Van Kooten speelt weer zichzelf in nieuwe show M' Combineer Telfort TV met Mobiel en profi teer Combi Voordeel Edison Klassiek voor Ronald Brautigam De Nederlandse pianist Ronald Brautigam heeft een Edison Klas siek gewonnen met zijn album Beethoven - The Complete Piano Sonatas. Het is een 'fenomenale lezing' van de pianosonates van de Duitse componist, oordeelt de jury. Brautigam won de prijs in de categorie 'solist instrumen taal'. De Franse sopraan Patricia Petibon werd onderscheiden als beste vocaliste voor haar cd La Belle Excentrique. Het Rotterdam Philharmonic Orchestra ging met de eer strijken in de catego rie 'orkest' voor de cd Daphnis et Chloé van Maurice Ravel. Cooper, Clooney en Depp: grootste flops Een grote ster in een film levert niet per definitie een kaskraker op. Bradley Cooper, George Clooney en Johnny Depp speel den het afgelopen jaar in films die flopten. Het Amerikaanse za kenblad Forbes zette de minst winstgevende films op een rij. Onder de vijftien films die het minst hebben opgebracht, zijn Aloha met Cooper, Mortdecai met Depp en Clooneys Tomor- rowland. Ze verdienden de pro ductiekosten niet terug. Rock the Kasbah met Bill Murray spant de kroon: die leverde een verlies van ruim 10 miljoen euro op. Twee maanden cel voor Franse komiek M'bala De Franse komiek Dieudonné M'bala M'bala is gisteren veroordeeld tot twee maanden cel straf en een boete van 9000 euro. De rechtbank in Luik be strafte hem voor dis criminerende en an tisemitische uitlatin gen tijdens een optreden in Herstal (provincie Luik) in maart 2012 en voor het aanzetten tot haat. Het Openbaar Ministerie had een halfjaar cel geëist. Kaandorp en Teeven te gast in '24 uur met' Cabaretière Brigitte Kaandorp, rapper Fresku, politicus Fred Teeven en schrijver Alex Boo- gers zijn vanaf 10 ja nuari te gast in het nieuwe seizoen van het VPRO-program- ma 24 Uur met. Ook wordt een uitzen ding gewijd aan het vocale hart van De Jeugd van Tegen woordig: Willie War taal, Faberyayo en Vjeze Fur. Gastheer is dit seizoen weder om Theo Maassen. Nick Simon naar de VS voor The Dream' Nick Simon gaan voor het vijfde sei zoen van het tv-pro- gramma The Dream opnieuw naar Ameri ka. Dit keer reist het Volendamse duo naar de westkust, waar het een interna tionale hit gaat schrijven. Ook probe ren de zangers Las Vegas aan hun voe ten te krijgen en ver diepen ze zich in San Diego in de surf- cultuur. The Dream is vanaf 6 januari te zien op NPO 3. Zelden waren recensen ten zo verdeeld als over Karakters, de vorige voor stelling van Kasper van Kooten. „Heel bijzonder", aldus de komiek. „Er brak wel even iets los op internet. In de maand daar na merkte ik ook dat er een be paalde spanning in de zaal hing. Mensen waren extra benieuwd geworden. Wat zou het zijn?" Zijn eigen conclusie? „Ik zeg absoluut niet dat Karakters mis lukt is, maar ik denk dat men minder goed kon duiden wat ik met die voorstelling wilde. Ik was lang met een boek bezig ge weest. Tijdens de eerste try-outs las ik alleen maar voor, omdat ik nog geen kans had gehad er thea ter van te maken. Misschien heeft dat doorgewerkt." Was dat de reden om het dit keer anders aan te pakken? „Ik had echt zin om een hardcore, oldschool cabaretprogramma te maken. Liedje, sketchje, conferen ce. De afgelopen jaren speelde ik steeds iemand anders. Nu noem ik mezelf weer Kasper op toneel. Dat voelt als een bevrijding." Bonte avond dekt de lading per- fect. Alles kan. Alles mag. „Het verbaasde me dat de titel niet eer der is gebruikt voor cabaret. Ik ga ermee terug naar waar het voor mij begon. Op een bonte avond van mezelf. Met vijf vriendjes deed ik de Dolly Dots na. Ik voel de de behoefte om op te treden. Maar waarom? En waarom heb ben die anderen nooit meer op een podium gestaan en ik nog steeds? Dat is de diepere vraag die ik probeer te beantwoorden." Hij denkt dat een bonte avond kinderen helpt hun identiteit te ontwikkelen. „Ik heb op Face- book wat onderzoek gedaan, want ik wist niet of het feno meen nog bestond. Maar het ge beurt gelukkig nog steeds. Kinde ren doen goocheltrucs of playbac ken Justin Bieber. „Ik sprak een lerares die zei: het allermooiste van de bonte avond is dat de normale verhou dingen wegvallen. Leerlingen die altijd stil zitten of gepest wor den, komen tot bloei. Dat vind ik fascinerend. Het laat zien dat je een sociaal isolement kunt door breken door jezelf te uiten." Wanneer je naast Interactieve TV van Telfort ook Telfort Mobiel gebruikt, profiteer je elke maand van extra voordeel. Kies je eigen CombiVoordeel: gratis 2 x zoveel minuten, MB's en sms'jes, of; gratis HBO pakket, of; 5,- korting op je factuur I telfort.nl/combivoordeel MUZIEK FILM THEATER TELEVISIE TELEVISIE door Mike Peek Na twee verhalende voorstellin gen is Bonte Avond van Kasper van Kooten een oldschool cabaret programma vol sketches, liedjes, conferences en de Dolly Dots. Kasper van Kooten: terug naar de bonte avond, foto Bob Bronshoff Kasper van Kooten: Bonte Avond. Kijk voor speellijst op www.hekwerk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29