I Try-out in diepste geheim: 'De creativiteit spatte ervan af 1 27 Davidsring naar Claudia de Breij Jan Smit prijst sfeer in zijn eigen restaurant The Corrs stopte tien jaar geleden plotseling. Nu is er weer een album. De groep viel nooit uiteen, de familieband bleeft hecht. Media Entertainment Claudia de Breij heeft gistera vond de Louis Davidsring ge kregen uit handen van Her man van Veen. Die mocht, als vorige winnaar, zelf bepalen naar wie de prijs gaat. „Een gro te eer", aldus De Breij. Jan Smit is sinds kort mede-eigenaar van ca fé-restaurant Lotje in Volendam. Maar de zan ger is niet van plan zelf achter de tap te krui pen. „Daar ben ik niet heel goed in", geeft hij toe. „Ik ben beter in opdrinken." Smit bezoekt zijn eigen zaak vaak. „Je merkt gewoon: hier heerst gezelligheid, hier is een sfeertje." In het diepste geheim kwa men de zussen Andrea, Caroline en Sharon Corr en hun broer Jim afgelo pen voorjaar samen in een opnamestudio in Lon den. Na een pauze van tien jaar wilden zij op die plek, ver weg van de buitenwereld, ontdekken of er nog sprake was van onder linge chemie. „Caroline kwam met het idee", vertelt zangeres Andrea (41) in een peperdure hotelsuite in de Londense wijk Kensington. „Zij vroeg aan ons: zullen we weer eens samen komen om nieuwe muziek te maken?" De Ierse band brak be gin jaren negentig door met keltische pop-rock- muziek. Platenbonzen achtervolgden het viertal met luxe contracten in de hoop dat ze met The Corrs aan de slag kon den. Producer David Foster was de gelukkige. Onder zijn supervi sie debuteerde de groep in 1995 met album Forgiven, not forgotten. Vanaf dat moment groeide The Corrs uit tot een internationale hitmachine. Bewust onwetend Het plan voor een comeback na tien jaar afwezigheid viel bij de familieleden meteen in goede aar de. Maar niemand in de buiten wereld mocht er op dat moment van weten. Ook platenmaatschap pijen werden bewust onwetend gehouden. ,We hadden allemaal wat ideetjes bedacht", vervolgt Andrea. „Als die dag in de studio zou blijken dat het niet werkte, dan hadden we dit niet doorgezet. Dan had ook niemand behalve wij ervan geweten." In de studio bleek de onderlin ge chemie nog volop aanwezig. „De creativiteit spatte er meteen van af', herinnert gitarist Jim (50) zich. „We begonnen te sleu telen aan nieuwe liedjes. Voor we het wisten, was er genoeg ma teriaal voor een nieuw album." De keuze om de draad weer op te pakken blijkt geen commer ciële, maar een persoonlijke. De dood van vader Gerry in april maakte dat de drie zussen en broer voor het eerst weer samen optraden. Ze speelden enkele van zijn favoriete liedjes op zijn begrafenis. Gerry was altijd nauw betrok ken geweest bij de band, die we reldhits scoorde met nummers als Runaway, Radio en Breathless en het duizelingwekkende aantal van veertig miljoen albums ver kocht. „Als je je ouders verliest heb je elkaar nodig", vertelt Andrea. „Het verlies van on ze moeder vijftien jaar gele den, en de dood van onze va der dit jaar heeft ons dichter bij elkaar gebracht. Want we delen natuurlijk niet alleen de groep, maar ook onze jeugd. We zijn elkaar nooit uit het oog verlo ren, maar sinds de dood van on ze vader is de onderlinge band sterker dan ooit." Andrea worstelde het meest met twijfels over de voorgeno men reünie. „Haar kinderen zijn nog het jongst", vertelt drummer Caroline (42). „Haar aarzeling maakte dat we ons allemaal reali seerden dat we het wél rustig aan moeten doen." Terug in Londen Nadat The Corrs was gestopt, ver trok Andrea met haar man naar Amerika. Daar kreeg ze twee kin deren. Caroline, Jim en Sharon bleven in Europa en stichtten ook gezinnen. Onlangs keerde Andrea met haar gezin terug naar Londen. „Het lijkt wel alsof het alle maal zo moet zijn", aldus Andrea. „Ons eerste optreden, af gelopen zomer in het Lon dense Hyde Park, was het eerste zonder on ze vader. Ik vond het geweldig om weer op het po dium te staan. Heel emotioneel ook, maar vooral geweldig. Al on ze kinderen keken vanaf de zij kant van het podium naar het op treden. Een bijzondere ervaring." Jim: „Een van de redenen dat we weer bij elkaar zijn, is dat on ze eigen kinderen ons nu kun nen zien spelen. Zij kennen ons alleen van Youlübe en van het optreden dat we gaven tijdens de begrafenis van onze vader." Veertig miljoen albums zal The Corrs niet snel meer verko pen, realiseren de bandleden zich nu morgen het zesde studio album White Light verschijnt. „We hebben nooit 'nooit' ge zegd. We zijn familie, de groep is ook nooit uit elkaar gevallen", stelt violiste Sharon (50) over de comeback. Om daar direct aan toe te voegen: „De hang naar suc ces is anders geworden. We zijn allemaal een stuk relaxter nu. De problemen die we vroeger dach ten te hebben zijn tegenwoordig geen problemen meer. We kij ken als ouders anders naar de we reld. Over kleine dingen maken we ons niet druk meer." DONDERDAG 26 NOVEMBER 2015 Cultuur Rentree voor de kinderen door Anton Slotboom White Light van The Corrs ligt morgen in de winkel. De Ierse formatie The Corrs laat na tien jaar weer van zich ho ren. „We zijn allemaal een stuk relaxter nu", zegt violiste Sharon, foto PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27