FC Groningen speelt zonder fans in een surrealistisch decor 18 Eindhovenaren hebben na 0-0 in Manchester Thuis was PSV in de Champions League al succesvol. Gisteren werd op Old Trafförd gestunt. 0 Itaeede deel van WADA-rapport waar mogelijk nog schokkender AZ houdt alleen met zege beetje uitzicht op de volgende ronde Dick Pound, WADA-voorzitter van de speciale commissie over doping in de Russische atletiek, zegt in een interview met The Guardian dat er nog veel schok kendere zaken naar buiten wor den gebracht in het tweede deel van het rapport, dat in januari ko mend jaar wordt verwacht. Het zou gaan over de kwalijke rol die de IAAF in het hele verhaal speel de. „Mensen zullen zeggen: Hoe heeft dit in hemelsnaam kunnen gebeuren? Een compleet verraad van de mensen die de macht had den in deze sport." Eerder deze maand schokte het eerste deel van het rapport de sportwereld. Toen bleek dat Russische atleten structureel en georganiseerd do ping gebruiken. Bovendien wer den positieve dopingtests verdoe zeld door de officiële instanties. Na dit WADA-rapport werd Rus land door de internationale atle- tiekfederatie IAAF voorlopig ge schorst. Ex-IAAF voorzitter Lami- ne Diack ligt door het rapport on der vuur. De Franse politie on derzoekt corruptie binnen de fe deratie en 15000 bloedstalen van atleten. Met een zege op Partizan Belgra do wil AZ vanavond voor eigen publiek nog een klein beetje uit zicht op een langer verblijf in de Europa League houden. „Onze si tuatie is nu niet goed", beseft trainer John van den Brom. Na vier groepsduels kan AZ alleen nog overwinteren in Europa als Partizan Belgrado verslagen wordt en FC Augsburg van Athle tic Bilbao verliest. „Dan wordt het leuk", vertelde Van den Brom, die weet dat zijn ploeg de poule afsluit met een loodzware uitwedstrijd in Baskenland. „Wij moeten sowieso twee keer winnen." Van den Brom houdt zo veel als mogelijk vast aan de formatie die afgelopen zaterdag de basis legde voor een zege op Geschorste Bos speelt wel in Oranje De tuchtcommissie van hockey- bond KNHB heeft Willemijn Bos voor vier wedstrijden ge schorst. De speelster van Laren krijgt die straf omdat ze onlangs haar tegenstandster Fréderique Malefason van Pinoké van achte ren met haar stick op het onderbeen sloeg. International Bos legde zichzelf al meteen een schorsing op. Bos reist vandaag wel 'gewoon' met Oranje af naar Argentinië voor de Hockey World League. KORT NIEUWS sc Heerenveen (3-1). Alleen Mou- nir El Hamdaoui is niet speelge rechtigd. Dabney dos Santos zal hem vervangen. Nederland klopt Canada in oefenduel Het Nederlands hockeyteam heeft gisteren Canada verslagen in een oefenduel ter voorberei ding op Hockey World League die morgen begint. Oranje won met 6-1. Niek van der Schoot, Joep de Mol, Constantijn Jonker, Roel Bovendeert, Mink van der Weerden en Jeroen Hertzberger scoorden allen één keer. De ploeg begint het toernooi in Rai- pur morgen tegen Duitsland. Ar gentinië en India zijn de andere tegenstanders in poule B. MANCHESTER. Wie had dat nou kunnen denken: het is eind no vember en de Champions League poule van PSV ligt nog wagen wijd open. Niemand is in de groep al zeker van overwinteren in Europa. Alleen Moskou is defi nitief uitgeschakeld voor een ver volg in de Champions League. En uitgerekend tegen die ploeg speelt PSV over twee we ken een knaller van een wed strijd. Kan PSV in een kolkend Philips Stadion dan winnen, dan gaat het zeker door naar de knock-outfase van het kampioe nenbal. Als eerste Nederlandse club sinds zeven jaar. Wat een on gelooflijke sensatie zou dat zijn. Het is het gevolg van die prach tige prestatie gisteravond op Old Trafförd: 0-0 tegen het Manches ter United van Louis van Gaal. Kaarsrecht bleef de kampioen van Nederland overeind tegen een Engelse topclub. Voor de af trap kregen de ploegen de uitslag uit de andere wedstrijd al mee. Dat Wolfsburg won bij CSKA Moskou maakte voor het perspec tief van United niet uit. Voor PSV verbeterde het sowieso de kansen op overwinteren in de Eu ropa League. Maar in de ambian ce van een vol Old Trafförd droom je natuurlijk van méér. En zo speelde PSV ook. Op papier kon de thuisclub op elke positie een betere voetballer opstellen. Maar in de praktijk was het ver schil nergens heel groot. Sterker: op sleutelposities in het elftal hielden PSV-spelers 'gewoon' ge lijke tred. Details Op het middenveld blonk Guar dado uiteraard weer eens uit met zijn rust en overzicht dat soms in heerlijke details zit zoals een bal letje op je borst durven aanne men in een kleine ruimte met drie man om je heen. Maar ook Pröpper kende geen schroom, voetbalde makkelijk mee. Net als in september in Eindhoven ging hij overtuigend de strijd aan met een wereldkampioen als Schwein- steiger. Achterin was Bruma een blok beton in de duels en beet de zo vaak bekritiseerde Brenet zich knap vast in zijn leeftijdsgenoot Lingard. En Arias, die maakte Memphis totaal onzichtbaar. Na 58 minuten had Van Gaal al ge noeg gezien. Het wisselbord ging omhoog. Exit Memphis. In die fase stond het nog 0-0. United probeerde wel, had ook het meeste balbezit, maar was Kaarsrecht bleef de kampioen van Nederland overeind tegen een Engelse topclub. weer weinig doortastend voor het doel. Bij de paar kansen die er kwamen voor Martial (schot) en voor Schneiderlin uit een cor ner stond keeper Zoet op zijn post. PSV rook zelfs aan de 0-1 toen Pröpper knap doorzette op het middenveld. Vier passes later ein digde de aanval met een schot van Hendrix. Het strijdplan van Cocu klopte en hoe meer tijd er verstreek hoe meer iedereen ge loofde in een nieuwe stunt. Weer wilde PSV compact verdedigen en waar het kon eruit komen via de flanken. Daarvoor was de snel heid van Narsingh nodig, maar zelfs zijn uitvallen na amper acht minuten met een hamstringbles sure bracht PSV niet van zijn stuk. Behalve een gepassioneerd gevecht werd het gaandeweg ook een schaakwedstrijd. Dat bleek toen Van Gaal voor het laatste halfuur de lange Fellaini in bracht. Prompt reageerde Cocu. Hij haalde de kleine Hendrix eraf voor Isimat. Het betekende ook dat PSV met vijf verdedigers ging spelen. Alles voor een punt. Dat op knappe wijze werd behaald. MARSEILLE. Wat op voorhand de mooiste uitwedstrijd van de Europese tournee moest worden, wordt voor FC Groningen van daag een duel in een surrealis tisch decor waarbij alleen presti ge op het spel staat. De club voet balt zonder eigen supporters te gen Olympique Marseille in een stad in opperste staat van paraat heid na de aanslagen in Parijs. De selectie van Groningen werd gisteren direct geconfron teerd met de nieuwe beveiligings- wetten. Het beeld op de lucht haven werd bepaald door zwaar bewapende militairen en een overmacht aan agenten. En ook rondom en tijdens het Europa League-duel zijn verscherpte vei ligheidsmaatregelen van kracht. „Het is een apart idee dat wij in het land voetballen, waar vorige week een tragedie plaatshad. De aanslagen in Parijs houden de he le wereld nog steeds bezig", zegt Simon Tibbling. „Het is jammer dat we spelen zonder fans. Maar we moeten ver trouwen op de Franse autoritei ten en de regels die ze ons opleg gen navolgen. Dat is het enige wat we kunnen doen." Na één punt uit vier wedstrij den staat er voor Groningen spor tief weinig meer op het spel. De club hoopte op een betere presen tatie in Europa. Tibbling: „Na de loting, zeiden we tegen elkaar dat we de volgende ronde wilden be reiken. Dan is zo'n vroege uit schakeling teleurstellend." Mooiste jaar Tibbling kreeg deze maanden een indicatie van wat op interna tionaal niveau wordt gevraagd. „Dit was het mooiste jaar uit mijn carrière. Met Groningen heb ik de beker gewonnen en met Jong Zweden werd ik kam pioen op het EK onder 21 jaar. En nu speel ik in de groepsfase van de Europa League. Dat had ik een jaar geleden nooit verwacht." Sport ATLETIEK VOETBAL HOCKEY John van den Brom foto ANP HOCKEY VOETBAL Wotte: Marokko Mark Wotte treedt in dienst van de Marok kaanse bond. De oud-technisch direc teur van Feyenoord gaat het team onder de 20 begeleide. VOETBAL Straf Dinamo Kiev Dinamo Kiev moet twee Europese thuis duels zonder publiek spelen vanwege racis me. Fans belaagden in oktober zwarte sup porters op de tribune tijdens het Cham pions League-duel in Kiev met Chelsea (0-0). VOETBAL Terry mist Spurs Chelsea moet het een tijdje stellen zonder aanvoerder John Terry (foto). De verdediger van de Engelse kam pioen liep een enkel blessure op tijdens het gewonnen duel met Maccabi Tel Aviv in de Champions Lea gue (0-4). Terry mist zondag sowieso de stadsderby tegen Tot tenham Hotspur. Europees staat door Maarten Wijffels MANCHESTER UNITED PSV-doelman Jeroen Zoet brengt redding voordat Jesse Lingard ge vaarlijk kan worden. foto AFP door Sander de Vries

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18