Middelburgse is op weg naar WK onder 23 jaar Human en Breskens per direct uit elkaar sponsor na vertrek van Roompot Zuid-Holland meedoen in strijd om landstitel ZEELAND 15 KOOG AAN DE ZAAN. Nao mi Zuidweg is met Oran je onder 23 jaar onderweg naar het wereldkampioen schap van volgend jaar. Het toernooi is in juli in het Tsjechische Olomouc. Elke maandag traint de Middelburgse met de se lectie op Papendal. Hoe wel het toernooi nog ver weg is, heeft ze een mooi uitzicht op deelname. „We zijn nu met acht da mes en acht heren. Zo veel gaan er uiteindelijk ook mee", weet ze. „Het hele jaar is er nog wel een open selectie: spelers en speelsters die opvallen, kunnen nog een plek ver dienen. Ergens in april wordt de definitieve WK-ploeg bekend. Vanaf dan gaan we, denk ik, nog vaker trainen." Het eerstvolgende toer nooi van Oranje onder 23 is de Korfball Challenge, het eindejaarstoernooi in het Rotterdamse Top sportcentrum. Omdat Koog Zaandijk daar ook aan meedoet, speelt Zuid- weg gewoon bij haar club. Dat gebeurde dinsdagavond na een gesprek met voorzitter Hans Bakker. „De resultaten zijn niet zo geweldig", stelt Human, „en dan ga je de boel evalueren. Ik heb een goed gesprek gehad met de voor zitter. De conclusie was uiteinde lijk dat het voor beide partijen be ter was als ik zou stoppen." Breskens begon dit seizoen met de nodige ambities aan het avon tuur in de vierde klasse A, maar staat na tien duels op een teleur stellende tiende positie. Afgelo pen zondag leed de Zeeuws- Vlaamse ploeg een 6-1-nederlaag op eigen veld tegen Clinge. Dat verlies kwam hard aan. „De groot ste teleurstelling voor mij is dat ik de ploeg niet aan het voetballen heb gekregen zoals ik gehoopt had", zegt Human, die anderhalf jaar geleden bij Breskens begon. „Ik heb het met heel veel plezier gedaan. Ik was altijd voetballer ge weest en wilde nu ervaren hoe het als trainer was. Het was alle maal heel anders, maar ik heb er heel veel van genoten. Alleen, als de prestaties uitblijven, moet je realistisch zijn en de knoop door hakken." Voorzitter Hans Bakker van Breskens spreekt van een verve lend besluit. „Zoiets is nooit leuk. Het hing ook niet in de lucht. We zaten in een neerwaartse spiraal en wilden daar uit zien te komen. Daarom zaten we dinsdag aan ta fel. We hadden wel tegen elkaar gezegd dat, wat voor beslissing er ook genomen moest worden, het belang van Breskens voorop zou staan." Of ook Kees Human, de vader van Arjan, opstapt, was gister avond nog niet bekend. Hij fun geerde dit seizoen als assistent. „Ik moet daar nog met Kees over spreken", zegt Bakker. Voorlopig neemt Elmar Lauret nu de honneurs waar. Hij leidt morgen de training en zit zondag als coach op de bank bij de uitwed strijd tegen Sluiskil. „Dat geeft ons de tijd om een passende oplos sing te vinden", meent Bakker. om het evenement in de huidige vorm door te kunnen laten gaan. „Dit jaar was de ZLM Roompot Tour voor het eerst een wedstrijd over twee dagen. Dat is enorm goed bevallen. Ook na 2016 willen we daarmee door." De Zeeuwse koers, die al sinds 1996 wordt verreden, maakt deel uit van de UCI under 23 Nations' Cup. Dat is een serie koersen voor beginnende profs. Bogaert: „Wij hebben nu op één van de twee da gen onder meer een ploegen tijdrit. Het is heel belangrijk dat renners die in hun opleiding mee pikken. Ze rijden ze niet zo dijkwijls, maar bij ons krijgen ze die kans wel. Hopelijk ook na 2016." Ander aas De organisatie van de Ronde van Zeeland Seaports heeft de afgelo pen maanden naarstig gezocht naar een nieuwe hoofdsponsor, omdat Zeeland Seaports vanaf 2016 niet meer de naamgever wil de zijn. Het zoeken heeft tot niets geleid, waardoor de profkoers vol gend jaar niet doorgaat. Bogaert realiseert zich daarom dat het niet eenvoudig wordt om een nieuwe geldschieter te vin den naast ZLM. „Maar ik ben hoopvol gestemd. We vissen na melijk met ander aas: wij organise ren een wedstrijd voor aanstor mende talenten en misschien voe len sommige bedrijven zich daar mee meer verbonden dan met een evenement voor profs. Daar naast zullen we ook wel in een an dere of grotere vijver gaan vissen: we kijken niet alleen binnen Zee land en zelfs niet alleen binnen Nederland. Onze wedstrijd is in ternationaal zeer bekend, onze website wordt over de hele we reld bezocht. Ik denk dat het mo gelijk moet zijn om een nieuw be drijf aan ons te binden." Mocht dat niet lukken, dan gaat de koers nog wel als eendaag se door. Welk bedrag nodig is, wil de organisatie niet zeggen. ZLM ROOMPOT TOUR 'Ik ben niet naar Koog aan de Zaan gekomen om in het tWeede gaan spelen. Ik weet dat ik me elke week moet bewijzen, maar ga ervan uit dat ik ook de komeridejtijd bij de eerste acht zit' DONDERDAG 26 NOVEMBER 2015 weer een spits zijn door Jan Dagevos BRESKENS. De voetbalvereniging Breskens en trainer Arjan Human zijn met onmiddellijke ingang uit el kaar. Beide partijen hebben dat in onderling overleg besloten. „Als je niet meer zeker weet of je de juis te persoon bent om de groep te motiveren, moet je een keuze ma ken", zegt Human. De ZLM Roompot Tour bestaat, ook onder andere namen, als sinds 1996. De koers was tot en met 2014 een eendaagse. Tegenwoordig wordt er op twee dagen gereden. De Zeeuwse wedstrijd is bedoeld voor aanstormende talenten. Op het podium stonden in het verleden tal van renners die later heel bekend zou den worden, zoals Fabian Cancellara, John Degenkolb en Karsten Kroon. De editie van 2016 is op 15 april (ploegentijdrit in Tholen en rit in lijn Kamperland-Zierikzee) en 16 april (rit in lijn Goes-Goes).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70