Reclame waterschap had anders gemoeten Alfahulp 'schuldig aan misselijkmakend stelen' zeelandtheaters.nl rocent hoogste van het land ZEELAND 11 AGENDA 26 nov. t/m 3 dec. oVy V* scholen. „De overheid zag het be lang van scholen vooral in de plaats waar de vorming van de jeugd plaatsvond. En dat was dan weer bevorderlijk voor de samen leving in z'n geheel. De scholen werden gezien als de planthoven, de kweekvijvers van de gemeen te", verwijst hij naar de titel van zijn proefschrift. Het onderwijs van weleer ging uit van de individuele me thodiek. „Jij als leerling kreeg een opdracht van de schoolmeester. Daar ging je mee aan de slag en zodra je klaar was, werd je door de meester overhoord. Elke leer ling kreeg zo dus les op zijn of haar eigen niveau. Je ziet dat ze daar tegenwoordig ook weer steeds meer naartoe gaan. Het on derwijs in Zeeland stond op Online top-5 hoog vlak met zeer aansprekende resultaten. En ze waren destijds wél in staat om in iedere plaats een school in stand te houden. Met die wetenschap mogen we ons vandaag de dag toch wel even achter de oren krabben." Uils onderzoek kent ook ver schillende leuke feiten. Zo wist 'Ze waren destijds wél in staat om in iedere plaats een school in stand te houden' Huib Uil hij onder ander de antecedenten van ruim 3500 onderwijzers te achterhalen. „Ik wilde weten of er bijvoorbeeld sprake was van schoolmeesterdynastieën waarbij het beroep van vader op zoon overging. Maar dat is in Zeeland nauwelijks het geval geweest. Ik ben er maar een paar tegengeko men waar ook de vierde genera tie schoolmeester was." De archivaris hoopt op 3 de cember aan de Vrije Universiteit te promoveren op zijn onder zoek. De resultaten van Uils na speuringen worden in boekvorm uitgegeven en zijn vanaf die dag verkrijgbaar in de boekhandels of te bestellen via www.marbergme- dia.nl. De uitgave wordt nu al be schouwd als een belangrijk na slagwerk voor historici, genealo gen en liefhebbers van de regio nale- en religiegeschiedenis. De 860 pagina's zijn geïllustreerd met meer dan honderd afbeeldin gen. Uw reactie MIDDELBURG. De reclamespot die waterschap Scheldestromen afge lopen voorjaar uitzond rondom de verkiezingen, was achteraf ge zien weinig gelukkig. Dat blijkt uit een evaluatie die het waterschap van de verkiezin gen heeft gemaakt. De spot, met dijkgraaf Toine Poppelaars, was bedoeld als een 'filmpje met een knipoog'. Er kwam kritiek op, omdat het te weinig over het wa terschap en over de verkiezingen vertelde. In de evaluatie wordt de reclamespot 'een punt van aandacht voor de volgende ver kiezingen' genoemd. Scheldestromen is over het al gemeen tevreden over de wijze waarop de verkiezingen in maart zijn verlopen. Deze werden voor het eerst samen met die voor Pro vinciale Staten gehouden. Een van de suggesties voor verbeteringen is het combineren van de stemwijzers voor beide verkiezingen. Nu waren er, als ge volg van aparte aanbestedingen, twee websites. „Praktischer zou zijn om de stemwijzer voor zo wel provincie als waterschap in te kunnen vullen via één websi te", zo staat in de evaluatie. Ruim 12.000 mensen vulden de stemwijzer van het Zeeuwse waterschap in. En ze zou ook 65.000 euro hebben gestolen van haar toenmalige schoonmoeder uit 's Gravenpol der. Die had dat geld achter het dakbeschot verstopt. De officier vreest dat de ver dachte nog veel meer mensen heeft bestolen dan de vier die op de dagvaarding staan. Als hulp in de huishouding zou ze ook de spaarpot van een jongetje uit Geersdijk hebben geplunderd. Valente hamerde erop dat ze het vertrouwen van velen ernstig heeft beschaamd en dat dat grote gevolgen heeft. Dat bleek ook uit de woorden van haar ex-schoon- moeder. „Ik vertrouw niemand meer." Volgens de verdachte nam ze geld weg, omdat ze destijds voor grote financiële problemen vrees de. Valente stelde echter vast dat ze met het geld ook allerlei luxe dingen kocht en vaak naar een schoonheidssalon ging. Wat hem betreft krijgt ze een celstraf van een jaar waarvan de helft voor waardelijk en moet ze alles - bij el kaar 38.831 euro - terugbetalen. Als hulp in de huishouden zou de verdachte ook de spaarpot van een jongetje uit Geersdijk hebben geplunderd. Want hij kan bewijzen dat ze dat geld heeft gestolen. Voor de ande ren bedragen heeft hij geen bewij zen. Advocate Samantha van de Voorde noemde de eis 'buiten pro portioneel'. Volgens haar is er geen bewijs dat haar cliënt zoveel gestolen heeft. De vrouw zelf vindt dat haar ex op z'n minst me deschuldig is. „Hij wist wat ik aan het doen was." Uitspraak 9 december. DO 26 DO 26 VR 27 ZA 28 ZA 28 ZA 28 ZO 29 WO 02 WO 02 DO 03 11 Scheldetheater Terneuzen muziek Harry Sacksioni 65 - Jubileumprogramma-solo 11 Schouwburg Middelburg Soeur Sourire Theaterproductiehuis Zeelandia Gratis inleiding om 19.15 u. (reserveren gewenst) 11 Schouwburg Middelburg Niels Geusebroek - Here am i 11 Scheldetheater Terneuzen muziek regiocultuur muziek Muziekvereniging Veronica met duo Danca 11 Schouwburg Middelburg muziek Back to the country - Part 5 - met afterpartyi 11 Theater de Mythe Goes regiocultuur dans Stichting Dansz - The next step 11 Theater de Mythe Goes regiocultuur dans Het Matangi Kwartet - St. Kamermuziek Zeeland 12 Schouwburg Middelburg Baantjer 2 LIVE! - m.m.v. Zeeuwse figuranten 12 Theater de Mythe Goes Het meisje met het rode haar 12 Scheldetheater Terneuzen musical Debby Petter-Bed Breakfast DO 03112 Schouwburg Middelburg Jandino - Hoe dan ook Scheldetheater I Schouwburg Terneuzen I Middelburg 0115 - 69 55 55 I 0118 - 65 96 66 cabaret Theater de Mythe Goes 0113-21 3213 DONDERDAG 26 NOVEMBER 2015 Huib Uil in het Schoolmuseum in Burgh-Haamste- de. foto Dirk-Jan Gjeltema >p topniveau 1. EPZ sluit na dodelijk ongeval per di rect kolencentrale Borssele 2. Michael en Ursula zijn man en vrouw 3. Hardste klap is voor het vmbo 4. Zeeland heeft hoogste percentage jongeren met een baan 5. 7 ton voor restauratie Slot Oos tende in Goes Felicitaties en likes (meer dan 500) stroomden op Facebook binnen voor de pas getrouwde Michael en Ursula. Pim Pijpelink: „Geweldig dat dit mo gelijk was. In alle opzichten het aller beste gewenst voor jullie. Geniet van de tijd die rest..." door Rolf Bosboom MIDDELBURG. Misselijkmakend. Met dat woord beschreef officier van justitie Jo Valente het gedrag van Petra van der S. (30) uit Stave- nisse. Ze zou als alfahulp geldbe dragen en sieraden hebben gesto len bij meerdere Bevelanders. THEATER SCHOUWBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43