c nk Wielerstichting zoekt nieuwe Oud-speelster van Swift wil met vereniging uit 14 ZEELAND Red Bull Knock-Out is terug, twaalf Zeeuwen rijden mee Middelburgse korfbalster is naar topclub Koog Zaandijk gehaald om vaak te scoren. Zaterdag begint voor haar het zaalseizoen. Aan de Red Bull Knock-Out in Scheveningen, die wordt geaffi cheerd als de zwaarste en groot ste strandrace ter wereld, doen zaterdag en zondag twaalf Zeeuwen mee. In totaal komen er zo'n 1500 motorcrossers in ac tie. Onder de Zeeuwse rijders bevin den zich Nancy van de Ven, Mark Boot, Carsten Goedegebure en Jeffrey van Kempen. De laat ste heeft al meermaals meege daan aan de strandrace van Le Touquet in Noord-Frankrijk. In 2012 was de Souburger daarbij de tweede Nederlander. Op zaterdag zijn er vier heats met elk 375 coureurs. Zij rijden een uur lang rondjes over het vijf kilometer lange parkoers. De eer ste 150 per manche plaatsen zich voor de halve finale van zondag. Ook de 25 crossers met de snelste rondetijd gaan steeds door. Op zondagmiddag starten in de halve finale alle zevenhonderd ge- kwalificeerden tegelijk. De beste 350 gaan door naar de finale van 14.45 uur. Deze wordt live uitge zonden op RTL7. Het evenement, dat in 2008 voor de laatste keer werd gehouden, is zeer spectaculair. Er komen naar verwachting tienduizenden toe schouwers op af. Zij zien hoe de coureurs vanachter een starthek van tachtig meter breed vertrek ken en vervolgens anderhalve ki lometer doortrekken naar de eer ste bocht. Als ze onder de pier door zijn gereden, keren ze door het rulle zand weer terug. In elke ronde gaan ze over tientallen bul ten. Bij de Red Buil Knock-Out ge ven ook diverse bekende rijders acte de présence, zoals Mare de Reuver (oud-winnaar Vlissingse Strandcross), Jurgen van den Goorbergh (oud-wegracer) en Rintje Ritsma (oud-schaatser). Sport kort orfbalster Naomi Zuidweg heeft haar oude rol terug. Bij Koog Zaandijk worden de aanvallende kwalitei ten van de 22-jarige Mid delburgse volledig benut. Ze staat nu meer in de spits dan in de vo rige twee seizoenen bij O WO. „Het is weer zoals bij Swift." In 2013 maakte Zuidweg de overstap van eersteklasser Swift, waar ze seizoe nen achtereen o zo makkelijk scoorde, naar Korfbal Leagueclub O WO. Bij die Maarssense vereniging werd ze op een andere manier ingezet; ze stond in een vak van allrounders en moest iets die nender spelen. „Ik heb in sommige wed strijden wel laten zien dat ik goed kan aanvallen. Dat was de mensen bij Koog Zaandijk opgevallen. Vandaar dat ze me vorig seizoen belden. Ze zochten naast Marjolijn Kroon nóg een dame die veel doelpunten kan maken." Zuidweg had de clubs voor het uitzoe ken. Er kwamen veel telefoontjes toen O WO uit de hoogste klasse degradeer de. Vanwege het goede perspectief koos ze voor de landskampioen van 2008, 2010 en 2012. Lange voorbereiding Nu staat ze met haar nieuwe teamge noten aan de vooravond van het Korfbal Leagueseizoen. Ze trappelt van onge duld. De ambitieuze Walcherse wil graag laten zien dat ze bij een topclub ook bepalend kan zijn. „We hebben een heel lange voorberei ding gehad", vertelt ze. „Vanwege het WK korfbal begint de zaalcompetitie voor ons een stuk later dan gebruikelijk en zit er dus veel tijd tussen het veld- en het zaalseizoen. Wij moesten de afgelo pen maand steeds twee internationals missen: Tim Bakker en Marjolijn Kroon. Zij zijn vorige week weer aangesloten bij de ploeg en speelden de laatste oefen wedstrijd ook weer mee. Natuurlijk was het lastig dat die twee niet ook de ande re weken erbij waren, maar andere ploe gen zaten met hetzelfde probleem. En vergeet niet: Tim en Marjolijn hebben wel heel veel trainingsuren gemaakt en wedstrijden gespeeld met Oranje. Ze zijn topfit en hartstikke gretig bij ons te ruggekomen." Zaterdag is de eerste wedstrijd, uit te gen LDODK in het Friese Gorredijk. Dat is een ploeg die de Noord-Hollandse equipe meteen moet verslaan. „We wil len dit jaar naar de Ziggo Dome", zegt Zuidweg klip en klaar. Daar - en dus niet meer in Ahoy - spelen aan het einde van het seizoen de beste vier teams de zaalfi nale en de kleine finale. „Natuurlijk wil len we die finale spelen, maar we realise ren ons wel dat dat heel moeilijk wordt omdat TOP Sassenheim en PKC ontzet tend goede teams hebben. Maar we wil len toch zeker de kruisfinales halen." Dat doel is, zo denkt ook Zuidweg, wel reëel. In de selectie van trainer Chris Kaper zitten de routiniers Tim Bakker, Rick Voorneveld, André Kuipers, Marjo lijn Kroon en Rosemarie Roozenbeek. Zij moeten ervoor zorgen dat het team swingt. Tussen hen in heeft de Middelburgse tot nu toe altijd een basisplaats gehad. Op het veld was ze vaste keus en in de oefenduels in de zaal ook weer. „Ik ben ook niet naar Koog aan de Zaan geko men om in het tweede gaan spelen", zegt ze vol zelfvertrouwen. „Ik weet dat ik me elke week moet bewijzen, maar ga ervan uit dat ik ook de komende tijd bij de eerste acht zit." Binnen de lijnen zal Zuidweg een vast koppeltje vormen met Bakker. Ze krijgt de opdracht mee om doelpunten te maken. „Natuurlijk doet Tim dat ook volop. Maar we moeten zorgen dat we in ons vak niet te eenzijdig spelen. Als een tegenstander hem helemaal aan de ket ting legt, moeten we in ons vak wel een alternatief hebben. Het is beter om te scoren over meerdere schijven." Vrije ballen Wat in de vriendschappelijke wed strijden al zichtbaar was, is dat de Wal cherse verantwoordelijk is voor de vrije ballen. Zaterdag scoorde ze tegen DVO uit Bennekom driemaal uit zo'n stan daardsituatie. „Ik train daar heel veel op. Het is heel gewoon dat we er een half uur achter elkaar op trainen, en dan ook nog vol onder druk. Het is een kwestie van vaak doen. In wedstrijden moet ik uit die kansen een scoringspercentage van 60 a 70 procent halen." Uit alles blijkt dat Zuidweg in Koog aan de Zaan op haar plek is. De speelster die in Utrecht sociale geografie en pla nologie studeert, heeft het ook buiten de lijnen naar haar zin. „Korfbal is be langrijk voor me, maar ik vind het ook prettig als het met de mensen bij een club klikt. Ik kan niet anders zeggen dan dat ik heel goed ben opgevangen hier en dat ze me hier snel thuis deden voelen." Roompot Vakanties, dat het hoofd kantoor in Kamperland heeft, stopt volgend jaar met de sponso ring van de wedstrijd voor top talenten. Het bedrijf heeft een an- 'lk ben hoopvol gestemd. We vissen namelijk met ander aas' dere marketingstrategie, zo werd gisteren bekendgemaakt. Daarbij kiest men ervoor om de proconti- nentale wielerploeg Team Room pot Oranje Peloton meer voor het voetlicht te brengen. Bogaert: „Ons is verteld dat ze meer be kendheid in België en Duitsland willen krijgen en dat ze verwach ten dat dat beter lukt met Team Roompot. Ik heb begrip voor die keuze." De stichting moet nu op zoek naar een alternatief Dat is nodig Sport sport@pzc.nl VLISSINCEN Beeld van de strandrace in Le Touquet, waar met duizend man tege lijk wordt gestart. De Red Buil Knock-Out wordt vergelijkbaar, foto ANP ZOUTELANDE Tegel El Mouaziz en Van Reijen onthuld In Zoutelande wordt morgenmiddag de te gel onthuld met de namen van de win naars van de Kustma- rathon van 2015. De Marokkaan Hamid El Mouaziz (foto) was dit jaar de nummer één bij de mannen, Miriam van Reijen was de snelste vrouw. Volgens traditie krij gen zij samen een stoeptegel, die bij het Kustmarathonbeeld komt te liggen. El Mouaziz vergat op de 3 oktober, op de avond na de wedstrijd tussen Burgh en Zou telande, zijn prijzen geld op te halen. Hij moet er morgen in het Walcherse dorp bij zijn, wil de organi satie de premie van 1000 euro alsnog aan hem geven. Morgen wordt in Zou telande tevens het Kustmarathonboek van de PZC, 'Arder dan ooit', officieel ge presenteerd. BURGH-HAAMSTEDE Vierde wedstrijd ATB-competitie Op het Patrick Tol- hoek mountainbike parkoers in boswach- terij Westerschouwen is zaterdag de vierde wedstrijd voor de ATB-wintercompeti- tie. In totaal zijn er tien wedstrijden, waar van de laatste eind ja nuari in Heinkenszand is. Op de Kop van Schou wen wordt zaterdag gereden in acht cate gorieën. Zowel de mannen als de vrou wen van zeventien jaar en ouder rijden vanaf 15.15 uur hun wedstrijd. Zuidweg mag door Roeland van Vliet •*-" Sb Naomi Zuidweg (rechts) in een aan vallende rol in de veldwedstrijd te gen OWO, haar oude club. foto Piet Wendrich door Roeland van Vliet GOES. Eddie Bogaert, de voorzit ter van de Wielerstichting Arjaan de Schipper Trofee is optimistisch. Hij denkt dat de ZLM Roompot Tour ook na 2016 een tweedaagse wedstrijd kan blijven. Eddie Bogaert, voorzitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46