'Die ene ochtend kwam mij nooit uit' Sinterklaas komt langs Aldi niet open op tweede kerstdag LINDHOUT Reimerswaal wil bureaus in Krabbendijke en Hansweert volgend jaar sluiten BEVELANDEN en THOLEN 7 Met jaarlijks 300 geboortes is Reimerswaal relatief de vruchtbaarste gemeente van Zeeland. Al deze kinderen gaan in de toe komst naar één centraal consultatiebureau. Ook toe aan een nieuwe badkamer? Kom kijken in onze vernieuwde showroom! DONDERDAG 26 NOVEMBER 2015 voordelen. Zo kunnen ouders daar altijd terecht, in plaats van maar enkele dagdelen per maand. Ook geeft hij aan dat de jeugdge zondheidszorg verandert. „De fy sieke contactmomenten nemen daardoor in de toekomst af." De wethouder windt er ook geen doekjes om dat het besluit is inge geven door bezuinigingen. „GGD Zeeland moet 1,1 miljoen bezuini gen, waarvan een deel op huisves ting. Voor Reimerswaal is hun budget om ruimtes te huren ook lager geworden." Met het sluiten van Krabbendijke en Hansweert Met het sluiten van Krabbendijke en Hansweert liggen gemeenten en GGD een eind op koers. In Yerseke wordt de huur opgezegd. liggen de gemeenten en de GGD al een eind op koers. Ook in Yerse ke wordt de huur opgezegd, om dat de gemeente in hetzelfde ge bouw (het MFC aan het Moer- plein) nog ruimtes in bezit heeft die leegstaan. In 2013 moest Reimerswaal al in het kader van de bezuinigingen het bureau in Waarde sluiten. Ook Kruiningen stond toen op de nominatie, maar een meerderheid van de raad wilde dat niet. Tot voor kort betaalde gemeente de huur van dit bureau daarom uit ei gen zak. Als moeder van een zoontje van een half jaar en een dochter van drie, kent Esther van de Vreede het consultatie bureau in Krabbendijke als haar broekzak. Dat het bureau op de nominatie staat om ge sloten te worden, vindt ze op zich wel jammer. „Krabbendijke is voor ons een prettige uitvals basis, waar bijvoor beeld ook dagelijkse boodschappen doen. Maar als we straks naar Kruiningen moeten voor het consultatiebu reau, wennen we daar ook wel weer aan." De familie Van de Vree- de woont in Waarde, waar sinds 2013 geen consultatiebureau meer is. „In het begin kon ik daar nog terecht, maar ben ik er nooit ge weest, omdat die ene ochtend in de maand mij nooit goed uit kwam." Esther kan zich voor stellen dat het voor ge zinnen die minder mo biel zijn, lastiger is om naar een ander dorp te gaan. „Toen het bureau net dicht was, heb ik daar wel mensen over horen klagen, maar nu niet meer." Zelfheeft ze daar geen probleem mee, omdat ze een eigen auto heeft. „Als je allebei werkt en op een dorp met wei nig faciliteiten woont, is het anders bijna niet te doen." wordt momenteel een gloed nieuw consultatiebureau inge richt in Bachten Vaete, de oude dependance van het gemeente huis van Reimerswaal waar ook de centrale bibliotheek komt. Op de langere termijn wordt het consultatiebureau de centrale ves tiging in Reimerswaal, verwacht wethouder Hans de Kunder (CDA). Maar voorlopig, zo bena drukt hij, blijven ook de bureaus in Yerseke en Rilland open. „Bo venaan staat voor ons dat we geen kinderen uit het oog mogen verliezen. Als straks blijkt dat ouders in Krabben dijke goed het bureau in Kruiningen weten te vinden, kun je ook besluiten het consul tatiebureau in Yerse ke te sluiten." Volgens De Kun der heeft één centraal consultatiebureau Om te beginnen gaan de consulta tiebureaus in Krab bendijke en Hans weert naar ver wachting volgend jaar dicht. Dat stelt het college van B en W voor aan de gemeen teraad, die hier in januari een be sluit over neemt. Ouders van jonge kinderen uit deze dorpen kunnen vanaf dan te recht in Kruinin gen. Daar VRIJDAG 27 NOVEMBER Nieuwdorp; 18.45 uur, Ammeko- re. sinterklaasfeest. 19.00 uur, sintbingo in Oorlogsmuseum. ZATERDAG 28 NOVEMBER Wissenkerke; 10.30 uur, Dorps weg. Rondje dorp naar zaal 'On der de Toren' voor activiteiten. Kamperland; 13.00 uur, Uitha- ven. Intocht en theatershow in de Zeelandnet Studio. Kwaden- damme; 13.30 uur, Siguitsedijk. Aankomst, optocht door het dorp, feest in het dorpshuis. ZONDAG 29 NOVEMBER Goes; 13.30 uur, Grote Markt. Pie tendiploma halen met allerlei spelletjes. WOENSDAG 2 DECEMBER Kloetinge; 13.00 uur, de Kloeting- se school. Rondrit door het dorp en feest in dorpshuis Amicitia. DONDERDAG 3 DECEMBER Wemeldinge; 9.00 uur, Haven kantoor. Aankomst, rondtocht en bezoekje aan basisscholen. Goes; 18.45 uur, Grote Markt. Lichtjestoer voor Sint Nikolaas. KRUININGEN. Reimerswaal gaat komende Kerst een periode van drie dagen tegemoet dat alle win kels in de gemeente dicht zijn. Het verzoek van de nieuwe Al di in Kruiningen om zaterdag 26 december - tweede kerstdag - 's middags open te mogen, is op formele gronden afgewezen door de gemeente. Reimerswaal heeft namelijk nooit een verordening opgesteld waarmee een uitzonde ring kan worden gemaakt op de verplichte sluitingsdagen uit de Winkeltijdenwet. Veel andere gemeenten heb ben wel zo'n verordening, bij voorbeeld omdat ze in bepaalde plaatsen willen toestaan dat su permarkten op zondag open zijn. In de overwegend christelij ke gemeente Reimerswaal is zo iets nimmer aan de orde ge weest. Volgens een woordvoer der van de gemeente zou in theo rie wel een uitzondering kun nen worden gemaakt voor twee de kerstdag, maar is het nu te kort dag om een verordening op te stellen. Badkamers 81 Installatietechniek Moerstraatsebaan 6 4614 RP Bergen op Zoom tel. 0164-650270 www.lindhoutbadkamers.nl info@lindhoutbadkamers.nl Eén bureau in 'babybelt' door Joeri Wisse door Joeri Wisse montage en installatie door eigen vakspecialisten strakke planning zeer korte montagetijd alles verzorgd, vanaf sloop tot en met de oplevering schoonmaak service 5 jaar garantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 78