Plan voor Nieuwstraat komt later Hulster adviesbureau koppelt ondernemers aan investeerders Ondernemers gepikeerd over ijsbaanvragen D66 Dorpsraad Graauw wil Remy Mangnus eren met borstbeeld ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Margarethaweg Othene eindelijk op de schop Gedreven sportman voerde Graauw naar de nationale top in het tafeltennis en bracht de hele streek aan het trimmen. TERNEUZEN. Over de herinrichting van weinig wegen in Terneuzen is zoveel te doen geweest als die van de Margarethaweg in Othene. Na veel vijven en zessen worden de werkzaamheden dan toch uit gevoerd. Aannemer KWS begint er maandag mee. Aan het begin van de Margaretha weg, bij de Westerscheldedijk, komt een verkeersplateau, zoals die al te vinden is op de weg van Terneuzen naar Axel bij Spui en Magrette. In de weg zelf worden ook nog drie versmallingen aange bracht. De maatregelen moet het sluipverkeer vanaf de weg langs de dijk, uit de richting van de Griete en verder, dwingen 30 kilo meter per uur te rijden. Een groep bewoners heeft voor de herinrichting gestreden, maar toen puntje bij paaltje klom een enkele bewoner in de pen tegen het plan. De gemeenteraad ging, met enkele stemmen tegen, uit eindelijk akkoord met de investe ring van 45.000 euro. Het werk moet 15 december klaar. TERNEUZEN. De vernieuwing van de Nieuwstraat-Zuid in de Terneu- zense binnenstad laat nog langer op zich wachten. De gemeenteraad zou in decem ber een plan voor het rijtje al ja ren leegstaande panden gepresen teerd krijgen, maar dat is opnieuw uitgesteld. Niet eerder dan maart 2016 zal dit er komen, meldt het college van B en W. Zorginstelling Gors zou er bou wen, maar haakte af. Loontj ens Automaten uit Middelburg wilde er een amusementshal wegzetten. Een meerderheid in de Terneuzen- se gemeenteraad was echter tegen dit voorstel vanwege het gevaar van gokverslaving. De gemeente heeft meer tijd nodig om tot definitieve samen- werkingsafspraken te komen met woningcorporatie Clavis. Het aan zicht van de verpauperende pan den zal in de tussentijd wel iets worden verfraaid. Hij zette Graauw op de kaart met in de hele Bene lux bekende sportevenemen ten en bracht het tot ereburger van het Spaanse Blanes. Remy Mangnus, in 1999 overleden op 66-jarige leeftijd, heeft in zijn dorp een onuitwisba re indruk achtergelaten. De dorps raad Graauw wil hem nu eren. „We denken aan een bronzen borstbeeld op een sokkel met een tekstplaatje op het Arnold Brugge- manplein, op de hoek van de Dorpsstraat en aantast raat", ver telt bestuurslid Jos Buijsrogge. „Via sponsoring door bedrijven, overheid en particulieren hopen we het geld bij elkaar te krijgen. En we gaan zelf activiteiten organi seren." Remy heeft vooral naam ge maakt als de grote man achter ta feltennisvereniging Sint-Aloysius. In 1967 bouwde hij een tafeltennis- zaal achter zijn huis in de Dorps straat met de hulp van zijn vrouw Henny, leden en vrijwilligers. Sint-Aloysius floreerde en bereik te de 'Promotie Ereklasse', waar mee Graauw tot de beste zes teams van Nederland hoorde. Remy organiseerde voor zijn tafel tennissers trainingskampen in bin nen- en buitenland, betaald van de opbrengsten van maandelijkse dansavonden. In 1980 kwam het tot een breuk tussen Sint-Aloysius en Remy. Hij pakte de draad weer op door maandelijks trimlopen te organiseren, die elke keer meer dan 800 deelnemers uit binnen- en buitenland trokken. Hij regelde voor lopers ook de deelname aan marathons in onder meer New York, Moskou en Versailles. 'Remy was zijn tijd ver vooruit Hij kocht een robot, die zestig ballen per minuut sloeg' Minstens zo legendarisch wa ren de jaarlijkse busreizen naar het Catalaanse Blanes, niet ver van Lloret de Mar. Honderden scholie ren verbleven twee weken in een tentenkamp in de Spaanse kust plaats. Om geld voor het borstbeeld bij elkaar te krijgen, treedt de dorps raad Graauw in de voetsporen van Remy met de organisatie van twee trimlopen. „De eerste willen we volgend jaar houden op 6 mei", vertelt dorpsraadlid Buijsrogge. „En de tweede op 20 augustus, de dag waarop we ook het monu ment willen onthullen." Op het programma staan verder onder meer een toernooi en een loterij. Claassen, Moolenbeek Part ners (CM&P) in Hulst, een be drijfskundig- en banquair advies bureau, heeft een contract gete kend met Matchinvest, een lande lijk platform waarop onderne mers zich kunnen presenteren aan een groep investeerders. De 3500 investeerders onder de vleugels van Matchinvest zijn veelal ervaren ondernemers die op zoek zijn naar interessante be drijven waarin ze kunnen investe ren. Dat kunnen starters zijn, maar ook andere ondernemingen die willen groeien of andere plan nen hebben waar extern kapitaal voor nodig is. Volgens Waldy van de Walle 'Wij kunnen ondernemers nu in contact brengen met serieuze particuliere investeerders' (46) van CM&P heeft de samen werking voor iedereen voorde len: „Voor ons omdat wij hier door ons netwerk voor onze klan ten enorm hebben kunnen uit breiden en voor Matchinvest om dat zij nu in contact kunnen ko men met ondernemers met een goed businessplan in Zuidwest- Nederland." De opzet heeft iets weg van het tv-programma Dragons Den. In Dragons Den promoten onder nemers die kapitaal zoeken hun idee of zaak bij een groep inves teerders. Vervolgens bepalen die investeerders of zij brood zien in het idee en de ondernemer finan cieel willen steunen. SLUIS. De opmerkingen en vragen van D66 over de schaatsbaan in Sluis zijn 'jammer' en 'eenzijdig'. Dat vindt voorzitter Sancho Jan sen van de Middenstands Vereni ging Sluis. Jansen reageert daarmee op de vragen die D66 eerder deze week aan B en W stelde. Fractievoorzit ter Wim Huigh schreef daarin het vreemd te vinden dat de gemeen te een deel van de parkeerplaats op de Markt beschikbaar stelt voor de overdekte schaatsbaan die de middenstanders daar van 12 de cember tot 3 januari willen neer zetten. Dat brengt verlies aan par- keerinkomsten met zich mee. Huigh vroeg zich af of de onderne mers die kosten dragen. Jansen reageert gepikeerd. Hij wijst erop dat Sluis door de in spanningen van de ondernemers in de kerstperiode vele duizenden extra bezoekers trekt. „We investe ren 85.000 euro in de komst van de ijsbaan. Met de eindejaarsactie erbij komen we zelfs op 120.000 euro. De gemeente levert een bij drage door een stukje van de Markt beschikbaar te stellen. Als je dan als politieke partij, zonder eerst ons te raadplegen, dat aspect er op zo'n eenzijdige manier uit licht, vind ik dat wel bijzonder jammer." WOENSDAG 25 NOVEMBER 2015 Remy Mangnus was de spil achter tafeltennisvereniging Sint-Aloysius. foto Camile Schelstraete 'Remy verdient monument' door Jeanette Vergouwen Wilfried Dumez, tafeltennisser, in interview 2009 Wie een donatie wil doen voor het borstbeeld, kan geld storten op reke ningnummer NL03 RABO 0322 6091 00 van de dorpsraad Graauw onder vermelding van 'herdenkings monument Remy Mangnus'. door Sheila van Doorsselaer HULST. Het vinden van financie ring is voor ondernemers een hele uitdaging. Een bank is geen van zelfsprekende partner meer. On dernemers zoeken daarom steeds vaker naar alternatieve kredietvor men, zoals via particuliere inves teerders. Waldy van der Walle, CM&P Hulst door Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73