Welkom in Wonderland, maar nu even niet NIEUWS 15 PRACHTIG KASTEELHOTEL NABIJ KEULEN De tien inwoners van het zelf uitge roepen ministaatje Wonderland worden 'hun' land uitgezet. Het ijs staat op de ramen van de caravans van de tien inwoners van Wonderland, maar kou is niet de reden dat ze hun zelf uit geroepen staat, op de grens van Drenthe en Duitsland, (tijdelijk) verlaten. Nee, ze wijken voor geweld. „Voor escalatie, voor knuppels, voor de Mobiele Eenheid. Dat hoeft voor ons niet. Wij willen geen schade oplopen of aanrichten", zegt woordvoerder Luca van Dinter. Een vredelievend volk dus, de Wonderlanders die sinds half ok tober tot vandaag een stukje land van 6 bij 485 meter bij een Duits-Nederlandse grenssloot be zet hielden. De politie dreigde met ontruiming, omdat de nabij gelegen gasfabriek van Intergas met de bouw van een tweede fa briek wil beginnen - precies in Wonderland, het stukje niemands land dat Van Dinter en zijn ziels verwanten zich toe-eigenen. Van Dinter, 'juridisch adviseur 'In Wonderland neemt het volk de besluiten en voeren de ambtenaren uit' met een autodidactische oplei ding: „We hebben een traktaat uit r824 waaruit blijkt dat het graaf schap Coevorden, noch het Duitse graafschap Bentheim het onder houd voor deze strook land op zich wilde nemen. Dat heeft een gecertificeerde landmeter ook aan ons bevestigd en met die verkla ring gaan we nu naar de rechter." Wonderland is volgens de inwo ners het 194ste land op aarde, met een ongekende staatsinrichting. Van Dinter: „In de meeste landen staat een koning of president aan de top van de piramide met hele maal onderaan de burgers die eens in de vier jaar bij het kruisje mogen tekenen. Wij gaan het in Wonderland precies andersom doen. In Wonderland neemt het volk de besluiten en voeren de ambtenaren uit." Van Dinter heeft een vakantie woning in 'een ander land dan Wonderland'. „Eerst rondzwer ven. Ik heb geen vaste verblijf plaats, ik ben een wereldburger." sieraad Gratis 4 dagen inclusief ontbijt en gratis gebruik wellness slechts NU WEG im Adviesprijs €149 p.p. LEZERSPRIJS slechts 69 p.p.* 3 overnachtingen inclusief uitgebreid ontbijtbuffet, gebruik wellness en gratis parkeren en per boekingontvangt u een sieraad van EX0AL cadeau. Prijs: €69 p.p. Toeslag 1-persoonskamer: 100% Boekingskosten: 15,- per boeking. Boek nu deze lezersreis pzc.nl/webwinkel reizen hotelovernachtingen VRIJDAG 27 NOVEMBER 2015 De inwoners van Wonderland moeten wijken voor uitbreiding van de gasfabriek. Maar ze stappen met een traktaat uit 1824 naar de rechter om uitzetting te voorkomen, foto Ingo Wagner/EPA door Jeroen Schmale Luca van Dinter 'Wonderlander' Luxe en charmant hotel gelegen in een prachtige veelzijdige omgeving en zeer geschikt voor liefhebbers van lekker eten, drinken en golfen. Op Zoover beoordeeld met een 8,1! Hotel Clostermanns Hof* Niederkassel Een oase van rust, idyllisch gelegen midden in het groen, maarookuiterstcentraaltenopzichte van de grote steden Keulen en Bonn. Hier vindt u het sfeervolle 4-sterrenhotel Clostermanns Hof, gevestigd in een historisch pand met een rijke geschiedenis die teruggaat tot het jaar 1800! Het hotel staat bekend om zijn goede keuken en u heeft dan ook de keuze uit 2 restaurants. In het elegante restaurant Closter manns kunt u in ontspannen sfeer genieten van regionale, Rijnlandse gerechten en heeft u tevens een prachtig uitzicht op het park met zijn eeuwenoude bomen. Daarnaast heeft het hotel een klasse Gourmet restaurant, welke beoordeeld is met 15 Gault Millau punten. Le Gourmet is in november 2014 volledig gerenoveerd. De stijlvolle ambiance, de verfijndebereidingvanhoge kwaliteitproducten en een uitstekende wijnkaart zorgen voor een culinaire ervaring op hoog niveau. De elegante Clostermanns Bar is de ideale plek voor een gezellig samenzijn. Voor wat inspanning kunt u gratis gebruik maken van de moderne fitness- ruimtedie24uurperdaggeopend is, om daarna heerlijkte ontspannen in de Finse sauna en het stoombad. De stijlvolle en zeer ruime kamers zijn voorzien van extra grote bedden, een radio, telefoon, televisie, minibar en bureau en een badkamer met bad en/of douche, toilet en haardroger. Het Clostermanns Hof biedt ook de idealegelegenheid voor een ontspannen rondje golf op de naastgelegen 18-holes golfbaan. Ook beschikt het hotel over fietshuur en een shuttle- servicedieu,tegen betaling, naarde binnenstad van Keulen of de eerste tramhalte brengt. Keulen is gelegen op 15 minuten rijden van Niederkassel. Één van de bekendste bezienswaardigheden in Keulen is de Dom, de grootste gotische kathedraal van Duitsland. Beklim een van de torens en geniet van het fantastische uitzicht. Wilt u zich even voelen als Sjakie in de Chocoladefabriek? Bezoek dan eens het Chocolademuseum Imhoff-Stollwerck. Uiteraard kunt u in Keulen ook goed winkelen en is het 's avonds goed toeven in de Altstadt met vele gezellige bars, restaurants en biercafés. Proef hier eens een Kölsch, het bekende lokale bier. TIP: Kerstmarkt Keulen t/m 23 december 2015 Meer informatie en/of boeken Ga naar de webwinkel of www.nuwegexclusief.nl waar u direct online uw reservering kunt maken. Voorvragen zijn wij pere-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15