Musical over Willem Ruis is eerbetoon Zorgmentor neemt mensen bij de hand Camera beperkt vertraging 20% korting E Tolerantie verdwijnt langzaam maar zeker Een op de vijf gemeenten stelt tijdens de komende jaarwisseling vuurwerkvrije zones in. Dat is fors meer dan vorig jaar. Klein, kleiner, kleinst: minihuis wordt steeds populairder Vijftig jaar na de opening wordt de Zeelandbrug officieel een rijksmonument. „De brug is de crème de la crème van de wederopbouw." black friday cyber monday lampenlicht nl In Binnen&Buiten UTRECHT. Treinen van de NS krij gen camera's op de voorkant die incidenten op het spoor kunnen registeren. Hierdoor kunnen de treinen sneller weer rijden als er iets is gebeurd. Bij een ongeluk zijn er volgens de wet twee bronnen nodig om vast te stellen wat er is gebeurd. „De verklaring van de machinist alleen is niet voldoende. Nu moet er nog een onderzoek gedaan wor den, maar straks kan de politie de camerabeelden snel terugkijken. Dit geldt dan ook als een bewijs. Een incident kan dan sneller afge handeld worden en de treinen kunnen weer gaan rijden", aldus een woordvoerder van de vervoer der. De camera's komen standaard in nieuwe treinen, die vanaf vol gend jaar gaan rijden. De oudere exemplaren worden waar moge lijk ook met een camera uitge rust. op het hele assortiment! gebruik kortingscode 20%BFCM t/m maandag. AMERSFOORT. Vooral rond verzor gingshuizen, scholen en kinder boerderijen wordt het afsteken van vuurwerk aan banden gelegd. Dat blijkt uit onderzoek door deze krant onder 281 gemeenten. In zeker 56 gemeenten, waaronder Goes en Vlissingen, worden vuur werkvrije zones ingesteld. Dat zijn er 13 meer dan vorig jaar: een stijging van 30 procent. Onder de 'nieuwkomers' zitten grote steden als Groningen, Amersfoort, Alk maar en Dordrecht. „Langzaam maar zeker ver dwijnt de tolerantie voor vuur werk", zegt Esther Verhoeff van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). „Nederlan ders zijn het zat dat er elk jaar ge wonden vallen en bushokjes de lucht in gaan. Je moet op 31 decem ber veilig met je kind over straat kunnen." Nagenoeg alle gemeen ten die vorig jaar vuurwerkvrije zones instelden, doen dat dit jaar opnieuw of breiden ze zelfs uit. In Hilversum geldt een vuur werkverbod voor het hele cen trum. In andere plaatsen mag niet worden geknald rond scholen, zie kenhuizen en dierenasiels. Zeist verbiedt het afsteken van vuur werk rond het asielzoekerscen trum, om vluchtelingen niet te la ten schrikken. Geen enkele ge meente kent een algeheel vuur werkverbod. „Dat is moeilijk te handhaven", zegt Verhoeff. „Een verbod heeft alleen zin als je ge noeg agenten of toezichthouders hebt om boetes uit te delen." Arno Bonte van het Meldpunt Vuurwerkoverlast noemt de stij ging van het aantal gemeenten met vuurwerkvrije zones 'goed nieuws'. Toch vindt hij dat het te traag gaat. „Het gaat om slechts een paar plekken in elke gemeen te. Dat is geen oplossing voor de tienduizenden klachten per jaar. In totaal telt Nederland 393 ge meenten. Het merendeel stelt geen vuurwerkvrije zones in. Van de 281 onderzochte gemeenten zeggen er 24 geen handhavers be schikbaar te hebben om te contro leren of het verbod wordt gehand haafd. Daarom voeren ze geen ver bod in. „Onbegrijpelijk", vindt Bonte. „De ervaring van gemeen ten mét vuurwerkvrije zones is dat de inwoners zich daar ook aan houden." PAGINA 28 29 ZEELAND 10 11 www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 27 november 2015 257e jaargang nr. 280 Los nummer 1,95 Abonneenriis€1.11 >o Bewolkt Rijden over rijksmonument Bezoek onze mega outlet store op de woonboulevard Breda. Ook op zondag geopend. Vuurwerk wordt vaker verboden door Peter Winterman en Victor Schildkamp pagina 8: Vuurwerkverbod helpt een beetje 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1