New York dol op vondeling in kribbe Golden Tulip Noordwijk Beach 1 Golden Tulip NIEUWS 5 Luchtaanval 'vergissing' c De Amerikaanse luchtaan val op een ziekenhuis in het Afghaanse Kunduz op 3 oktober was een tragi sche vergissing. De oor zaak was een menselijke fout, blijkt uit Amerikaans onderzoek. Het ziekenhuis werd geleid door Artsen zonder Grenzen, van wel ke organisatie dertien me dewerkers om het leven kwamen. Tien patiënten kwamen eveneens om. Statushouders in Steenbergen In Steenbergen komt geen asielzoekerscentrum. Wel zullen in de Brabantse ge meente hooguit honderd nieuwe vluchtelingen met een verblijfsstatus, zoge noemde statushouders, worden gehuisvest. De bewaarder van de Holy Child Jesus Church in Queens (New York) kan zijn oren niet geloven. Net terug van een lunchpauze hoort hij in de kerk een baby hui len. Er is niemand in de kerk. Hij loopt naar de kerststal die hij met anderen de afgelopen dagen heeft opgebouwd. In de kribbe met stro ligt een pasgeboren baby. Gewik keld in een handdoek, met de na velstreng er nog aan. Onderstebo ven van de vondst haalt hij snel zijn priester erbij, 'father' Chris topher Ryan Heanue. Als ook deze van zijn verbazing is bekomen, sluit hij de vondeling in zijn ar men. Met een schone, paarse doek om hem heen. Als het alarmnummer 911 is ge beld, staan er binnen de kortste ke ren hulpverleners om Heanue en het kindje heen. Als zij het jonge tje overnemen, maakt de priester de allereerste foto's van het vonde lingetje. Het kan slechts enkele mi nuten in de kribbe hebben gele gen. De jongen blijkt kerngezond, weegt bijna 5 pond en meet 43 centimeter. Conclusies die wor den gedeeld door het ziekenhuis waar de baby uit voorzorg naartoe wordt gebracht. Heanue kan zijn geluk niet op. „Het mooie aan dit verhaal is dat de kerst stal er eerder stond dan in voorgaande ja ren. God heeft voorzien dat er een moeder in nood was en naar onze kerk zou komen om hier haar kind, in de kribbe, te leg gen", zegt de priester. Volgens Heanue hebben som mige leden van zijn kerk zich al gemeld als eventuele adoptieou ders. „Zij geloven net als ik dat dit kind hier om een reden is achter gelaten. We ho pen allemaal dat het jonge tje lid van on ze kerk blijft", aldus de opge togen priester. Hij wordt daar bij gesteund door zijn bis schop Octavio Cisneros die fo to's van Heanue op zijn Facebook- pagina heeft gezet. De politie is intussen op zoek naar de moeder. New York heeft een wet, de zogeheten 'Aban doned Infant Protection Act', die het mogelijk maakt om een pasge boren baby anoniem te vondeling te leggen - in een kerk, zieken huis, politiebureau of brandweer kazerne - maar er zit wel een voor waarde aan. Het kind moet aan ie mand worden afgegeven. Omdat daar niet aan is voldaan, maakt de moeder zich strafbaar. De politie zoekt daarom mogelijke getuigen en probeert ook met behulp van opnames van bewakingscamera's in de buurt rond de Holy Child Jesus Church de moeder te achter halen. 'Father' Heanue is vooral dankbaar. „Ik bid met de leden van mijn kerk niet alleen voor het kind. Ook voor zijn ouders en voor hen die zich over de baby zul len ontfermen", zegt de priester, vol ontroering over het 'godsge schenk'. Lezersprijs vanaf 79,- p.p.* 3-daags Wegdromen aan Zee Vanaf Boek nu deze lezersreis ""VüP pzc.nl/webwinkel reizen hotelovernachtingen DONDERDAG 26 NOVEMBER 2015 WASHINGTON 10 De aanslag op een militaire bus in Tunis is dinsdag gepleegd met 10 kilo springstof. De dader droeg een bomgordel. STEENBERGEN door Hans van Zon NEW YORK. Een vondeling in een kribbe. In een kerk die de naam Ho ly Child Jesus Church draagt. Het zijn omstandigheden die van het pasgeboren kind in New York met een een godswonder maken. De wereld sluit het jongetje in haar ar men. Hulpdiensten uit New York waren snel ter plekke toen de baby in de kerk was aangetroffen (grote foto). Inzet: de nog naamloze vondeling, foto's father Ryan Haenue Deze prijs heeft betrekking op de kamers aan de landzijde. Prijs excl.toeristenbelasting circa 2,40 p.p.p.n. Toeslag 1 persoon 40,- per nacht. Toeslag kamer met zeezicht 15,- p.p.p.n. Kinderen t/m 12 jaar (max. 2) slapen gratis op de kamer van de ouders o.b.v. 10. Familiekamers bevinden zich aan de zeezijde dus geldt hiervoor de toeslag. 1 Nov.-17 maart 2016 €79,00p.p. aankomst zondag t/m donderdag 1 Nov. - 17 maart 2016 85,00 p.p. aankomst vrijdag en zaterdag Dit arrangement is geldig voor genoemde data o.b.v. beschikbaarheid, m.u.v. Kerst en Oud Nieuw. De bloemenbadplaats Noordwijk aan zee biedt elk wat wils het hele jaar door. Lekker wegdromen aan het strand of wandelen op de boulevard, zeven dagen per week gezellig winkelen, een partijtje golf of een bezoek aan een van de vele musea in de buurt. Of u nu voor een sportief of juist een ont spanningsuitje komt, Noordwijk heeft het allemaal. Golden Tulip Noordwijk Beach is directgelegen aan hetstrand en boulevard en beschikt over comfortabele kamers aan land en zeezijde, een brasserie met een overdekt verwarmd terras, een knusse bar met openhaard en een relaxcenter voorzien van sauna, stoomcabine en zwembad met bubbelbad en hydro-massage. Wij hopen u te mogen begroeten in ons hotel en zullen ons uiterste best doen om u een aange naam verblijf te bezorgen. Kinderen tot en met 12 jaar (max. 2 kinderen) verblijven gratis op de kamer van de ouders op basis van logies en ontbijt (ditzijn altijd zeezijde kamers, dus geldt hiervoor een toeslag). 3-daags Wegdromen aan Zee: Ontvangst met een huisgemaakte wafel met warme kersen 2x overnachting in een kamer aan de landzijde 2x ontbijtbuffet Ixdrie gangen diner Gratis gebruik zwembad en relax center Meer informatie en boeken Neem telefonisch contact op met Golden Tulip Noordwijk Beach via telefoon 071-36192 05 of via e-mail: reservations@goldentulipnoordwijk beach.nl o.v.v. wegdromenaanzee-arran- gement NOORDWIJK BEACH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5