Atletiekclubs slaan de handen ineen Verkoop van toppaard Capri Sonne is aanzet tot 12 ZEELAND Parkoers nabij Oosterschelde decor mountainbikewedstrijd Nieuwkoop bij eerste training De uit Kapelle afkomstige dressuuramazone Dinja van Liere heeft Stal Hexagon in Schore verlaten en i's een zelfstandig bedrijf in Werkendam begonnen. Ze wil graag een keer een klapper maken. Zaterdag 5 december vormt een parkoers nabij de Oosterschelde in Wemeldinge het decor voor een mountainbikewedstrijd. De wedstrijd wordt rondom Club Casco aan 't Scheld in Wemeldin ge verreden en telt mee voor de Zeeuwse ATB-competitie. De or ganisatie is in handen van de Stichting Wielercomitée Team werk Wemeldinge, die onder meer ook de TMZ wegwedstrijd en de Cees Priem Classic houdt. De wedstrijden beginnen met de jeugdcategorieën om 12.30 uur. Vervolgens is het om 14.00 uur de beurt aan de B-catego- rie(39+) en aansluitend wordt het programma afgesloten met de A-categorie en vrouwen om 15.15 uur. Inschrijven kan vanaf 11.30 uur bij Club Casco. Vier ploegen aan kop in biljartstrijd Na vier duels is het spannend in het kampioenschap bandstoten voor teams van Groot Sas van Gent. Vier ploegen gaan met een maximale score van acht punten aan de leiding. Dat zijn Didier de Smet/Hans van Oosten, Yvon ne en Erich de Winne, Marcel Schelfaut/Anton van Puijvelde en Johan Pijcke/Robin Claer- houdt. sport kort Sjaak Spiegels leidt in schaakcompetitie Sjaak Spiegels is nog altijd koplo per in de Zierikzeese schaakcom- petitie. Hij versloeg Martin Krij ger en kwam op 366 punten. Zijn naaste achtervolgers Kees van Nieuwendijk en Mark van Rooten boekten ook een over winning, tegen respectievelijk Jac Weeland en Ben Snethorst. Van Rooten heeft nog niet één keer remise gespeeld. Toen het toppaard Du val's Capri Sonne jr in april werd ver kocht, brak het hart van Dinja van Liere in duizend stukjes. Tijdens het liefdesverdriet be dacht de dressuuramazone uit Ka pelle dat het tijd werd om op ei gen benen te gaan staan. „Als ik eenmaal iets in m'n hoofd heb, kan het snel gaan", verklaart ze haar rappe vertrek bij Stal Hexa gon. „Ik laat zo'n idee dan niet los." Van Liere (25) was vierenhalf jaar in dienst bij Leunus van Lie ren, die in Schore de bekende en succesvolle Stal Hexagon runt. Hij trainde haar en liet haar op de beste paarden rijden. In het za del van Hexagon's Roumanda en Capri Sonne reikte de talentvolle Bevelandse tot grote hoogte. „Capri Sonne was uitzonderlijk", vertelt ze. „In elke wedstrijd en op elk niveau reed hij heel sterk. De lijnen die hij liep waren strak, de overgangen tot in de puntjes verzorgd. De toeschouwers kwa men speciaal voor hem." Van Liere ontwikkelde een speciale band met de hengst. „Ik denk dat ik nooit méér van iets gehouden heb dan van Capri Son ne. We hadden een enorme klik. Hij was voor mij veel meer dan een paard." Het veelbelovende dier was echter niet in Zeeland te houden. Jan-Cees van der Endt, de Yersek- se eigenaar, kreeg bod na bod. „Hij heeft nog redelijk lang ge wacht, waar ik natuurlijk blij mee was. Hij nam daarmee wel een risico, want als een paard op eens kreupel wordt, kan de prijs hard dalen. Van een bedrag van misschien wel dertig jaarsalaris sen van mij naar één euro." Compensatie Van Liere snapte dus wel dat de hengst voor een enorm be drag („De timing was goed") naar Engeland ging. Maar het frustreerde haar dat ze er geen fi nanciële compensatie voor kreeg, VLISSINGEN. De Zeeuwse atletiek clubs bundelen de krachten. Bij landelijke wedstrijden bestaat voortaan de mogelijkheid om on der de vlag van Vereniging Zee land Atletiek (VZA) met een pro vinciale ploeg uit te komen. „Het kan een impuls zijn voor de Zeeuwse atletiek", meent voor zitter Anjolie Engels van de VZA. „De wens bestond al langer, maar kwam nooit van de grond. Nu is er kennelijk toch meer be hoefte aan innovatie. Het maakt ons sterker." Tijdens de ledenvergadering maandagavond ging de kogel door de kerk. Zes van de zeven clubs die onder de VZA ressorte ren, stemden in met het wijzigen van de statuten. Hierdoor kwam de weg vrij voor de vorming van Zeeuwse atletenteams. De voorbije maanden sloegen een juniorenploeg en een mas- tersteam ook al de handen ineen, maar daarvoor moesten sommige atleten zich tijdelijk als lid in schrijven bij een andere club. Dat is nu niet meer nodig. VZA is het overkoepelende orgaan en ieder een blijft gewoon lid van de ei gen vereniging. „De rol van de At- letiekunie is hierbij erg belang rijk geweest", zegt Engels. „Een atleet kan nu lid zijn van de ei gen vereniging en tevens van de VZA, zonder dat er dubbel be taald moet worden." De provinciale ploegen komen op wedstrijden in een zwart te nue uit, met het nieuwe logo van de VZA. Sport sport@pzc.nl WEMELDINGE SINT ANNALAND. Bart Nieuwkoop (rechts) woonde gisteren de eerste training van de Thoolse jeugdselectie bij. De speler van Feyenoord ver raste de spelers met zijn komst. De Thoolse selectie is een nieuw initia tief. Onder leiding van de coaches Gérard en Dennis de Nooijer bereidt de ploeg zich voor op een internationaal toernooi, foto Leo Adriaansen SAS VAN GENT ZIERIKZEE KERKWERVE Jos Wesdorp nog twee jaar bij WIK'57 Jos Wesdorp (foto) en WIK'57 gaan na dit voetbalseizoen nog twee jaar met elkaar door. Beide partijen waren het snel eens over de contractver lenging. Wesdorp trad vorig seizoen tussen tijds aan bij de vierde klasser uit Kerkwerve. Bij zowel het bestuur als de spelers slaat de werkwijze van de uit Zierikzee afkomstige trainer aan. Ook over de visie op de langere termijn waren alle par- tijen het snel eens. Donderdagavond wor den de handtekenin gen onder het nieuwe contract gezet. PHILIPPINE Philippine-IJzendijke op zaterdagavond De voetbalwedstrijd tussen Philippine en IJzendijke in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal wordt za terdagavond ge speeld. De ontmoe ting begint om 19.30 uur. Philippine is momen teel de trotse koplo per in de vierde klasse A. De ploeg van trai ner Dennis de Nooijer heeft uit tien wedstrij den 27 punten ge haald. Er werd tot nu slechts één keer verlo ren. IJzendijke staat op de vierde positie en heeft na tien ont moetingen 21 punten. Van Liere staat Dinja van Liere heeft haar eigen bedrijf in de Selevia Hoeve, waar Hexagon's Conquest, Duval's Hilton en Duval's door Roeland van Vliet door Jan Dagevos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61