Best, een ster op en buiten het veld Ook details in overeenkomsten met spelers geopenbaard SPORT 19 Wie heeft er belang bij het lekken van documenten over FC Twente? Gisteren lag er weer een contract op straat. DEBUUT SHIRT WITTE WIJN NAAKT ENSCHEDE. FC Twente ligt onder vuur. Niet alleen sportief. Ook op andere terreinen. Gisteren werd op de website voor klokkenluiders in het voetbal - footballleaks.li- vejournal.com - het contract dat FC Twente sloot met investerings maatschappij Doyen geopenbaard. Inclusief de inhoud van de con tracten van de spelers Dusan Ta- dic en Luc Castaignos (bijvoor beeld dat ze bovenop het salaris nog 1250 euro per punt ontvin gen). Onlangs werd door onbeken den ook al een kopie van een nota riële akte verspreid, waarin de overgang van Felipe Gutiérrez was vastgelegd. Dat gebeurde via een vennootschap op Cyprus, waarin vier commissarissen van FC Twente participeren. De publicaties betekenen een nieuwe dreun voor het imago van de club. FC Twente wil officieel niet reageren op de gisteren uitge lekte documenten, maar de club meent aanwijzingen te hebben dat de contracten bij Doyen zijn gestolen en geopenbaard. Doyen beschikte niet alleen over het met Twente gesloten contract voor de investering van vijf miljoen, maar ook over kopieën van de contrac ten die FC Twente sloot met de ze ven bij de deal betrokken spelers. Niet iedereen is er van over tuigd dat het lek op Malta, bij Doyen, zit. De grootste supporters club van FC Twente, De Vrienden kring, noemt het 'triest' dat de club voor de zoveelste keer in kor te tijd in opspraak is geraakt. „Het kan haast niet of anders of het moet intern bij de club wegko men", meent Ufuk Ermis, voorzit ter van De Vriendenkring. Leiderschap Ermis wil dat de leiding van de club snel openheid van zaken geeft. „De vorige voorzitter, Joop Munsterman, heeft de makkelijk ste weg gekozen door weg te gaan, dus moet de huidige voorzitter Al- do van der Laan nu leiderschap to nen", zegt de preses. „Op deze ma nier wordt er nooit schoon schip gemaakt. De supporters hebben recht op de waarheid." Verschillende supportersclubs hebben enkele maanden geleden al aangedrongen op een onafhan kelijk onderzoek naar de finan ciële problemen bij Twente. De club wil daar niet aan meewerken. Ermis: „We staan nog steeds achter die verklaring, maar we hebben er de laatste tijd minder ruchtbaarheid aan gegeven, omdat we vinden dat de ploeg onze steun in deze moeilijke tijden no dig heeft. Het is treurig dat dit nu weer gebeurt. We liggen op de grond, krijgen acht tellen rust, staan op, maar krijgen dan op nieuw een dreun. Vroeg of laat volgt er een knock-out. Iedereen vraagt zich nu af wat ons nog meer te wachten staat?" Vandaag precies tien jaar gele den overleed George Best in het Cromwell-ziekenhuis in Londen. Beroemd was de toen 59-jarige Noord-Ier vanwege zijn genialiteit op het voetbalveld, waar hij Manchester United in 1968 de aller eerste Europa Cup I bezorgde. Min stens zoveel bekendheid verwierf Best om zijn extravagante gedrag bui ten de lijnen. De voetballer vatte dat samen met de oneliner: „Ik heb negen tig procent van mijn geld uitgegeven aan drank, vrouwen en snelle auto's. De rest heb ik verbrast." De Noord-Ier vertelde ooit met meer dan duizend vrouwen het bed gedeeld te hebben. „Mijn probleem met vrouwen is: ik vind ze eigenlijk al lemaal wel wat hebben", zei hij ooit. Er zijn tientallen anekdotes van Best. Hiernaast staat een selectie. Voor Old Trafïörd, de thuishaven van Manchester United, staat de United Tri nity. Drie voetbal lers die een roemrij ke voorhoede vorm den: George Best, De- nis Law en Bobby Charlton. Laatstgenoemde is in alles de te genpool van wildebras Best. Charlton is de nette gedistin- Als scout Bob Bishop George Best op zijn vijftiende ziet voetballen, stuurt hij een telegram naar Sir Matt Busby, met de historische woorden: 'I think I've found a ge nius'. Twee jaar later maakt Best zijn eerste minuten in de hoofd macht van Manchester United. Het is dan 1963. West Bromwich Albion is de tegenstander en Gra ham Williams zijn directe tegen stander. Hem afstoppen blijkt on mogelijk. Best scoort uiteindelijk Best liet dingen zien, die niemand deed. Ooit beloofde hij zijn vrien den om de bal een wedstrijd lang alleen met links te beroeren. Hij hield woord. En later, in Amerika, viel hij op toen hij met San Jose Earthquakes tegen Dallas Torna dos speelde. Tegenstander Flem- ming Lund duwt, schopt en slaat hem. Dan is Best het zat. Pal voor de neus van Lund gaat hij op de bal staan. Hij trekt zijn shirt uit, duwt het in de handen van de ver bouwereerde Deen en glipt voor de zoveelste keer langs hem. Hans Kraay jr., ploeggenoot bij San Jose Earthquakes in de herfst van George Bests loopbaan, ge looft de 'indianenverhalen' over vrouwen, drank en vechtpartijen I aanvankelijk niet. Na een zege bij Portland verandert dat. De spelers kunnen door een aardbeving niet terug met het vliegtuig. „Er komt een vip-bus, waarin we ook drank kunnerfïbestellen", vertelt Kraay. „Na vijf minuten roept George: fuck the glasses, bring the bottles, waarna hij tijdens de veertien uur durende busreis elf flessen wijn leegdrinkt. Bij het stadion aange komen belt hij een taxi die hem naar de luchthaven brengt, zodat hij in Los Angeles in zijn eigen kroeg verder kan drinken. Een week lang is hij spoorloos." éénmaal. Het toeval wil dat Willi ams tot drie keer toe bij een de buut is van Best: bij de reserves van Manchester United, bij het eerste én als Noord-Ierland het te gen Engeland opneemt.Als Best in die interland de Engelse verde diger weer eens voorbij is, roept Williams: „Kun je even stilstaan, zodat ik je gezicht kan bekijken?" „Waarom?", vraagt Best verbaasd. Williams: „Omdat het enige wat ik van je gezien heb, je kont is." geerde Engelsman. Op visi te bij de Charltons treft Best een keurige inrich ting en tegeltjes aan de wand met spreuken als 'Home is where the heart is'. „Mooie schil derijen", zegt Best. „Ko men jullie ook een keer bij ons kijken?" Charlton gaat op het aanbod in, tot zijn spijt. Aan de muur hangen naaktportretten van actrice Fiona Le wis, met wie Best toen samenleefde. Bij één van de onbeschroomde afbeel dingen van Fiona ligt een 1 mera. Waarom? Het is traditie, vertelt Best, dat de gasten Fiona mogen vereeuwigen in een pose naar eigen keuze. Volgens de overlevering hadden de Charl tons hun jassen toen alweer aan om huiswaarts te keren. WOENSDAG 25 NOVEMBER 2015 Contract FC Itoente op straat door Leon ten Voorde door Dennis Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19