41% TO0S 'Opa' Huisman gaat terug naar net noorden Zeelandbrug wordt rijksmonument Hinderen hulpdiensten wordt hard aangepakt Bejaarde bolleboos 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Van prakken wordt je eten lekkerder. Uw Mening ONEENS paul kusters Vlissingse schutter opgepakt Kwekerijen opgerold Gratis door de tunnel vrijdag Maan Leo Sinds een paar weken volg ik lessen Italiaans aan de Volksuniversiteit Zeeland. Meteen bij de eerste les voelde ik me weer danig mijn veertienjarige zelf. U moet weten, ik was op de middelbare school nogal een stu- diebol, een bolleboos, een stre ber, een nerd. Ik was die irritante leerling die bij iedere vraag haar hand opsteekt, die nog meer huis werk wil, die altijd een ingewik kelde vervolgvraag moet stellen. Nu ik al zeker zeven jaar niet Waar ik vroeger nooit lang rijtjes hoefde te stampen, volstaan nu zelfs tien herhalingen niet meer in een klaslokaal gezeten had, was ik deze kant van mijn persoonlijkheid helemaal verge ten. Maar zet me in een college bank en het is raak. De tegenstrij dige combinatie van onzekerheid en geldingsdrang, de vreemde schaamte over het eigen kunnen plus de behoefte aan uitblinken, de ergernis over de discrepantie tussen het tempo van de les en het tempo van mijn brein. Net als op mijn veertiende ben ik tijdens de lessen meer tijd kwijt met twijfelen of ik opnieuw mijn hand moet opsteken, dan met de vervoegingen van het werk woord dubitare. Het tragische is echter dat ik lang niet op alle vlakken opnieuw veertien ben. Ik kan me nog hele zinnen uit mijn Franse lesboek van de eerste klas voor de geest halen (Je suis Minoumi, je suis le chat de Julie, iemand?). Mijn hersenpan was in die tijd ongelooflijk plak kerig: alles bleef moeiteloos han gen. Nu lijkt het wel of ik een geestelijk teflonlaagje heb ge kweekt, elk nieuw brokje kennis schijnt zo mijn brein uit te glibbe ren. Waar ik vroeger nooit lang rij tjes hoefde te stampen, blijken nu zelfs tien herhalingen niet te volstaan. De woorden die ik de ene dag leer, ben ik de volgende dag alweer vergeten. Geen veer tien maar vierentachtig voel ik me! Na twee maanden lessen Itali aans wordt mijn deerniswekken de lot me duidelijk: ik tel nog geen dertig lentes, maar toch ben ik een bejaarde bolleboos. Isis is een mooie naam. toosenhenk.nl U TRENK WIMTERBANbEN NIET AkkEEN OP AUTOS laat nu öe winter Een 27-jarige Vlissinger is woensdagmiddag rond 15.15 uur aangehouden door het arrestatieteam van de politie in een wo ning in Poortvliet. De man wordt ervan verdacht be trokken te zijn bij het schietincident van 25 okto ber in de Pieter Poststraat in Vlissingen. Op basis van gevonden sporen en verkla ringen van getuigen is de Vlissinger aangehouden. De politie heeft zowel in Vlissingen als in Hoofd plaat hennepkwekerijen opgerold. Op beide locaties werd de bewoner aange houden. Aan de Schuit- vaartgracht in Vlissingen hebben agenten 1,6 kilo gram gedroogde hennep in beslag genomen. Aan de Westlangeweg in Hoofd plaat werden 175 hennep planten aangetroffen. In beide panden werd illegaal stroom afgetapt, met een grote kans op brand. De Westerscheldetunnel is zaterdag de hele dag voor de laatste keer van dit jaar tolvrij. In Terneuzen kan er die dag ook gratis gepar keerd worden op alle bo vengrondse parkeerplaat sen in het centrum. Het geldt niet in de parkeerga rages en plaatsen voor ver gunninghouders. Dit jaar waren er in totaal zes tol vrije zaterdagen. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Opa, wanneer kom je weer eens richting het noorden?', vroegen de kleinkinderen van Jan Huisman enkele maanden gele den. Ze moeten nog een klein half jaar geduld hebben, want dan legt de huidige burgemeester van Rei- merswaal zijn ambtsketen neer. Huisman (66, CDA) heeft dan, op 1 mei 2016, precies elf jaar het ambt vervuld. „Behalve mijn leef tijd is er geen enkele aanleiding om te stoppen." Hij gaat na zijn pensionering terug naar Delfzijl, waar zijn vrouw al die tijd is blij ven wonen. „Mijn twee kleinkin deren wonen daar ook, die heb ik de aflopen jaren veel te weinig ge zien. Ik ben nu nog gezond en fit dus ik kan nu nog van mijn pen sioen genieten." De termijn van Huisman liep tot 1 mei 2017. „Maar al bij mijn herbenoeming heb ik aangegeven die naar verwachting niet vol te maken." Volgens Huisman is het politiek gezien ook een mooi mo ment om te stoppen. „Mijn opvol ger zou anders een paar maanden voor de verkiezingen beginnen, dat vind ik minder gewenst. Ie mand moet de tijd hebben om zich in te werken en de politieke mores in Reimerswaal te leren kennen." Hij zegt zich vooral te verheugen op de rust, al doet hij het werk nog 'ontzettend graag'. „Ik begin elke dag met veel plezier en frisse moed aan de dag en zal nog met veel weemoed terug den ken aan het werk." Huisman heeft gisterochtend zijn besluit toegelicht aan de frac tievoorzitters, de wethouders, ambtenaren en zijn Zeeuwse colle ga's. Hij is naar eigen zeggen al meteen gepolst voor bestuurlijke functies. „Ja, dat gaat heel snel. Maar ik ga voorlopig nog nergens op in, tot mei wil ik me nog voor honderd procent inzetten als bur gemeester van Reimerswaal." Jan Huisman is negentien jaar actief geweest in het openbaar be stuur. Na een aantal jaren als raads lid in Delfzijl werd hij daar be noemd tot wethouder, waarna in mei 2005 het burgemeesterschap van Reimerswaal volgde. ZIERIKZEE. De Zeelandbrug krijgt op haar vijftigste verjaardag, 15 december, officieel de status van rijksmonument. De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (RCE) noemt de brug 'een top per als het gaat om infra structuur na de wederop bouw'. Minister Jet Bussema- ker van Cultuur zocht 'nieuwe' rijksmonumen ten uit de periode van 1940 tot 1965. In totaal krijgen bijna 200 bouwwerken de beschermde status toegewezen. „Als je be denkt dat er toen miljoenen bouwwerken zijn gebouwd, is dit echt de crème de la crème uit de wederopbouw", zegt Dolf Muller, persvoorlichter van de RCE. Op dinsdag 15 december is er in de Nieuwe Kerk in Zierikzee een bijeenkomst voor genodig den. Daar wordt onder meer het 50-jarige bestaan van de brug ge vierd en vertellen gedeputeer den over het heden, verle den en de toekomst van de brug. De brug is eigendom van de provincie. In de praktijk zal er weinig ver anderen, het gaat vooral om de symbolische waarde. Een rijksmonument mag niet zomaar worden veranderd of gesloopt. De provincie kan nu wel in aanmerking komen voor subsi dies en belastingkortingen om de brug te onderhouden. MIDDELBURG. Tijdens oud en nieuw zullen politie en justitie streng optreden tegen mensen die hulpdiensten hinderen. „We gaan anderhalf tot twee keer hoger eisen dan normaal", waarschuwde Marco van Leeu wen namens het Openbaar Mi nisterie. „We zullen ook vragen om mensen die bijvoorbeeld brandweermensen of ambulan cemedewerkers hebben belaagd tot de rechtszitting vast te hou den." Binnen de driehoek van bestuur, justitie en politie wer den gisteren in Middelburg af spraken gemaakt over de lijn die tijdens de viering van oud en nieuw gevolgd zal worden. Volgens Van Leeuwen zal die aanpak in grote lijnen dezelfde zijn als vorig jaar. Lokaal kun nen nog aparte afspraken ge maakt worden. 478 reacties MAAR KOMEN.' i 0*^ POORTVLIET HOOFDPLAAT/VLISSINGEN HOEK VLISSINGEN Student wint 500 euro Nina Alejandro Perez uit Vlis singen krijgt een prijs voor haar afstudeeronderzoek naar het aanpassingsvermo gen van de plant Bitterzoet. Ze studeerde daarmee af aan de Radboud Universiteit Nij megen. Haar conclusies kun nen waardevol zijn voor de ontwikkeling van gewassen die minder gevoelig zijn voor klimaatverandering. Nina ont vangt maandag de East- West Seed Afstudeerprijs; 5000 euro. East-West Seed hoopt door deze prijs de stu die in plantenwetenschap- pen te stimuleren. door Joeri Wisse door Elodie Kint door Theo Giele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2