Jorritsma gaat WD in Senaat leiden Ontdek het échte Azië Cel dreigt voor ex-PW'er Daniël van der Stoep NIEUWS 13 Oud-Europarlementariër gaf jonge meisjes cadeaus en geld. Tot seksuele handelingen kwam het niet. DEN HAAG. Oud-Europarlementa- riër Daniël van der Stoep (35), die minderjarige meisjes in bed pro beerde te krijgen door ze geld en cadeaus te geven, ging te werk als een 'loverboy'. Het Openbaar Mi nisterie eist vijf maanden cel te gen de gevallen politicus. Te weinig, vinden de nu 18-jari- ge meisjes zelf. Ze zijn niet op hun mondje gevallen en erg boos op oud-Europarlementariër, de man die hen in maandenlang her haaldelijk in bed probeerde te krijgen via geld en cadeaus. De drie meiden die in 2013 en begin 2014 ontelbare toespelin gen van Van der Stoep over zich heen kregen, weigerden echter steevast met hem te douchen, in bed te duiken of mee te gaan naar een hotel. Hoe vaak hij het ook probeer de, hoeveel cadeaus hij ze ook gaf. 'Sugardaddy' Daniël, zoals hij zichzelf noemde, kreeg nooit zijn zin. „Natuurlijk namen wij dat geld aan, wat dacht je", zegt de nu r8-jarige W. (om privacyrede- nen niet met haar naam in de krant). „Wij waren zó jong, nu nog, maar toen helemaal. Wij hadden geen geld, dus wij von den dat wel leuk en we hadden ook eerst niet door dat hij het echt meende van die seks." Samen met haar beste vrien din Y. volgde ze gisteren de rechtszaak op Twitter. Vijf maan den cel, hoorden ze de officier van justitie eisen, waarvan drie maanden voorwaardelijk en daar naast een werkstraf van 240 uur. W. reageerde boos: „Levenslang had-ie moeten krijgen, die vieze pedo." Haar vriendin Y. denkt er het zelfde over. Zij is de dochter van de oud-beleidmedewerkster die voor Daniël van der Stoep werkte toen hij met zijn partij 'Artikel 50' aan de verkiezingen voor het Europese parlement meedeed. Daarvóór zat Van der Stoep bij de PW waar hij weg moest nadat hij in 2011 dronken een crash had veroorzaakt. Tijdens de rechtszaak gisteren werd pijnlijk duidelijk hoe einde loos lang Van der Stoep via onder meer WhatsApp blééf zeuren om seks, 'tegenprestaties' voor alle ca deaus die hij de meisjes gaf. 'Ik ben geen fucking monnik.' De meiden weigerden steevast met Van der Stoep te douchen of in bed te duiken Zeker de dochter van de beleids medewerkster was gewend aan het krijgen van cadeautjes. Haar moeder en Van der Stoep waren al sinds 2008 goede vrienden. Via de dochter kwamen ook de twee andere meisjes in beeld bij Van der Stoep. De zaak kwam aan het licht toen slachtoffer W. thuis toe vallig een keer straf kreeg en haar telefoon moest inleveren bij haar vader. Die zag vervolgens appjes van 'ene Daniël' opduiken. Toen de vader alle ranzige voorstellen zag, schrok hij zich wild en deed aangifte. De officier van justitie nam Van der Stoep erg kwalijk dat hij zo opschepte over zijn leven als 'halve BN'er' en over zijn geld (hij stuurde ook foto's van cash geld naar de meisjes). Ook legde de officier uit dat het feit dat de meisjes soms het geld aannamen, niet strafverlagend werkt. „Deze wet is nou jüist bedoeld om jon ge meisjes te beschermen tegen dit soort pogingen om ze te beïn vloeden en te verleiden." Van der Stoep zelf zegt geen seksuele bedoelingen te hebben gehad. Op 8 december doet de rechter uitspraak. DEN HAAG. WD-senatoren heb ben gistermiddag de ervaren poli tica Annemarie Jorritsma tot voor zitter van de Eerste Kamerfractie gekozen. Opmerkelijk genoeg hield zij pas gisteren haar maiden speech, terwijl ze op 9 juni al in de Eerste Kamer kwam. Alle WD-se- natoren hebben in gesprekken aan gegeven wie hun voorkeur had. Premier Mark Rutte en WD- fractievoorzitter Halbe Zijlstra kunnen opgelucht ademhalen. Als opvolger van de generalist Loek Hermans, die eerder deze maand terugtrad, komt een ander poli tiek dier in de plaats. In dit com plexe politieke tijdperk met krap pe wisselende meerderheden in de Eerste Kamer zal Jorritsma door Rutte worden ingezet om wetsvoorstellen erdoor te krijgen. Senaatsfractievoorzitter van de grootste regeringspartij is een prestigieuze post. Jorritsma wordt vanaf morgen verwacht in het kernteam van de WD. Daarin ze telt de partijtop, die met Rutte, Zijlstra en voorzitter Henri Keizer politieke gevoeligheden door neemt. Jorritsma was minister van Verkeer en Waterstaat en Eco nomische Zaken en van 2003 tot dit jaar burgemeester van Almere. Hoe langer lid, hoe meer voordeel anuub Nu vanaf WOENSDAG 25 NOVEMBER 2015 'Sugardaddy' zeurde, maar kreeg zijn zin niet door Victor Schildkamp door Jan Hoedeman ledereen heeft het erover, het prachtige Vietnam waar j'e nog het echte Azië ontdekt. ANWB Reizen neemt j'e tij'dens deze 21-daagse rondreis mee naar talrijke cultuurschatten en kilometerslange zand stranden. Ontdek het sprookjesachtige Halong Bay, een van de zeven nieuwe wereldwonderen. Een tropisch avontuur datje niet vergeet. ANWB-lidmaatschapspas blauw retourvlucht met Cathay Pacific vanaf A'dam luchthavenbelasting, brandstofheffing en veiligheidstoeslag gecertificeerde ANWB-reisbegeleiding 17 nachten o.b.v. logies en ontbijt en 1 nacht op traditioneel schip stadstours in Hanoi, Hué, Hoi An en Saigon 5 boottochten, bezoek drijvende markt bezoek Ho Chi Minh complex en Cu Chi tunnels brons alle bovenstaande extra's culinaire ontdekkingstocht in Hanoi zilver alle bovenstaande extra's bezoek tempelcomplex My Son goud /alle bovenstaande extra's kookworkshop in Hoi An platina /alle bovenstaande extra's dinercruise in Saigon Ga je mee? Boek nu deze reis van FOX, verre reizen van ANWB op anwb.nl/vietnam of bel ANWB Reizen voor AN WB-leden op 088-269 0 269, keuzenr. 2 (lokaal tarief). Exclusief: visum Vietnam 98,- p.p.), bijdrage Cal. fonds 2,50 en reserverings- kosten 15,- p.b. Ter plaatse: entreegelden (ca. 59,- p.p.). Vertrek: 14 april, 10 mei, 26 mei, 23 juni, 24juli, 18 augustus en 1 september 2016. Prijs: vanaf 1.579,- p.p. (10 mei) tot 1.969,- p.p. (24juli) o.b.v. 2 pers. Toeslag 1-pk van 479,- p.p. Min. 15 personen per vertrek. Bekijk deze reis op anwb.nl/vietnam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13