Huib Uil: Zeeland was ooit koploper in onderwijs Evelien de Visser zoekt personeel voor Yara Dronecollege voor kids Grensarbeiders vinden in dertien informatiepunten antwoorden op hun vragen Netwerk van informatiepunten in Zeeland en Vlaanderen wijst grenswerkers de weg in doolhof TERNEUZEN. Grensarbeiders in de Vlaamse-Zeeuws-Vlaamse grens streek kunnen sinds gisteren in dertien centra van Grensinfo Scheldemond terecht voor infor matie over alle mogelijke zaken, die verband houden met hun grensoverschrijdende werk. Het kan gaan om belasting kwesties, sociale zekerheid en fa miliezaken. De regelgeving in bei de landen verschilt - ondanks Eu ropese regelgeving - nog steeds enorm. De grensinformatiepun- ten willen de grensarbeiders de weg wijzen in dat doolhof. De informatiecentra zijn opge richt naar het voorbeeld van het Werkservicepunt Zeeuws-Vlaan- deren, dat enkele jaren geleden in het leven werd geroepen door de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Het houdt zich vooral bezig met informatieverstrekking aan werk zoekenden in de grensstreek en beantwoordt uiteenlopende vra gen van grenswerkers. Coördinator Ronald de Back noemt de lancering van het grens overschrijdende informatienet werk een mijlpaal. „Er is binnen de Euregio Scheldemond - het platform van Zeeland, Oost- en West-Vlaanderen - lang over ge praat, maar dankzij de medewer king met diverse instanties, zoals vakbonden en arbeidsbemidde laars, is het er nu. Daar ben ik erg blij mee." De Back ijvert al enkele tientallen jaren voor de positie van de grensarbeiders. Hij is het helemaal eens met Oost-Vlaams gedeputeerde Geert Versnick eco nomie, Europese samenwerking,) die gisteren vaststelde dat de infor matie over wonen en werken over de grens tot nu toe te veel ver spreid zat over allerlei instanties Coördinator Ronald de Back noemt het grensoverschrijd ende informatienetwerk een mijlpaal. in de Euregio. Volgens globale cij fers van De Back telt Zeeland bijna 3000 grensarbeiders, die da gelijks richting Vlaanderen trek ken. Zo'n 1500 hoofdzakelijk Vla mingen reizen dagelijks af naar Zeeuwse bedrijven, hoofdzakelijk in Zeeuws-Vlaanderen. Met al hun vragen over grensar- beid kunnen ze voortaan niet al leen terecht bij het Werkservice punt in het stadhuis in Terneuzen en het informatiepunt van vak bond FNV in Goes, maar ook op elf plekken in Vlaanderen. Het net werk ligt vast in een convenant, dat werd ondertekend door de vak bonden, de Vlaamse Dienst voor Arbeidsbemiddeling, het Vlaams Netwerk van Ondernemingen en de gemeenten. Geert Versnick: „Ondanks dat werken over de grens een opgave is, hebben men sen een grotere kans op een job als ze aangemoedigd worden om over de grens te solliciteren." Zo'n dertig kinderen, grotendeels jongens werden gisteren in De Statie in Sas van Gent bijgepraat over drones tijdens het Kidscollege. Rick van Sluijs van het kersver se Kenniscentrum Drones onderwees de kinderen over alle toepassingen die er zijn voor drones zoals luchtfotografie, filmen, beveiliging en zelfs het toespreken van een drenkeling vanaf de kust. Taaie kost voor het jonge publiek. Wat zegt de Nederlandse wetgeving over de filmende drones? Mag je zomaar bij de buren in de tuin gluren? Na anderhalf uur zoet luisteren was het eindelijk het moment waar de kinderen vooral voor gekomen waren: vlie gen met drones. Spraakwaterval Gil Goethals (8) ratelt wat hij allemaal geleerd heeft maar valt stil wanneer er daadwerkelijk gevlogen wordt. „Mag ik nu een momentje rustig kijken?" Even geen tijd voor stomme vragen van de pers. PAGINA 4 5 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DONDERDAG 26 november 201 Zeelan Hulp in grenswerkdooïhof door Wout Bareman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80