'Een spelcomputer is geen basisbehoefte, sorry' NIEUWS 15 Rechtbank toch niet verder met zaak 'spookjihadist' Soufiane Z. Kleurige kippen Marineduiker omgekomen 'Dode' zat tien jaar in cafés „Ja, dat is een hoop. Zeker als je dat cijfer voor de eerste keer ziet, dan schrik je ervan. Maar we we ten natuurlijk al langer dat veel mensen in Rotterdam in de bij stand leven, en veel kinderen dus ook. t op de 7 euro die de gemeen te uitgeeft, gaat naar bijstandsuit keringen." „De bijstandsuitkering is geen groot bedrag, maar het is voldoen de om van rond te komen. Om de huur, kleding en eten van te betalen. Het is lastig, je moet crea tief zijn, maar het kan. De kinde ren hoeven dus niet met een lege maag naar school." „Als ouders meer geld uitgeven dan ze binnenkrijgen, dan begin nen de problemen. Als ze bijvoor beeld no euro uitgeven aan tele visie, internet en telefonie. Of toch die dure spelcomputer ko pen voor hun kinderen. Dat kan niet als je in de bijstand zit. Een spelcomputer vind ik geen basis behoefte van ieder kind, dat spijt me. Schulden hebben zeker hun weerslag op kinderen. Dan is er geen geld meer voor activiteiten en andere spullen voor die kinde- 'Het is lastig, je moet creatief zijn, maar het kan. De kinderen hoeven dus niet met een lege maag naar school' ren. Geen geld voor een verjaar dagsfeestje." „Nee. De uitkering is op zich vol doende. Dat moet ook geen groot bedrag zijn. We zeggen ook al tijd: de bijstand is een vangnet, geen hangmat. We willen toch het liefste dat ouders werken, of hun opleiding afmaken. Ook als goed voorbeeld naar hun kinde ren. Meer geld geven lost de pro blemen ook niet op." „Dat soort verbanden zie je wel door de jaren heen. Elk individu is natuurlijk uniek, maar als je al les bij elkaar bekijkt, dan komt een kind uit een bijstandsgezin later ook in de bijstand. Daarom is het des te belangrijker daar iets aan te doen. Ook de kinderen krij gen les over de waarde van de eu ro. Over het verschil in prijs tus sen dure of goedkope cola. Over dat je eerst moet sparen, voor je iets groots koopt wat je niet echt nodig hebt." De rechtbank wil ondanks een uitspraak van de hogere rechter niet verder met de zaak tegen 'spookjihadist' Soufiane Z., die volgens mediaberichten in Syrië is omgekomen. De rechters wil len eerst meer zekerheid krijgen over de vraag of hij nog leeft. De zaak tegen Z. leidt al maan den tot hoofdbrekens. De recht bank Den Haag verklaarde het Openbaar Ministerie eerder niet-ontvankelijk: de rechters za gen niets in een 'spookproces'. Maar het OM was het daar niet mee eens. Zo is volgens het OM niet uit te sluiten dat Z. zijn dood in scène heeft gezet. Het OM kreeg daarin ook gelijk van de hogere rechter. Die bepaalde onlangs dat de rechtbank de zaak toch weer moest behande len. De rechtbank vindt het ech ter onaanvaardbaar dat het pro ces wordt voortgezet terwijl de verdachte afwezig is en zonder dat er een advocaat bij is. Hoe het nu verder moet is niet duide lijk. Het OM 'heeft grote moeite met de uitspraak'. Een 23-jarige matroos van de ma rine is gisteren bij een duikonge- val in Curasao omgekomen. De vrouw was bezig met een oefe ning. Volgens lokale media was de vrouw er aan het duiken met een ervaren instructeur van de Defensie Duikgroep. De Duik- groep wordt onder meer ingezet bij crisisbeheersingsoperaties en havenbescherming. Ze geeft ook militaire bijstand bij zoekacties naar wapens of vermiste perso nen en het opsporen en vernieti gen van niet ontplofte explosie ven. De Commandant Zeestrijd krachten, luitenant-generaal der mariniers Rob Verkerk, spreekt van een 'zware klap'. Ze liep op haar 14e na een ruzie met haar moeder woedend van huis in de Oost-Chinese stad Hengdian en werd nooit meer te ruggezien. De familie van Xiao Yun leefde in de veronderstel ling dat het meisje dood was. Ze bleek echter sinds haar verdwij ning in 2005 te hebben rondge hangen in allerlei internetcafés in Hangzhou, 160 kilometer ver derop. De inmiddels 24-jarige sloot haar moeder na een decen nium internetten geëmotio neerd in de armen. Dat Xiao Yun nog leefde, kwam aan het licht toen ze tijdens een controle door de politie een vervalst identiteits bewijs overlegde. Asscher vindt oordeel CBP 'verbijsterend' Minister Lodewijk Asscher (Integratie) zegt weinig begrip te hebben voor het oordeel van het Col lege bescherming persoonsgegevens (CBP). In een brief werden Turken in Nederland opgeroe pen op de AK-partij te stemmen. Het CBP oordeelde dat Turkse politieke par tijen op grond van Turks recht lijsten van kiesgerechtig den met hun adres sen mogen kopen. Stomdronken wacht liet schip stranden De wacht die het Britse container schip Lysblink Seaways in de nacht van 17 op 18 februari veilig langs de Schot se westkust moest loodsen, was stom dronken. Onderzoek heeft uitgewezen dat de 36-jarige Rus een halve liter rum had gedronken toen hij op de brug plaats nam. De zeeman liet onder meer na meer dere waarschuwings systemen in te scha kelen. Kamer: grotere bijdrage EU grensbewaking De Tweede Kamer wil dat het Neder landse leger een gro tere rol gaat spelen bij de bewaking van de grenzen van de Europese Unie en de bestrijding van men sensmokkel. Een mo tie van WD en CDA waarin het ka binet wordt opgeroe pen de krijgsmacht een 'substantiële en langdurige bijdrage' hieraan te laten leve ren, kreeg gisteren de steun van een Ka mermeerderheid. WOENSDAG 25 NOVEMBER 2015 door Adrianne de Koning Maarten Struijvenberg van Leef baar is wethouder van Rotterdam, de stad waar bijna een op de vijf kinderen leeft in een gezin dat met een bijstandsuitkering moet rondkomen. Met meer geld help je deze mensen niet, vindt hij: „De bijstand is een vangnet, geen hangmat." Twintig procent, dat is veel. Wat merken de kinderen ervan als ze in een bijstandsgezin opgroeien? Vaak komen ouders echter in de schulden terecht. Moeten deze gezinnen niet meer geld krijgen? Komen kinderen uit bijstandsgezin nen vaak zelf ook in de bijstand te recht? AMSTERDAM Nicola Congden (25) uit het Engelse plaatsje Falmouth in Cornwall houdt haar kippen lekker warm met wollen topjes die zij en haar moe der zelf breien. De dieren zijn overgenomen uit een legbatterij en heb ben vaak weinig veren, waardoor ze slecht tegen het buitenleven kun nen. De kippenhemdjes zijn zo'n succes dat Nicola en haar moeder ze voor andere mensen, zelfs uit het buitenland, breien en verkopen, foto SWNS DEN HAAG HENGDIAN DEN HAAG LONDEN DEN HAAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15