Vink zorgt voor stunt in CP driebanden T-Tel passeert grens van honderd doelpunten vertrek uit Schore ZEELAND 13 'Als ik nu de hele week heel hard werk en lange dagen maak, weet ik waarvoor ik het doe. Namelijk voor mezelf als werknemer bij Stal Hexagon. „Dat heb je als je in dienst bent. Dan leid je paarden op en je krijgt daar salaris voor, maar bij zo'n verkoop deel je niet mee in de winst." Vandaar dat eigen bedrijf, dat Dinja van Liere Dressage heet. „Als ik nu de hele week heel hard werk en lange dagen maak, weet ik waarvoor ik het doe", zegt ze. „Namelijk voor mezelf." Ze heeft een onderkomen ge vonden in de Selevia Hoeve, vlak bij Werkendam. De spiksplinter nieuwe accommodatie ligt aan de rand van de Biesbosch. Van Liere richt daar paarden af en geeft les. Momenteel heeft ze er vier paar den onder haar hoede, waarvan eentje voor de helft haar eigen dom is. Dat is Duval's Sir Rollo. Die is pas drie en kan later moge lijk voor een aardige som ver kocht worden. Ondernemer Het valt haar niet mee om een ondernemer te zijn in de hippi sche wereld. Van Liere: „Het is heel anders geld verdienen dan bijvoorbeeld een voetballer. Die traint en speelt en krijgt daar zijn salaris voor. Ik verdien met mijn sport nauwelijks iets, maar moet wel zo goed mogelijk presteren. Want dat helpt mij weer in mijn bedrijf." Geld verdienen doet Van Liere namelijk met het africhten van paarden, het lesgeven en het ver zorgen van clinics. „En hoe beter je zelf bent in de sport, hoe meer mensen naar jou toekomen." Maar dat is alleen maar om van te kunnen leven. „Mijn dage lijks brood." Wil ze een keer een klapper maken, dan zal ze zich ook nog goed moeten ontwikke len als handelaar. „Daarvoor moet ik veel aan de telefoon han gen, paarden bekijken, enzo voorts. Ik heb nog lang niet alles onder de knie, maar ik wil het wel allemaal leren." De Kapelse amazone is niet de enige die is vertrokken bij Stal Hexagon. Jeanine Nieuwenhuis en - in mindere mate - Laurens van Lieren zijn ook weg. De laat ste heeft ook zijn eigen bedrijf op de Selevia Hoeve. „Het is allemaal toeval. Er is niet iets gebeurd in Schore ofzo", zegt Van Liere. „Ik ben er dus ook niet met ruzie weggegaan. Leu- nus heeft mij zelfs een paard mee gegeven om op te leiden en ik kom nog één keer in de week in Schore. Onze band is goed." „Ik snap wel dat het voor Leu- nus niet leuk is als er mensen de stal verlaten", vervolgt ze. „Maar zijn bedrijf is sterk genoeg. Toen Chantal en Jessica Nijpjes een paar jaar geleden weggingen, zei men ook: hoe moet het nu ver der? Maar er kwamen anderen voor hen in de plek. Zo zal het nu ook wel gaan." CAPELLE AAN DEN IJSSEL. Michael Vink zorgde tijdens de laatste Grand Prix driebanden van dit jaar voor een stunt. De biljarter uit Groede drong door tot het hoofdtoernooi. Behalve Jean Paul de Bruijn lukte dat nog nooit een Zeeuwse speler Voor Vink werd de afgelopen dag een droom werkelijkheid. Hij overleefde ook de laatste voorron de. Naarmate de tegenstand zwaar der werd, zakte zijn moyenne wel, maar hij overleefde alle aanslagen op zijn positie. In de derde ronde in Capelle Biljarter uit Groede dringt door tot hoofdtoernooi en speelt nu tegen Raimond Burgman. aan den IJssel won en verloor hij een keer, maar ging hij door op ba sis van zijn gemiddelde. Met 0.716 bleef hij Teus van Essen (0.637) en Jordy de Kruijf (0.621) voor. In de laatste kwalificatieronde won hij beide partijen van Riny Zwiers en Charles Mekes en plaatste zich voor het hoofdtoernooi. Hij komt donderdag net als streekgenoot Jean Paul de Bruijn in actie. De eerste tegenstander van Vink wordt om 13.00 uur Rai mond Burgman, één van Neder lands beste driebanders en tevens bondstrainer. De Bruijn stuit op Peter Berndsen. Can Kiran scoorde tegen OQ_ Value acht keer voor de Terneuze- naren, die tot nu toe alle negen duels gemakkelijk wonnen en een straatlengte voorsprong hebben op de overige teams. Van de ach tervolgers leed Wentzler Pauwels een 8-5-nederlaag tegen Tugspot- ters.com. en ging Smit Sportprij- zen, waarbij topscorer Derek de Booij voor de rest van het seizoen is uitgeschakeld, onderuit (5-3) te gen De Molenhoek. In de onderste regionen klopte Café de Schelde met 6-4 D'Ouwe Brug/ Outokompu en verloor Ba- derie Dam met 5-3 van Du Com merce & Bodyline. De karakteristieken van de wedstrij den zijn: Can Kiran scoort tegen OQ Value acht keer voor koploper T-Tel. De ploeg wint met 19-4 van opponent. WOENSDAG 25 NOVEMBER 2015 nu op eigen benen Sir Rollo (vlnr) op stal staan, foto Orange Pictures/Pim Waslander door Joop van den Oudenhoven Michael Vink door Aector Dooms TERNEUZEN. De zaalvoetballers van T-Tel zijn in de eerste klasse Zeeuws-Vlaanderen na de mon sterscore (19-4) tegen OQ Value de grens van honderd doelpunten gepasseerd. T-Tel-OQ Value 19-4: Doelpunten makers. T-Tel: Can Kiran 8, Sezer Co- ban 4, Sinan Coban 3, Miroslav Peric, Yassine Benali beiden 2. OQ Value: Omar Malagic, Lean Guiljam, Ben On- genae, Cerben Schram allen 1. Tugspotters-Wentzler Pauwels 8-5: Doelpuntenmakers. Tugspotters: Nick van de Velde 3, Jarno Waebeke, Jelle Doorns beiden 2, Temren Ercaker 1Wentzler Pauwels: Dave de Waal 2, Sebastiaan Vanhijfte, Dennis van Passel, Jaimy Rademakers allen 1. Smit Sportprijzen- De Molenhoek 3-5: Doelpuntenmakers. Smit Sport prijzen: Anrico van Hecke, Benno Pladdet, Remy de Die allen 1. De Mo lenhoek: Maikel Krans 2, Justin de Zeeuw, Joël Mieras, Thijs de Blaeij allen 1. Du Commerce Stamp; Bodyline-D' Ouwe Brug/Outokompu 6-4: Doel puntenmakers. Du Commerce: Mat- thieu Kreuze 3, Boas Wolfert 2, Mi chel Romeijnsen 1D'Ouwe Brug: Stijn Eggermont, Dario Sandrini bei den 2. Baderie Dam-De Schelde 3-5: Doel puntenmakers. Baderie Dam: Rick Adriaanse, Arjan Kalisvaart, Bert den Hamer allen 1. De Schelde: Robbin Cornelissen 2, Maikel Koekkoek, Randy Lauret, Cor- né Langendoen allen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41