TO©S Piet blijft ook zwart bij sintviering op school 43 klachten meldpunt budgetbeheerders 'Ook docenten zouden stage moeten lopen' Bumba 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Isis is een mooie meisjesnaam. Uw Mening Weer brand in Badhotel Veere wint belastingprijs Betonprijs radartoren paul kusters donderdag Willem van Dam -irtr Typisch zo'n dag om in bed te blijven liggen. De ramen zijn besla gen, de wind blaast de laatste blaadjes van on ze trompetboom, een treiterre gentje glanst het tuinpad. Echt herfst. Op de radio meldt een man dat Brussel nog altijd in opperste staat van paraatheid verkeert en dat het slechts een kwestie van tijd is dat ook in ons land aansla gen worden gepleegd. In de krant zie ik een foto van een Zelfs bij ons op het dorp werd laatst een insluiper gesignaleerd kranslegging ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de slacht partij in Parijs. Ik lees over mi lieuvervuiling en klimaatveran dering; de zee dreigt te sterven en het land dreigt te worden overspoeld. Ik pantoffel naar de keuken: koffiebus leeg. Foete rend schiet ik een broek aan en sjok naar de supermarkt op de hoek. Het is opgehouden met zachtjes regenen. Wacht 's even, heb ik de deur wel goed achter me dicht getrokken? Je kunt te genwoordig niet voorzichtig ge noeg zijn. Zelfs bij ons op het dorp werd laatst een insluiper ge signaleerd. Verveeld zet ik de tv aan. Ik zie beelden van kleumen de vluchtelingen die door de modder sjouwen, ik zie kapot ge schoten huizen in een ver land waar de zon wél schijnt. Dan wordt er op de deur gebonkt en stormt een kluit kleinkinderen binnen. „Mogen we tosti's ko men eten?" Die van anderhalf grijpt naar de lederen voetbal die ik pas heb gekocht. 'Made in Chi na' staat er op. En: 'No child la bour'. Zo hoort dat ook. Kinde ren moeten geen voetballen ma ken, ze moeten er mee voetbal len. „Geef er maar een schop te gen", moedig ik mijn kleinzoon aan. „Bumba", zegt hij. Dat zegt hij altijd, 'Bumba'. Want het tv-clowntje is zijn grote held. „Bumba kijken?"vraag ik. Even later zitten we samen op de bank naar Bumba te kijken, allebei met een rijstwafel in de hand. Zo wordt het toch nog een dag die de moeite waard is. Het vmbo wordt ondergewaardeerd. 430 reacties toosenhenk.nl O In het leegstaande Badho tel aan het Veerse Meer, aan de Oranjeplaatweg in Arnemuiden is gistera vond rond tien over negen brand uitgebroken. Het ging om een middelgrote brand op de benedenver dieping van het hotel. Bij de uitslaande brand komt veel rook vrij. In het begin van deze maand woedde er ook al een brand in dit hotel. Het pand was daarom al deels afgebroken. De gemeente Veere heeft de Toeristenbelasting Award 2015 gewonnen. Voor de prijs gingen Pleisu- reworld en NRIT media op zoek naar gemeenten die lokale heffingen inzetten voor positieve impulsen in de toeristische sector. In Veere ligt de toeristenbelas ting op 1,20 euro per over nachting. De gemeente en ondernemers bepalen sa men waar ze 200.000 van de jaarlijkse 4 miljoen euro aan besteden. De jury be loont Veere vooral voor de kanteling die nodig was voor dit beleid. De radartoren op Neeltje Jans heeft de betonprijs ge wonnen in de categorie 'Constructief ontwerp'. De toren is een ontwerp van Quist Wintermans Archi tecten, de architect van het Topshuis, dat in 1985 ook een betonprijs won. De ju ry vindt dat 'voor deze naald van beton' alles uit de kast is gehaald voor de stabiliteit van de toren. Mensen Tachtig van de ongeveer twee honderd Zeeuwse basisscholen vulden een vragenlijst in. Verre weg de meeste scholen lieten we ten niets te veranderen aan het uiterlijk van Piet. Drie scholen gaven aan dat ze erover nadenken om hem in de toekomst een iets ander uiterlijk te geven. Ze volgen daarin het Sinterklaasjournaal. „We hebben overlegd met de teamleden, de ouders en ook met de sinterklaas comités in de dorpen", zegt Ge rard Verkuil, directeur van de ba sisscholen in Nieuwdorp en Hoe- dekenskerke. „Het onderwerp speelt bij ons niet zo, maar we vinden het onze verantwoorde lijkheid om er aandacht voor te hebben." De scholen van Verkuil heb ben besloten om de pieten dit jaar zwart te houden. „We vol gen het Sinterklaasjournaal: veel kinderen kijken daarnaar. We hebben er vertrouwen in dat het journaal een goede keuze maakt. Als het programma de pieten vol gend jaar verandert, dan maken we opnieuw de overweging." Een deel van de scholen liet weten dat het onderwerp wel be sproken is met directeuren, lera ren en ouders. Uit die gesprek ken bleek dat iedereen het liefst vasthoudt aan de bestaande tradi tie. Daarnaast leggen veel kinde ren de link niet met racisme, zeg gen de vertegenwoordigers van de basisscholen. „Het speelt niet 'We volgen het Sinterklaasjournaal: veel kinderen kijken daarnaar* op onze school. Er is geen discus sie over onder ouders of leer krachten. Dit is een kinderfeest. Zij zijn er helemaal niet mee be zig", licht José de Jong van basis school Op Dreef in Bruinisse toe. Uit eerder onderzoek van de ze krant bleek al dat bezoekers van Zeeuwse sintintochten zich niets aantrekken van de landelij ke discussie over de hulp van de Sint. Piet blijft zwart. Uitkeringsinstantie Orionis Wal cheren stelde een meldpunt open in opdracht van de Walcherse ge meenten. De aanleiding vormden berichten in deze krant over de ve le klachten die 'rondzingen' over budgetbeheerders en bewindvoer ders. Een laagdrempelig meldpunt zou wellicht meer boven water brengen dan de officiële klachten- rijfers laten zien, was de redenatie. Tot en met 4 november zijn 43 meldingen binnengekomen, laat woordvoerder Marcia Wielemaker van Orionis weten. Het betreft der tien bureaus, waarvan er negen op Walcheren gevestigd zijn, twee in Zeeuws-Vlaanderen en twee op Zuid-Beveland. Deze bureaus is om een reactie gevraagd. Zij had den tot 4 november de tijd om te reageren. Een verslag met de meldingen en het commentaar van de betref fende bureaus is voorgelegd aan het dagelijks bestuur van Orionis en brancheorganisaties voor bud- getbeheer en bewindvoering. Vrij dag 18 december buigt het dage lijks bestuur van Orionis zich over de rapportage. Het is niet duidelijk wat er ge beurt met de informatie die via het meldpunt aan het licht is geko men. „Reden is, dat wij dit hebben gedaan in opdracht van de Wal cherse gemeenten", laat Wielema ker weten. „Wij zullen met hen overleggen over eventuele vervolg acties." MIDDELBURG. Niet alleen studen ten, ook docenten zouden stage moeten lopen om te leren hoe zeer het bedrijfsleven aan het veranderen is. Dat zei Henk de Bruijn van het Havenbedrijf Rotterdam gis teren tijdens de jaarlijkse Vlaams-Nederlandse Delta-con ferentie in Middelburg, waaraan vertegenwoordigers uit het on derwijs, de overheid en het be drijfsleven deelnamen. Het on derwerp stages kwam ook aan de orde in een gesprek met vijf studenten logistiek uit Neder land en Vlaanderen. Zeeuwse be drijven zijn veel te passief en te rughoudend als het gaat om aan bieden van stages. Studenten hebben moeite een plek te vin den, aldus twee studentes van de HZ. De Vlaamse studenten hoorden de klacht verbaasd aan. In Vlaanderen is dit 'geen pro bleem', aldus twee Vlamingen: „Er liggen bij ons lijsten klaar met bedrijven die stageplaatsen aanbieden." Een stageplek in Vlaanderen leidt in veel gevallen ook nog eens tot een vaste baan, is hun er varing. MAN RIJ&T LEVEN LANS ZONBER RIJBEWIJS Reactie? Tips? ARNEMUIDEN VEERE NEELTJE JANS ZIERIKZEE Van Heukelom in raad van Zeeuwland Oud-gedeputeerde George van Heukelom (66) uit Nieu- werkerk maakt vanaf januari deel uit van de raad van commissarissen bij Zeeuw- land. Hij volgt Emily Holt- kamp op, die vanaf 2011 als huurderscommissaris bij Zeeuwland was betrokken. Van Heukelom heeft een groot netwerk en heeft veel ervaring en kennis opge daan met krimp- en leef baarheidsvraagstukken. door Cornelleke Blok VLISSINGEN. Piet blijft zwart tij dens sinterklaasvieringen op Zeeuwse basisscholen. Dat blijkt uit een inventarisatie van de PZC. Gerard Verkuil, schooldirecteur door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN. Bij het tijdelijke meld punt voor klachten over budget- beheer en bewindvoering zijn 43 klachten binnengekomen over dertien bureaus. door Theo Giele Zeeland 10: Regio's strijden om gunst hoogopgeleiden RIJ&EN bOE JE MET EEN AUTO JONöEN, NIET MET EEN RIJBEWIJS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2