Stadsbewoner is net zo veilig als een dorpeling Politie houdt Dick Jol aan voor klap met staaf Wist je dat, Nieuws met een dosis seks, drugs en muziek PZC 10 NIEUWS De Eagles of Death Metal gaven hun eerste interview na 'Parijs' aan Vice. Wie? Een hippe nieuwssite met 100 miljoen bezoekers per maand. Mich iel de l^uyter Rotterdam steekt boven de andere grote steden uit als het beste jon getje van de klas. Hier waren in 2014 minder slachtoffers van cri minaliteit te betreuren dan in 2006 en meer mensen zijn zich er veiliger gaan voelen. De Maasstad heeft duidelijk meer ingezet op veiligheidsbeleid. „De gemeente streeft naar een stad die schoon, heel en veilig is", zegt woordvoerder Dick ter Steege van het CBS. „Dat beleid werpt zijn vruchten af." In Amsterdam is weliswaar sprake van fors min der slachtoffers van criminelen sinds 2006, maar de hoofdstad blijft de minst veilige stad van de grote vier. Had ruim 40 procent van de inwoners er last van crimi naliteit, in 2014 is dat gedaald naar 29 procent. Ter vergelijking: in Rot terdam werd vorig jaar iets meer dan 20 procent van de bevolking slachtoffer van criminaliteit. Den Haag en de regio Utrecht zitten net iets onder de 20 procent. Daar mee kruipt de Randstad steeds dichter naar de regio's daarbuiten toe. Zo kenden Zeeland, Brabant en Limburg een vergelijkbaar aan tal slachtoffers. Nederland is overal veiliger ge worden en veel Nederlanders erva ren dat ook zo. De ons omringen de landen laten eenzelfde beeld Nederland is overal veiliger geworden en veel Nederlanders ervaren dat ook zo zien. Dieven en boeven hebben het moeilijker gekregen. „Er is meer aandacht gekomen voor pre ventie", verklaart Ter Steege de da ling. „Huizen worden beter bevei ligd, er is meer cameratoezicht en de kwaliteit van preventiemaatre gelen is verhoogd. In de grote ste den komt daar nog meer blauw op straat bij, ook een vorm van pre ventie." DEN HAAG. Oud-scheidsrechter Dick Jol is woensdagmiddag gear resteerd voor de mishandeling van een vrouw tijdens een ver keersruzie in de Haagse 2e Swee- linckstraat. Jol kreeg het aan de stok met een scooterrijder die met een vrouw achterop over de stoep reed. Hij was zijn auto aan het in ruimen en schrok van de voorbij rijdende scooter, vertelt een getui ge aan Omroep West, waardoor ru zie ontstond. Een bouwvakker die aan de overkant van de straat aan het werk was, vertelt aan Omroep West dat Jol 'agressief en opgefokt reageerde', 'niet voor rede vatbaar was' en rondzwaaide met 'een me taalachtige staaf van ongeveer 1,50 meter lang.' De 20-jarige vrouw die achter op de scooter zat sprong ertussen. Jol zou haar een por in de buik hebben gegeven met de buis, waar door ze gewond raakte. De bouw vakker, die de vrouw te hulp schoot, vertelt dat ze misselijk en duizelig was door de pijn in haar maag. Jol werd diezelfde middag thuis aangehouden. Hij moet zich binnenkort verantwoorden bij de rechter-commissaris. Dick Jol was telefonisch niet bereikbaar. Niet het gerenom meerde CNN maar Vice was de eerste nieuwssite die na het drama in de Bataclan in Parijs sprak met de band Eagles of Death Metal. Vice, een site die weet hoe ze jongeren moeten boeien en daar ook nog eens bak ken met geld mee verdient. Eigenlijk had Vice een docu mentaire in gedachten over het le ven van Jesse Hughes, de front man van de Eagles of Death Me tal. Wekenlang trokken ze met hem op. De film was nagenoeg klaar. Deze week zou de première zijn op het documentairefestival IDFA in Amsterdam. Maar de dra matische gebeurtenissen in de Bataclan maakten alles anders. Concerten werden afgelast. De pre mière uitgesteld. Eén interview wilden de bandleden geven. „En omdat ze zich bij ons thuis voel den na al die weken, deden ze dat bij ons", zegt publisher Sjoerd Raaijmakers van Vice Nederland. Met het aangrijpende verhaal van de band heeft Vice de ogen van de hele wereld op zich ge richt. En bij veel volwassenen zal dat de wenkbrauwen hebben ge fronst. Vice? Het van oorsprong Canadese tijdschrift bestaat al 21 jaar, maar is vooral hip onder jon geren. Dankzij internet groeit het nieuwsmerk de laatste jaren als kool. Elke maand weten ze vol gens Vice wereldwijd 100 miljoen bezoekers te boeien. Alleen al uit Nederland zijn dat er bijna 4 mil joen. Hoe ze dat doen? Door het publiceren van een wonderlijke mix van serieuze en luchtige on derwerpen. Internationaal en na- ttOLWANDSE HELDE>j KONINGS SCHIP na zijn dood door de Fr arise koning werd geëerd met saluutschoten tijdens zjjn laatste tocht naar huis De verhalen over onze Hollandse Helden doorvertellen aan uw (klein) kinderen? Ga naar pzc.nl/HH door Heieen Boex DEN HAAG. De criminaliteit in de grote steden is de afgelopen jaren zo sterk gedaald, dat inwoners er nu nog bijna net zo vaak last heb ben van overvallen en inbraken als op het platteland. Ook daar zakten de criminaliteitscijfers, maar de da ling is er minder sterk. Dit blijkt uit gegevens die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vandaag publiceert. Vice publiceert een wonderlijke mix van serieuze en luchtige onderwerpen. Zo deden ze verslag vanaf de frontli nie in Oekraïne en maakten ze indringende reportages over de hachelijke tocht die bootvluchtingen maken. Deze week kwam het interview met de band Eagles of Death Metal online (foto rechts). Jeugd smult van 'rauwe shit' door Raymond Boere p^OL^DSE HELDcjy.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10