Türn'87 valt met vijf teams in de prijzen Trainersdiploma onder de loep in nieuwe piramide naadloos in jubileumprogramma K ZEELAND 13 Dubbel succes voor schakers van Landau N V ten van Belgische renners. „Ze gingen overstag, maar de Belgen kregen geen punten voor het clubklassement. Het afgelopen jaar moesten we zelfs veertig Bel gische ploegen teleurstellen, om dat we vol zaten", vertelt Martijn. Nu wacht er een nieuwe uitda ging met de Topcompetitie, waar van de winnaar een profcontract krijgt bij Roompot Oranje. Dat heeft de Zeeuws-Vlaming Brian van Goethem al op zak. Hij was samen met elitecoureur en ex-prof Hans Dekkers uit IJzendij- ke te gast in een forum met wie- Ierspeaker Bert van Gils. De Om loop van de Braakman vormde de rode draad, waarin alle ele menten aan bod kwamen. Beide renners slaagden er niet in om de klassieker te winnen. Die eer was wel weggelegd voor Patrick van Passel, die in 1991 naar de winst soleerde. „Mijn mooiste overwin ning voor eigen publiek", verze kerde de Sluiskillenaar tijdens de j ubileumreceptie. Tijdens de ABC regiokam pioenschappen in Lage Zwaluwe hebben de turnteams van GV Turn'87 goed gepresteerd. De vijf deelnemende teams behaalden allemaal een prijs. Het jeugdteam voor jongens was het succesvolst met goud op minitrampoline B, goud op air- tumbling B en goud op pegases C met promotie naar het B-ni- veau. Het jeugd-mixteam mocht op het podium om de gouden me daille in ontvangst te nemen op het onderdeel minitrampoline C niveau. Bij de junioren was er zil ver op minitrampoline C voor het mixteam en goud voor de ju nioren meisjes. Het seniorteam dames/heren mocht het zilver op airtumbling in het B-niveau mee naar Oost burg nemen. Het seniorenteam van GV Del ta Sport won ook. Het team met Diane Groenedijk, Maaike Neele, Danielle Wijsman, Liam RufF, Rik van Duin, Milou Verkerke en Joyce Papeveld kreeg voor de minitrampoline en minitrampo line pegases de hoogste punten van de jury. EINDHOVEN. De Landau-schakers Iris Schelleman en Bas de Feijter zijn kampioen geworden bij het Open Nederlands Kampioen schap Rapid in Eindhoven. Bei den scoorden 4,5 punt uit zeven partijen, waarmee ze in hun cate gorie de beste waren. Iris Schelleman werd voor het tweede jaar op rij nationaal kam pioen bij de meisjes met geboorte jaar 2001. Bas de Feijter werd ge deeld winnaar bij de schakers met geboortejaar 1999. Bij de meis jes met geboortejaar 2001 eindig de Eliza de Jong op de derde plaats met drie punten. Aan het kampioenschap deden meer dan 250 schakers mee. 'Als je ziet wat de trainers hebben gedaan en moeten doen om het diploma tedan is het eigenlijk gekkenwerk' 'Er is een topklasse bijgekomen, nu een tweede divisie, maar het diploma wordt niet opgewaardeerd' Wim Nieuwland, trainer van Bru se Boys, kaartte deze vermeende rechtsongelijkheid enkele weken geleden aan in een interview met de PZC. De oefenmeester uit Din- teloord komt dit seizoen met zijn club uit in de eerste klasse. Hij is zelf in het bezit van een TC2-di- ploma, waarmee hij maximaal bij een vereniging in de tweede klas se werkzaam mag zijn. Omdat hij is meegepromo- veerd met Bruse Boys, mag hij één jaar 'boven zijn niveau' wer ken. Mocht Bruse Boys zich hand haven, dan is de club verplicht een trainer met een hoger diplo ma aan te stellen. „Belachelijk", vindt Nieuwland. „Er is een top klasse bijgekomen, volgend jaar een tweede divisie, maar het TC2-diploma wordt niet opge waardeerd van tweede naar eerste klasse." Simpel gezegd: zes jaar geleden mocht je met het TC2-diploma op het vijfde niveau training geven, volgend jaar mag je (als er niets verandert) met datzelfde papier tje maximaal op het zevende ni veau actief zijn. Adri Franke, be stuurslid van de WON in het dis trict Zuid 1, vindt dat Nieuwland een punt heeft. „Als je ziet wat de trainers hebben gedaan en moe ten doen om het diploma te ha len, dan is het eigenlijk gekken werk. De klassen zijn opgewaar deerd, maar de diploma's niet. En terwijl het voetbalspel zelf in die periode echt niet zo veel veran derd is." Het onderwerp komt bij de WON regelmatig op tafel, zegt Franke. „Ik zal het netjes formule ren, maar vooral de oudere achter ban met de oude diploma's vindt het onzin om de diploma's op te waarderen. Dat is jammer, want ik denk dat een trainer die nu z'n TC2-diploma haalt een hoger ni veau heeft dan een trainer die vroeger het A-diploma had." In het verleden hebben de ge sprekken tussen de KNVB en de WON geen grote veranderingen teweeggebracht, of het moet zijn dat TC3-trainers in het district Zuid 1 behalve op het laagste stan daardniveau ook op het één-na- laagste niveau actief mogen zijn. Bij monde van persvoorlichter Bram Groot laat de KNVB weten in gesprek te zijn met de WON. „We hebben met de WON afge sproken dat wij samen gaan on derzoeken wat de mogelijkheden zijn van een verandering, wat de consequenties zijn en aan wat voor eisen een mogelijke verande ring moet voldoen. Doelstelling is om de beslissing hieromtrent dit seizoen af te ronden, zodat er bij de start van de landelijke divisie duidelijkheid is." Vorige week maakte de bond bekend dat de invoering van de landelijke divisie in elk geval ge paard gaat met een aanpassing van de piramide voor scheidsrech ters. De scheidsrechters worden ingedeeld in een schema met ne gen lagen (A tot en met I), waar van de eerste drie lagen (A, B en C) de hoofdklassen en hoger voor hun rekening nemen. WAARDE VAN TRAINERSDIPLOMA'S DINSDAG 24 NOVEMBER 2015 is cadeautje «k h Marco Minnaard (rechts) 'stuitert' over de beruchte kasseien in de Omloop van de Braakman. Hij was toen (in 2011) de enige Zeeuwse deelnemer, foto Peter Nicolai door Janny Vermeule Adri Franke bestuurslid WON Wim Nieuwland trainer Bruse Boys door Rudy Boogert VLISSINGEN. De voetbalbond KNVB en de trainersvakbond WON gaan onderzoeken of de trainersdiplo ma's aangepast moeten worden. Met de invoering volgend seizoen van de landelijke divisie tussen de eerste divisie en de topklasse komt er opnieuw een nieuwe laag in de voetbalpiramide. De trainersdiplo ma's zijn daar echter (nog) niet op aangepast. Diploma Geschikt voor Oude benamingen Uefa Pro Eredivisie en eerste divisie Coach Betaald Voetbal Voetbaltrainer A Uefa A Topklasse, hoofdklasse en eerste klasse TC1 Voetbaltrainer B UefaB Tweede en derde klasse TC 2/Voetbaltrainer C UefaC Derde klasse (alleen zaterdag), vierde klasse en vijfde klasse TC 3 Voetbaltrainer D infographic Renske Van de Velde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73