Meer vacatures door bouw van fabriek in Sluiskil en gestegen verlading Kunstmestproducent in Sluiskil heeft op korte termijn 40 tot 50 nieuwe medewerkers nodig. ZEELAND 5 SLUISKIL. Kunstmestproducent Ya ra in Sluiskil heeft zo'n 40 tot 50 nieuwe medewerkers nodig. Dat is het dubbele van de jaarlijks te rugkerende vervanging van werk nemers die met pensioen gaan. „Dit is voor Yara een unieke si tuatie", zegt Evelien de Visser, per- soneelsmanager bij Yara Neder land. Maandag zit ze trouwens bij minister Asscher van Sociale Za ken en Werkgelegenheid aan tafel om te praten over flexibele arbeid in haar bedrijfstak. Het gaat beter in de industrie. De werkgelegenheid stijgt en het het vertrouwen van producenten neemt toe, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS). Yara Sluiskil heeft de afgelopen jaren echter nooit in een dip gezeten. De kunstmestpro ducent, die in Sluiskil 541 mede werkers telt, draait goed door een groeiende vraag naar kunstmest- producten en industriële chemica liën. Er zijn twee oorzaken voor de forse banengroei. Ten eerste inves teert het Noorse bedrijf de komen de drie jaar 240 miljoen euro in Sluiskil en wel in de bouw van een nieuwe fabriek voor de pro ductie van kunstmestkorrels, de Ureum-8. „We hebben operators nodig om de nieuwe fabriek op te star ten, want de oude Ureum-6 blijft doordraaien tot de Ureum-8 klaar is", licht De Visser toe. Ten tweede heeft Yara 400.000 ton aan producten meer verladen dan vorig jaar. De overslag be draagt inmiddels 4,9 miljoen ton per jaar. Met name het product Air-i®, een ureumoplossing die voor een groot deel uit water be staat, vindt gretig aftrek in onder meer de Verenigde Staten. „Eigenlijk hebben we meer ka decapaciteit nodig. De kade zit vol en we kunnen ook moeilijk uit breiden. We lossen het op door ook in de weekenden te verladen. Daarvoor moeten we het ploegen- rooster aanpassen en meer men sen inzetten. Per saldo hebben we op de kade 10 extra operators no dig. We gaan ze werven via de uit zendbureaus waarmee we altijd sa menwerken." De Visser zit maandag met nog vijf collega's uit andere branches aan tafel bij minister Asscher. De personeelsmanager is gevraagd na dat ze was opgemerkt in een vi deo die het ministerie van SZW bij Yara had laten maken. „Zo'n uitnodiging voor een rondetafelge sprek met de minister is natuur lijk ontzettend leuk." De Visser zal Asscher voorleg gen dat de opgetrokken pensioen leeftijd procesoperators in ploe gendienst kan opbreken. „Het doet immers wat met je lichaam als je dan weer overdag, dan weer 's middags en 's nachts werkt. We moeten ervoor zorgen dat deze mensen gezond hun pensioen kunnen halen. Dat vraagt flexibili teit, aandacht voor gezondheid en dus duurzame inzetbaarheid." Ook de Participatiewet, die werk gevers verplicht mensen met een arbeidsbeperking aan te nemen, is een discussiepunt. Door stringen te veiligheidseisen en volconti- nu-diensten is dat lastig in de in dustrie. Yara zoekt naar mogelijk heden, maar die zijn vooralsnog beperkt, zegt De Visser. „Wette lijk gezien moeten we 25 arbeids plaatsen scheppen. Het punt is dat we onze verantwoordelijkheid al nemen. Vanuit WIA-trajecten re-integreren we al 30 mensen." Er werken op het terrein ook mensen van sociaal werkbedrijf Dethon, maar dat gaat om werk dat Yara heeft uitbesteed aan exter ne bedrijven. De Visser: „Als we die mogen meetellen, is er geen probleem. We willen onze verant woordelijkheid nemen, maar het is ingewikkeld om, na wat we al hebben gedaan, nieuw werk voor deze doelgroep te vinden. Samen met de sociale partners denken we nu na over de mogelijkheden." JUWELIER MINDERHOUD goud-zilver-horloges- klokken-reparatie Westkapelle Arnemuiden www.juwelierminderhoud.nl Dealer opgepakt na klachten buurt Een 26-jarige Middelburger is dinsdagochtend aangehouden op verdenking van het verhande len van drugs vanuit zijn wo ning. De politie kreeg diverse overlast- meldingen hierover vanuit de buurt. Reden genoeg om don derdagavond 19 november een kijkje te nemen in de woning van de verdachte. Hierbij is de voordeur, met toestemming van de officier van justitie, gefor ceerd. De bewoner en tevens verdach te was op dat moment niet aan wezig. Wel werden softdrugs ge vonden, die in beslag zijn geno men. Dinsdagochtend is de man gehoord op het bureau. Kantinekrakers: veel meer op kerfstok De twee mannen die op 10 no vember op heterdaad betrapt werden tijdens een inbraak in de kantine van de plaatselijke voet balvereniging, blijken nog meer op hun kerfstok te hebben. De twee mannen, van 18 en 26 jaar uit de gemeente Tholen, heb ben ook inbraken bekend in een woning en twee schuren in Hal steren, een schuur in Kruiningen en nog twee inbraken in sport kantines in Yerseke en Kruinin gen. Bij doorzoeking van hun wo ningen zijn diverse gestolen goe deren teruggevonden. Daarnaast hebben hun verklarin gen ook geleid naar een 26-jarige man uit Sint-Maartensdijk. Deze is op 16 november aangehouden. Dieven slaan slag in fietsenwinkel Een fietsenwinkel aan het Da Vinei- plein in Goes is in de nacht van dinsdag op woensdag de dupe ge worden van een inbraak. Volgens de politie zijn er goederen weggeno men. Dat meldt HV Zeeland. Een of meerdere daders kwamen de winkel binnen door het glas in een deur te forceren. Het is onbekend hoe groot de schade is en wat door de dader(s) is meegenomen. Jongen door man van fiets geslagen In het centrum van Middel burg is maandag een twaalfjari ge jongen mishandeld. Dat werd gisteren bekendgemaakt door de politie. De jongen fiets te die dag rond 16.10 uur in de Bleek, toen een man die hem tegemoet kwam fietsen hem zonder aanleiding een klap in zijn gezicht gaf. Het slachtoffer liep daardoor een bloedneus, een lichte hersenschudding en letsel aan zijn nek en rug op. De politie is op zoek naar getui gen. De dader is een man van ongeveer 30 jaar, rond 1.90 me ter lang en heeft kort, donker haar. Hij reed op een zwart/zilveren fiets en droeg een zwarte schoudertas. DONDERDAG 26 NOVEMBER 2015 Yara-personeelsmanager Evelien de Visser zit maandag met vijf collega's uit andere bedrijfstakken aan tafel bij minister Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, foto Ronald den Dekker. Flinke banengroei bij Yara door Frank Balkenende 50 nieuwe medewerkers heeft Yara Sluiskil nodig, het dubbele van de jaarlijkse pensioenvervanging. MIDDELBURG SINT PHILIPSLAND GOES MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37