44 UIT THUIS 7 THUISBIOS Interview Peter Solui uitgelezen plek is om over zijn film te praten. „Er zaten in de oorspronkelijke film te veel verwikkelingen, waardoor de inhoud voor jonge kijkers te gecompli ceerd werd", aldus Sohn. Gevolg: het mes ging in het scenario, acteurs die de stemmen al hadden ingesproken werden bedankt voor de moeite en Sohn formeerde een nieuw team dat wel een strenge deadline kreeg opge legd. In plaats van de gebruikelijk vier jaar moest The Good Dinosaur nu in twee jaar worden afgerond. „Ik heb er wel slapeloze nachten van gehad", bekent Sohn, die tijdens de productieperiode twee keer vader werd. „Vaak lag ik naar het plafond te staren om naar oplossingen te zoeken. De film heeft nu meer het karakter van een western gekregen, maar dan meer met het pioniersverleden van Amerika erin verwerkt." The Good Dinosaur refereert in een aantal scènes aan enkele Amerikaanse filmklassiekers, waaronder niet in het minst Bambi (1942) uit de eigen Dis- neystal. Maar wat de makers vooral voor ogen hadden in het avontuur van de jonge dino Arlo, een angstige nako meling uit een stoere dinosauriërfami lie, was het aantonen van het desolate landschap. „We wilden een omgeving scheppen waarin zelfs dinosauriërs zich klein zouden voelen", legt Sohn uit. „Arlo moet zich na het verlies van zijn vader staande zien te houden in een vijandige natuur. Daarbij is de hulp van zijn menselijke vriend, het jongetje Spot dat op handen en voeten Mijn moeder sprak niet zo goed Engels toen ons gezin in Amerika belandde. Dat aspect van mijn jeugd heb ik min of meer in deze film verwerkt loopt, onmisbaar. Arlo is bang, Spot zit vol moed. Die tegenstelling vond ik in dramatisch opzicht heel interes sant." Maar wat Sohn vooral aansprak was het feit dat beiden niet met elkaar kon den praten. Hun communicatie vindt via blikken en gebaren plaats. „Heel herkenbaar voor mij", verklaart Sohn, zoon van Koreaanse immigranten in Amerika. „Mijn moeder sprak niet zo goed Engels toen ons gezin in Ameri ka belandde. Dat aspect van mijn jeugd heb ik min of meer in deze film verwerkt." Wordt The Good Dinosaur net zo'n groot succes als Jurassic WorldSohn druft er geen voorspelling aan te wa gen. „Kinderen blijven gefascineerd door dino's. Zelf heb ik als kleine jon gen met open mond staan kijken naar de skeletten van deze dieren in musea zoals deze. Ik denk dat dino's nog al tijd de fantasie van jong en oud prikke len. Ik heb er dus wel vertrouwen in." Bridge of Spies Spielberg bewijst zijn klasse SPIONAGE By the Sea Krampachtige film van Jolie DRAMA Naomi and Ely's No Kiss List ROMANTIEK Pitch Perfect 2 KOMEDIE Paper Towns DRAMA Donderdag 26 november 2015 Onhandige dino Arlo wordt uit de problemen geholpen door neander- thalertje Spot. Regie: Steven Spielberg. Hoofdrollen: Tom Hanks, Mark Rylance en Sebastian Koch. Opnieuw bewijst Steven Spiel berg zijn klasse met een histo risch filmdrama dat zich deze keer afspeelt tijdens de Koude Oorlog. Alleen een regisseur van zijn statuur, gesteund door een scenario van de meesterlijke vertellers Joel en Ethan Coen, kan een redelijk eenvoudig lijkend verhaal extra lading en charme meege ven. Ook Tom Hanks laat zich weer van zijn beste kant zien. Hij vertolkt op zijn bijna achtelo ze, maar daardoor natuurlijke wijze weer een memorabele rol. Hij maakt van zijn persona ge, de verzekeringsadvocaat James Donovan, een innemen de man die je graag als buur man zou willen hebben. Donovan krijgt tegen zijn zin de opdracht een Russische spion (Oscarwaardige rol van Mark Rylance) te verdedigen. Het lijkt een kansloze zaak, een heterdaadje, maar de zaak krijgt een nieuwe wen ding als er wellicht sprake is van een uitwisseling met een Amerikaanse student die in Tom Hanks speelt weer een me morabele rol. Oost-Berlijn is opgepakt. Ook voor dit klusje wordt Donovan, niet geheel vrijwillig, ingescha keld. Spielberg doet in Bridge of Spies de tijden van John Ie Carré herleven, denk aan de klassieker The Spy INho Came in from the Cold, maar dan wel met af en toe een kwink slag. Daar zijn de gebroeders Coen deels verantwoordelijk voor. (Ab Zagt) Regie: Angelina Jolie Pitt. Hoofdrollen: Angelina Jolie Pitt en Brad Pitt. Als filmregisseur heeft Angeli na Jolie de wind tegen. Haar eerste speelfilms - de oor logsdrama's In the Land of Milk and Honey en Unbro ken - flopten pijnlijk. En haar derde poging - het zwaar aangezette drama By The Sea - trok in Amerika geen publiek en werd neer gesabeld. Ook de aanwezig heid van levenspartner Brad Pitt kan de film niet redden. Jolie en Pitte spelen een ge trouwd stel dat zich in Zuid-Frankrijk heeft terugge trokken om hun relatie nieuw leven in te blazen. Het verblijf levert vooral veel af wijzing en irritatie op. Zeker als een jong paartje zich als buren aandient. Die zijn wel smoorverliefd. Via een gaat je in de muur begluren Pitt en Jolie het tweetal. By the Sea is een gekun steld en totaal niet overtui gend liefdesdrama waarmee Jolie nogal krampachtig knip oogt naar de Europese cine ma zonder daarbij haar artis tieke pretenties waar te ma ken. A.Z. Nu op Netflix Naomi and Ely's No Kiss List is niet een lopende bandromcom, zoals ze geregeld uit Hollywood komen gerold. De liefde in kwes tie is ook iets gewaagder dan het geijkte recept en het spel is heer lijk naturel. Ely is homo en Naomi is heteroseksueel. Ze zijn beste maatjes, maar Naomi voelt duide lijk meer, ondanks dat ze zelf een vriendje heeft. Wanneer Ely juist dat vriendje kust, zorgt dat voor een onherstelbare breuk in de ja renlange vriendschap. De vraag is, wil de kijker wel dat die kloof gerepareerd wordt? De omgang tussen Ely en Noami is namelijk ronduit infantiel, aanhankelijk, hysterisch, kortzichtig en irritant. Nu op dvd, blu-ray en vod Wat was Pitch Perfect een verras singshit in 2003. Het komische drama over een wedstrijd voor a-capella zangers deed kassa's rinkelen en Anna Kendrick hield er ook nog een echte zangcarrière aan over met het nummer Cups. Moeilijk te overtreffen zou je zeg gen. Om dit vervolg ook de nodi ge glans te geven mocht actrice Elizabeth Banks de regie op zich nemen en kreeg fanfavoriet Rebel 'Fat Amy' Wilson een grotere rol. Bovendien krijgt Pitch Perfect 2 een internationaal karakter door de zingende Bella's naar Europa te verplaatsen.Ondanks prachtige zang, heeft de film zelf een vreemd ritme met een te plotse ling slotakkoord. Nu op dvd, blu-ray en vod Na Fault in Our Stars waren alle ogen gericht op de nieuwe boek- verfilmingvan John Green, Paper Towns. De bliksem sloeg echter niet twee keer in. Laatstgenoem de bracht wereldwijd 200 miljoen dollar minder op dan Fault. Waar dat precies aan ligt, is moei lijk te zeggen. De hopeloos verlief de kankerpatiënten in Fault in our Stars zorgden in ieder geval voor veel meer empathie dan de rebel se Margot (topmodel Cara Dele- vingne), die in Paper Towns van de één op de andere dag ver dwijnt. Jeugdvriendje Quentin zet de zoektocht in, en dat levert een leuk romantisch detectiveplotje op voor tieners.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59