6 I UIT ir 44 Zorgen de dinosauriërs na het succes van Jurassic World opnieuw voor een commerciële klapper in de bioscoop? Animatiestudio Pixar gokt op The Goocl Dinosaureen film met een opmerkelijke voorgeschiedenis. NU IN DE BIOS El Club DRAMA Youth DRAMA Glassland DRAMA Spectre ACTIE The Good Dinosaur Weinig verrassend familieamusement ANIMATIE Bijna vijftien jaar moest Peter Sohn wachten op zijn debuut als animatie regisseur. Al die tijd werd hij bij Pixar geschoold in de diverse aspecten van het filmvak. Maar om zijn grote kans te krijgen moest Sohn (35) eerst meemaken hoe zijn voorganger van de film in wor ding, The Good Dinosaur, werd ge haald. Aanvankelijk had het animatie-avon tuur een andere opzet die maar niet wilde kloppen. Het verhaal over de vriendschap tussen een jonge dino en een jongen die zich als een hond ge droeg voldeed niet aan de strenge ei sen van de filmstudio, geleid door John Lasseter, de man van onder meer de Toy Story-reeks. „Het verhaal was na jaren van voor bereiding veel te ingewikkeld gewor den", vertelt Sohn in het National His tory Museum in Londen, dat door een permanente expo gewijd aan dino's de Ei* 1st Wieder Da Hitler is goed voor de kijkcijfers ZWARTE KOMEDIE Zo confronterend en scherp is de nazileider zelden opgevoerd DOOR AB ZAGT Benicio del Toro en Tim Rob- bins schitteren in deze zwarte komedie die zich afspeelt tij dens de Balkanoorlog. Hun er varingen als hulpverleners doen sterk denken aan de film- en tv-klassieker MASH. In de opvolger van La Grande Bellezza speelt Michael Caine een 82-jarige dirigent die wei gert voor de Engelse koningin op te treden. Hij heeft daar voor een gegronde reden. Een jonge taxichauffeur ont fermt zich in dit Ierse drama over zijn alcoholistische moe der die aan haar verslaving ten onder dreigt te gaan. Met be wonderenswaardig geduld be reikt hij zijn doel. Daniel Craig schittert opnieuw als James Bond in dit actie spektakel. Zijn verleden speelt hem parten. 007 dreigt zelfs zijn baan te verliezen. Een uit stekend avontuur van Bond. Regie: Peter Sohn. Originele stemmen: Anna Paquin en Sam Elliott. Vergeleken met de vorige film van Pixar/Disney - het voortreffelijke en ambitieuze Inside Out - is The Good Di nosaur een tamelijk simpele familiefilm. Daar is natuur lijk niets mis mee, maar echt verrassend wordt dit animatieavontuur daardoor niet. Het verhaal heeft zelfs raak vlakken met de klassieker Bambi. In dit geval betreft het een jonge dinosaurus, een beetje de schlemiel van de familie, die zijn vader ver liest. Diens dramatische dood drukt Arlo, zoals de jongste van deze dinofami- lie heet, met de neus op de feiten. Hij is een bangelijke nakomeling die nu zonder zijn vader moet zien te over leven. Gelukkig krijgt het beestje de steun van een jong neanderthalertje dat hem met zijn vindingrijke en moedige gedrag terzijde staat. Mede daardoor kan Arlo zich steeds meer als de held ontpoppen, die zijn va der zo had gewild. The Good Dinosaur biedt een behoorlijke dosis senti menteel familieamusement, met een paar enge momen ten, veroorzaakt door de overlevingswetten van de prehistorische natuur. Wat beeldkwaliteit betreft doet de film soms denken aan de betere natuurdocumen- taires, zo levensecht ziet al les eruit. Maar waarom zijn de dino's dan allemaal groen? (Ab Zagt) Hitier ven de Joden aan Auschwitz? (Oliver Ma- Eén ster!" succi) be- De komedie houdt Duitsland landt in mo- een spiegel voor, maar aan de dern Berlijn. selectie van de slotbeelden - waaronder een fragment uit een toespraak van Geert Wil- ders over de vluchtelingentoe- loop - valt op te maken dat Hitier ook elders nog niet is uit geroeid. (Ab Zagt) -> Regie: David Wnendt. Hoofdrol: Oliver Masucci. Mag er om Hitier gelachen wor den? In diverse filmkomedies is al geprobeerd om Der Führer belachelijk te maken. Charlie Chaplin The Great Dic tator) was de eerste. Ook in Duitsland bestaan satirische producties zoals Mein Führer uit 2005. Maar zo scherp en confronterend als in Er 1st Wie der Da is de nazileider zelden opgevoerd. De opzet is doel treffend: Hitier landt letterlijk in hedendaags Berlijn waar hij gezien wordt als een verklede (willekeurige?) voorbijgangers. Hij heeft gelijk, lees je in de ogen van zijn toehoorders, van wie sommigen dat ook echt beamen. Hoe oprecht die reac ties zijn is in deze film moeilijk te peilen. Dat spel met fictie en realiteit bezorgt de kijker een ongemakkelijk gevoel. Er ist Wieder Da, een vrije be werking van het gelijknamige boek, houdt Duitsland een spiegel voor. Hitier veraf schuwt de nietszeggende tele visieshows, waar hij een graag geziene gast is. De kijkcijfers schieten omhoog. Er wordt zelfs een schrijversteam op hem gezet om grappen te be denken: „Hoeveel sterren ga- acteur die de lachers op zijn hand krijgt, maar gaandeweg - als hij eenmaal furore maakt op de televisie - steeds meer bijval krijgt voor zijn oude idea len. De gereïncarneerde Hitier poneert zijn oude denkbeel den die op straat soms opval lend veel bijval krijgen van Donderdag 26 november 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58