I Van Schoonhoven verlaat wegracerij Opwaardering Omloop van de Braakman past 12 ZEELAND Kerkhove stijgt en kan weer denken aan reis naar Australië Dubbel brons Van Loenhout Wielercomité Philippine oogst wat het vorig jaar heeft gezaaid bij het NK-jeugd wiel rennen. Tennisster Lesley Kerkhove houdt door haar recente succes sen in Frankrijk en Engeland zicht op deelname aan de Austra lian Open, het Grand Slamtoer- nooi van begin 2016 in Melbour ne. De 24-jarige Zierikzeese steeg gisteren op de wereldrang lijst van de 241e naar de 219e plaats. Begin 2015 reisde de Schouwse op goed geluk af naar Australië, maar kwam ze niet in het kwali ficatieschema terecht. Ze stond toen 220e op de ranking. Kerkhove heeft nog enige tijd om te beslissen over een trip. Ze zal in elk geval geen toernooi meer spelen dit jaar. Gisteren meldde ze zich af voor de chal lenger van Cairo van begin de cember. Angelo Boonman official in Rusland Angelo Boonman uit Sluiskil is door de Europese voetbalbond Uefa voor komende donderdag als vierde official aangesteld in de Europa League. De Zeeuws-Vlaming assisteert scheidsrechter Serdar Gözübüyük bij de wedstrijd tus sen FK Krasnodar (Rusland) en Borussia Dortmund (Duitsland). De aftrap is al om 17.00 uur. Dubbele winst van Jarmo Visser Veldrijder Jarmo Visser behaalde zijn zevende overwinning in de West Brabantse Veldritcompeti- tie. De nieuweling uit Heinkens- zand kreeg met materiaalpech te maken (versnelling kapot), maar zelfs op zijn reservefiets was hij ongenaakbaar. Zaterdag was hij ook al de beste in Oude-Tonge. Dat was zijn tweede zege in de ATB Wintercompetitie. sport kort e 47e editie van de Omloop van de Braakman be hoort in 2016 tot de twaalf wieler wedstrijden van de Topcompetitie voor de beste eliterenners zonder contract. Wielercomité Philippine kon zich als organisator geen beter ge schenk wensen voor de viering van het vijftigjarig bestaan. „Dit is het hoogtepunt van ons jubi leum", zei de trotse voorzitter Edwald Martijn tijdens de jubi leumreceptie in het gemeen schapscentrum De Kaai in Philip pine. De Zeeuws-Vlaamse klassie ker mag kwalitatief met zeven Nederlandse UCI-ploegen, de tien beste clubploegen (met Theo Middelkamp), drie wild cards en twee districtploegen tot de sterkste bezetting in zijn histo rie worden gerekend. Twee wild cards zijn al vergeven aan de Bel gische ploegen Etixx (opleidings team van Quick Step) en de talen- tengroep van BMC. De voorzitter rekent verder op veel media-aan dacht, zoals zendtijd bij Euro sport. Martijn zit inmiddels twaalf jaar in het bestuur, dat een ver jonging doorvoerde. „In mijn tweede jaar ben ik secretaris ge worden. Ik heb nu als voorzit ter-secretaris een dubbelfunctie. Ons comité bestaat uit acht jon ge, enthousiaste mensen." Dat en thousiasme werd beloond met de Topcompetitie, die dit jaar na een afwezigheid van tien jaar, door oprichter Flavio Pasquino een herstart beleefde. De toewijzing heeft grotendeels te maken met het NK-jeugdwielrennen in Phi lippine vorig jaar. Martijn: „We werden over spoeld door vijfduizend wieier- mensen. Eleel het dorp werd inge zet. Vrijwilligers jong en oud, waarbij de veiligheid voorop stond. Maar ook de supermarkt en de restaurants moesten op zo'n toeloop berekend zijn." Met het NK gaf de organisatie zijn vi sitekaartje af. „Het wielercomité kreeg een pluim van de KNWU. Er staat een jong bestuur, dat al les aanpakt en er alles aan doet om de wielersport in deze regio te promoten", verzekerde dis trictsvoorzitter Rien Jongenelen van de KNWU Zuid-West Neder land. Behalve de Omloop van de Braakman is het wielercomité ook actief bij de Juniorendrie- daagse van Axel en de BeNe La- dies Tour, waar Philippine als etappeplaatsen fungeert. Daar naast is er het traditionele crite- 'Wim Hendriks haalde ons over om een koers in Philippine te organiseren' rium (kermiskoers),waarmee het destijds allemaal begon. Oud-voorzitter Johnny Spuesens, die samen met Henk Segers (eer ste voorzitter) en Willy Spuesens hun opvolgers kwamen felicite ren, ging terug naar de tijd waar de meeste Zeeuwse dorpen wel een kermiskoers hadden. Philippi ne was nog niet zover. „We gingen naar alle koersen. Wielerspeaker Wim Hendriks haalde ons over om een koers in Philippine te organiseren. Het wielercomité had in 1966 zijn eer ste kermiskoers. Er heerste in die tijd rivaliteit met Zuiddorpe. Zij hadden Fedor den Hertog aan de start en wij hadden Jan Aling." In het derde jaar was er de eer ste Omloop van de Braakman voor nieuwelingen, maar het ver anderde al snel in een klassieker voor amateurs. „Het liep aanvan kelijk voortvarend. Het parkoers kreeg talloze wijzigingen met een uitstapje naar België voor de kasseistroken." Het comité kende ups en downs. „We hebben het overleefd. De redding was de clubcompetitie." Toen het aantal Nederlandse clubteams minder werd, trok het comité naar Nieuwegein om de KNWU te bewegen tot het toela- De jonge coureur kende een sei zoen met meer diepte- dan hoog tepunten. Aan het begin van 2015 waren zijn resultaten in de KTM Cup nog wel bemoedigend, maar daarna zat het er niet meer in. „Het was geen makkelijke be slissing om te stoppen", vertelt vader Adrie van Schoonhoven, die veel zaken bij het raceteam regelde. „Max heeft de afgelopen jaren geprobeerd door te stoten naar de top, maar dat is moeilij ker gebleken dan we hadden ge dacht. Er zijn maar weinigen die doorbreken en daar zat Max he laas niet bij." Max van Schoonhoven reed aanvankelijk samen met zijn één jaar oudere broer Gert. Ze zaten in een talentenklasje van de mo torsportbond KNMV. Nadat Gert stopte, maakte de jongste van de twee juist een flinke stap om hoog. Hij ging in 2014 rijden in de Pata European Junior Cup. De resultaten in dat racejaar waren teleurstellend voor 'The Flying Peelander', zoals hij sinds de teamvoorstelling in Kamperland genoemd werd. Hij maakte bij meerdere races een schuiver. Toen het dit jaar opnieuw niet goed ging, werd binnen het Kam- perlandse gezin besloten te stop pen. „Natuurlijk kun je je ook te vreden stellen met minder goede resultaten, als je er tenminste ple zier in houdt. Maar bij ons was dat een beetje weg. We zijn am bitieus en wilden juist graag een stijgende lijn zien", legt Adrie van Schoonhoven uit. „Die was er niet, terwijl anderen nog wel progressie boekten." Sport sport@pzc.nl VLISSINCEN ALKMAAR. Wielrenster Ellis van Loenhout uit Oud-Vossemeer heeft twee bronzen medailles behaald tijdens het NK aangepast baanwielren- nen in Alkmaar. De Thoolse realiseerde persoonlijke records op de 500 meter tijdrit (46,11 seconden) en de drie kilometer achtervolging (4.51 minuten) en werd daarmee twee keer derde in de WC3-klasse. ZEIST VLISSINCEN HOEDEKENSKERKE Gouden speld voor Rinus Platschorre Na 21 jaar voorzitter schap heeft Rinus Plat schorre de hamer doorgegeven bij SV Hoedekenskerke. Hij werd voor zijn verdien sten voor de club geëerd met de gou den KNVB-speld, die tijdens de algemene ledenvergadering werd uitgereikt door KNVB-vertegenwoor- diger Carel Peterson. Platschorre droeg bij die gelegenheid de ha mer over aan de nieu we voorzitter, Gert-Jan Kaptein. NIEUWEGEIN Van Anrooij grijpt naast triatlonaward Triatlete Lindy van An- rooy (foto) uit Kapelle liep de de Gijs Klerkx Award mis. Deze prijs wordt door de Tria- thlonbond uitgereikt aan het talent van het jaar. Van Anrooij was één van de genomi neerden, maar moest de prijs aan de Lim burgse Quinty Schoens laten. Zij werd onder meer na tionaal kampioen bij de junioren. TERNEUZEN Bekerduel Volgende week dins dag speelt Terneuzen- se Boys het zaterdag afgelaste bekerduel met Virtus. De aftrap in Terneuzen is om 20.00 uur. Topcompetitie door Aector Dooms D Johnny Spuesens oud-voorzitter door Roeland van Vliet KAMPERLAND. Wegracer Max van Schoonhoven heeft zijn prille car rière beëindigd. Racingteam Van Schoonhoven, dat voor het ze ventienjarige talent uit Kamper land was opgericht, is ook opgehe ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72