't Winckeltje als ontmoetingsplek fpl 1 Intochten sinterklaas 20 f* jfh l jm A - i 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Lezing leven Johan van der Velde Katten spinnen voor gulle gift lil 41 hart voor de zaak bijzondere winkeltjes in Zeeland In aanloop naar de december maand besteedt de PZC aan dacht aan bijzondere win kels. Ga voor meer winkel tjes naar www.pzc.nl De supermarkt is al een paar jaar weg en een doorstart van het café annex frietkot op de Markt mislukte. Sluiting van die twee gelegenheden maakte 't Win ckeltje nog meer tot dé ontmoe tingsplek van Biervliet. Niet dat veel dorpelingen dage lijks 't Winckeltje binnenlopen voor schrijfwaren, speelgoed, tijd schriften, potten, pannen of aller hande cadeautjes en hebbedinge tjes. Maar Hanny Nijssen drijft in haar winkeltje ook een service punt voor de post. Daar kunnen mensen pakjes versturen, ophalen of afgeven (retourzendingen van internetaankopen bijvoorbeeld). Ook postzegels kopen kan er nog. Makkelijk als mensen een brief of een kaartje willen sturen; kaarten - voor alle gelegenheden en in alle soorten en maten - die vlakbij de postbalie te vinden zijn. „Klanten komen vaak voor de postservice. Ook komen meer aan het dorp ge bonden mensen nogal eens een Sll fii j j WjpM lï 01 1 bescheiden bedragen pinnen sinds de pinautomaat van de bank is verdwenen. Maar de wenskaar ten zijn over het algemeen het meest in trek, ook al neemt dat af door alle digitale wensvormen." Een kaart per mail of, zeker onder jeugdigen nog vaker, een mager whatsappje kost tenslotte minder moeite dan het plakken van een postzegel. Hanny (64) staat intussen de helft van haar leven in 't Winckel tje. De naam heeft ze zelf verzon nen. „Ik weet niet meer hoe de zaak heette toen ik het overnam. Mensen zeiden destijds dat ze naar 'Smitje' gingen, omdat een fa milie De Smit de winkel uitbaatte. Het was altijd al een dorpswinkel- tje waar je van alles een beetje kon krijgen en zo is het gebleven." De formule van 't Winckeltje mag dan bijna tijdloos zijn, de zaak gaat wel met zijn tijd mee. Niet alleen met nieuwe produc ten, maar ook met de kalender. Zo eist het speelgoed de laatste we ken een prominent deel van het winkeloppervlak op. Sinterklaas is in het land en de cadeautjes kun nen het best goed in het zicht van de goedheilig man staan. Normaal houdt de sint min stens tot 6 december zijn voor keurspositie, maar dit jaar komt de kerstversiering vanwege 'orga nisatorische en logistieke' rede nen al een week voor zijn verjaar dag 't Winckeltje in. Als het aan Nijssen ligt, wacht de kerstman volgend jaar weer wat langer. Aan stoppen denkt Hanny nog niet. Zeventig vond ze altijd een mooie leeftijd om het bijltje er bij neer te gooien. Maar sinds haar man vorig jaar overleed, denkt ze niet meer aan een einddatum. „Zo lang ik me goed en gezond voel, blijf ik in 't Winckeltje." - si aa W «?- WN s= r WALSOORDEN. Sinterklaas had het afgelopen weken zo druk dat hij zaterdag zijn intocht nog moet ma ken in een aantal dorpen. In Zeeuws-Vlaanderen maakt hij zijn opwachting in Walsoorden en Retranchement. In Walsoorden komen de goed heiligman en zijn pieten om twaalf uur aan in de haven, waar ze worden opgewacht door kinde ren uit Kloosterzande en wijde omtrek. Na verwelkoming door de burgemeester van Hulst stapt de sint in een paardenkoets voor een rondtocht door Kloosterzande on der begeleiding van harmonie Sint Cecilia. Kinderen van groep 1 tot en met 4 vieren samen met be woners van woonzorgcentrum Sint Antonius sinterklaasmiddag; kinderen van groep 5 tot en met 8 houden een sinterklaasdisco in Lodge 45. In Retranchement komt de sint in zijn boot om 13.00 uur aan bij de Hickmanbrug. Na een muzika le rondgang door het dorp is er een groot sinterklaasfeest in dorps huis d'Ouwe Schoole. In de regio Bloemenworkshop Roos Lockefeer De bloemenworkshops van Stichting ter Bevordering van Kunsten en Ambachten (SBKA) beginnen vandaag en niet, zoals eerder vermeld in deze krant, gis teren. Bloemstylist Roos Lockef eer geeft vanavond een work shop over het thema advent van 19.30 tot 22.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 16.30 uur en zaterdag van 10.30 tot 13.00 uur. Deelna me kost 37,50 euro, opgeven via roosdeco@gmail.com. Locatie: Hoek en Bos 1B, Kloosterzande. Mascura houdt Walk of Hope door Hulst Stichting Mascura, die verrassin gen organiseert voor ernstig chronisch of langdurig zieken houdt zondag de Walk of Hope in de binnenstad van Hulst. De deelnemers vertrekken om 11.00 uur vanaf de Dubbele Poort. Zij wandelen een korte route door het centrum van Hulst. Op de Grote Markt vormen de wandelaars als sluitstuk een groot hart dat op foto en video wordt vastgelegd. Mantelzorgers met elkaar in gesprek Stichting Hulst voor Elkaar houdt vandaag een dialoogtafel voor mantelzorgers. Bij De Bourgondiër in Hulst kunnen mantelzorgers met elkaar in ge sprek gaan over de dingen die goed gaan, maar ook over proble men. Een gespreksleider bege leidt de gesprekken die tussen 14.30 en 16.30 uur plaatsvinden aan de Tolweg 109. Aanmelden via 0114-68470 of per mail: info@hulstvoorelkaar.nl. Mijn dorp, mijn stad Aandacht voor jezelf Mantelzorgers kun nen vanmiddag erva ringen delen met el kaar. Van 14.00 tot 16.00 uur wordt in het gebouw van Port- hos aan de Nieuwst- raat in Sluis een ge- spreksmiddag gehou den waarbij de deelne mers onder leiding van gespreksleiders praten over aandacht hebben voor jezelf. Scholten exposeert Gijs Scholten expo seert tot en met woensdag 10 februari zijn tekeningen in Het Belfort in Sluis (foto). De opening van de tentoonstelling 'Jong Talent IV' vindt zater dag om 14.00 uur plaats. Schilder Frank Leenhouts verricht de openingshandeling en het Levantijns Orkest verzorgt de muzikale omlijsting. Ook wordt de publieksprijs uitge reikt voor de haiku's over het Zwin, die tij dens de expositie 'Zin in het Zwin' beoor deeld konden wor den. Vandaag verschijnt De Speer van Rijsbergen. Een wielerroman van John van Ierland over het le ven van Johan van der Velde; de meesterknecht van tourwinnaar Joop Zoetemelk. Het boek be schrijft de triomfen van de ge vierde renner en zijn neergang, waarbij hij uiteindelijk in de ge vangenis belandde. Op uitnodiging van Demy Comi té Terneuzen geeft de schrijver op 3 december vanaf 20.00 uur een lezing in Café Du Commer ce aan de Markt in Terneuzen. Een gesigneerd exemplaar van het boek is inzet bij een quiz. Entree is gratis. Kaartjes zijn te reserveren door te mailen naar mpmaas@zeelandnet.nl. AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Vrij kaarten, biljar ten, handvaardig heid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 10.00 uur: Schilde ren; 14.00 uur: So- lodans; CLINGE. Malper- tuus, 13.00 uur: KBO biljarten; GRAAUW. Gemeen schapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten; HEIKANT, 'tHeike, 13.30 uur: Kaarten, volksdansen; Café Du Commerce, 19.45 uur: Bingo; HENGSTDIJK. Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jarten, koersbal; 13.30 uur: Soos; HULST. Reynaertcol- lege Gildenstraat, 19.00 uur: Bewe gen voor (ex) hart patiënten; De Serre, 10.00 uur: Geheugentrai ning; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.45 uur; Bloemschik ken; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Hand werken, koersbal, biljarten; 19.00 uur: Line dance; Curamus Zoute- straat 28,13.45 uur: Gymnastiek; Hotel Hulst, 19.30 uur: Jaarvergadering Wijkraad Hulst- Zuid; Antonius, 14.00 uur: Zangers van Toen; De Binnen deur, 9.45 uur: Gymclub; 15.00 uur: Linedance; 19.00 uur: EHBO; LAMSWAARDE. Ca fé de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; De Warande, 13.00 uur: KBO biljar ten; 14.30 uur: Ouderensoos; TERNEUZEN. De Veste, 9.30 uur: Wandelen; 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Hand werken, sjoelen, soos; 19.00 uur: Bridge; De Kame leon, 19.30 uur: Te kenclub; Biblio theek, 14.00 uur: Tablet café. door René Hoonhorst ir®® Hanny Nijssen van 't Winckeltje scant een pakket voor een klant, zodat die kan aantonen dat zijn internetbestelling retour ging. foto Ronald den Dekker KLOOSTERZANDE Vanaf 20.00 uur vanavond bevinden zich uitsluitend vrouwen in De Klaroen in Kloosterzande. Het café houdt namelijk een Ladiesnight waarbij dames kennis kunnen maken met beautyproducten en ontwikkelingen op het gebied van haar, nagels en fashion. Toegang is gratis. HULST HULST SLUIS TERNEUZEN Praten over zorg De familieraad van Zeeuwse Gronden houdt morgenavond een bijeenkomst voor cliënten, familieleden, TERNEUZEN si 1 1 - r - hulpverleners en ande re belangstellenden. Gastspreker is docent, sociaal verpleegkundi ge en auteur Henk- Willem Klaassen. Hij gaat in op het thema 'bondgenoten in de zorg', waar hij ook een boek over heeft geschreven. Aanvang 19.30 uur in Porgy en Bess. Toegang is gra tis. SLUIS TERNEUZEN. „Ik had in deze negatieve tijd niet verwacht dat er nog zo veel positieve mensen zijn die iets voor dieren over hebben", zei Mar- loes Eijsackers (r) uit Hulst gisteren blij. „Ik wilde iets doen voor het goede doel en dieren zijn de beste vriend van de mens", legde ze de keus uit om geld in te zamelen voor het dierenasiel in Terneuzen. Op 15 november werd bij Café Boozz aan de Grote Markt in Hulst een ac tie met een loterij gehouden waarvan de opbrengst gisteren werd over handigd aan Yvonne Sickens de Wal (I) van het asiel. Onder toeziend oog van een roedel katten nam Yvonne 480 euro in ontvangst. Van dit bedrag kunnen de hondenweide, de hondenkennel en de kattenman- den een jaar lang worden onderhouden. Alsof de katten het wisten, krulden ze nog eens extra tegen Marloes aan. foto Ronald den Dekker DONDERDAG KLOOSTERZANDE SINT JANSTEEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 82