RTL komt met kerstspektakel CULTUUR SHOW 29 IVvee concerten Adele in juni Peter Pan Speedrock op afscheidstournee 'Ik neem even rust Gewoon papa zijn, vissen en dik worden' Adele komt in juni naar Neder land. De zangeres, die record na record breekt met haar album 25, treedt op 1 en 3 juni op in de Zig- go Dome. De voorverkoop gaat vrijdag 4 december om 10.00 uur van start. aT5< Rockband Peter Pan Speedrock vindt het welletjes en gaat in 2016 op afscheidstournee. Alle dromen zijn uitgekomen volgens het trio dat na twintig jaar 'nieuwe (muzikale) horizons wil gaan verkennen'. De band trad overal in Nederland op en was te zien op festivals als Pinkpop, Lowlands en Dynamo Open Air. aanpak. I gelijke ken Met talloze lichteffecten, zang van sterren als Jamai, Edsilia Rombley en 0'G3NE, een showballet, ver wijzingen naar zowel de Dis- neyhit Frozen als Tsjaikovsky's De Notenkraker en Nicolette van Dam die als fee letterlijk door de dome vliegt. Bovendien, zo bleek giste ren tijdens een perspresentatie van RTL's The Christmas Show, lijkt de kerstman straks verdacht veel op Ron Brandsteder. „We hadden al het All You Need is Love-concert en Let's Dance met Humberto Tan, maar we zijn sinds 1,5 jaar bezig met geheel ei gen, nieuwe concepten die tot een jaarlijks terugkerende li veshow moeten leiden. Een belangrijke strategische keu ze", meent directeur Sjoerd van Schooten van RTL Live Entertainment. Zo is ook Gabbers in aantocht, een soort 'De Toppers in komedievorm' met beroepsgrapjassen als Guido Weijers en Jandino Aspo- raat. En wijzend op The Christmas Show - drie van de vijf shows zijn in middels uitver kocht: „We had den nog geen fami lieshow." RTL speelt hier mee onder meer in op het fenomeen dat jongeren steeds vaker kiezen voor 'video on de- mand' in plaats van traditio neel televisie kijken. Van Schooten: „Een mediabedrijf moet in 2016 meer zijn dan alleen tv." Bij RTL wordt al druk ge brainstormd over meer live shows die een begrip in Ne derland moeten worden. Zolang het maar een brede doel groep aanspreekt. „We zullen niet snel iets met toneel doen bijvoor beeld, toch wat te niche." Het zijn kostbare ondernemingen die kun nen mislukken. Zo staakte RTL zijn Zomerfestival enkele jaren te rug wegens te weinig publiek. De reden was simpel, erkent Van Schooten: Er zijn al 7.500 zomer festivals in Nederland. „We kijken momenteel naar wat we kunnen doen met alle gezondheidshypes. Verstandig eten en yogakampen die je overal ziet", hint hij naar een volgend nieuw evenement. Voor The Christmas Show, gepro duceerd door musicalbedrijf Stage Entertainment en geregisseerd door David Grifhorst die ook The Passion van de EO vormgeeft, werd gekeken naar de Amerikaan se aanpak. Daar komt op een der show in de laatste we- van het jaar gerust een miljoen mensen op af. Nederland mag in showgrandeur niet voor zulke shows on derdoen. Maurice Wij nen van Stage Enter tainment beloofde gisteren 'de groot ste lokale sneeuwbui ter wereld', veroor zaakt door twintig con stant draaien de sneeuw- machines. Niet té massaal alle maal voor de nuchte re Hol landers? Sjoerd van Schooten schudt hevig met zijn hoofd. „Kerst wint hier al jaren aan popula riteit. Iets vergelijk baars gebeurt met Halloween." VRIJDAG 27 NOVEMBER 2015 Jochem Myjer cabaretier Lisa, Amy en Shelley van 0'G3NE. foto Daniel Kroll door Gudo Tienhooven AMSTERDAM. De Amsterdamse Zig- go Dome moet op 26 en 27 decem ber zijn omgetoverd tot een over weldigend kerstpaleis waar zelfs Amerikanen 'U' tegen zeggen. Edsilia Rombley. foto Daniel Kroll I Xander van Vledder speelt de hoofdrol in de musical over Willem Ruis. foto Roy Beusker Inzet: Ruis in 1981 tijdens de Zes-en-een-half Miljoen Show. foto Kippa/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29