURG Cinema Middelburg, 15.00 uur - Filmverto ning Que Horas Ela Volta; 19.00 uur - Film The Lesson; 21.30 uur - Film Slow West; Zeeuwse con certzaal, Verwe- rijstraat 14,20.00 uur - Concert Ars Musica 'Bach voor en Bach na'; Schouw burg Middelburg, Molenwater 99, 20.00 uur - Concert Niels Geusebroek; De Spot, Bedde- wijkstraat 15,20.30 uur - Concert Mark Olson; NIEUW- EN ST JOOSLAND Theater de wegwij zer, Molenweg 25, 20.30 uur - Optreden LOS Muziektheater; OOSTKAPELLE Grijpskerkseweg, 09.30-11.30 uur - Ope ning Hof van Heden; VEERE Museum Veere, Kaai 25,10.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'Tweezijdig Belicht', met maritieme kunst van Vlaamse en Nederlandse kun stenaars; Beelden zaal Schotse Huizen, Kaai 25,19.00-21.30 uur - Lezing Ludo van Well over 'Over eenkomsten in uit vindingen voor de scheepsbouw'; VLISSINGEN Scheldeplein, 08.00 - 16.00 uur - Week markt; Spuistraat 6, 13.00-17.00 uur - Gra tis DigiCafé, waarbij antwoord wordt ge geven op vragen om trent e-books lenen; Theater Vestzak99, Oranjestraat 2, 20.00 uur - Theatervoor stelling 'Nu even niet nu even wel'; St. Jacobskerk, Oude Markt 2,20.00 uur - Herdenkingsconcert Leon Bours; Podium De Piek, Hellebard- ierstraat, 20.30 uur - Startconcert Blues route door Kellie Rucker Band; Be ach Club Boka Bi- zaro, 21.00-02.00 uur - Salsa by the sea met Dj Tiga Dj Di- no; Arsenaaltheater, 21.00 uur - Kenny B met in het voorpro gramma Solof; VROUWENPOLDER Natuurgebied Oran jezon, Kon. Emma- weg 22,14.00 uur - Kerstwandeling in Oranjezon; WESTKAPELLE Noordstraat, 15.00-20.00 uur - Noordse Winter- markt met o.a. vuur- korven, kramen met cadeau- en winterar- tikelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38