D66: Wie betaalt kosten van schaatsbaan op de Markt in Sluis? Lamswaarde hoopt op nachtmis in eigen kerk Appartementen van Strandresidentie in Cadzand-Bad over ruim twee jaar klaar ZEEUWS-VLAANDEREN 7 In de 'materiotheek' van Compagnie Het Zoute kunnen kopers van appartementen terecht voor de complete afwerking. In de Van Dale zul je het woord niet vinden: een ma- teriotheek. Bij Compagnie Het Zoute is het inmiddels een gangbare term. Kopers van appartementen vinden er op één vloer alles voor de afwer king van hun nieuwe woning. Aan de Boulevard in Cadzand- Bad is zo'n materiotheek. Kopers van een appartement in de Strand residentie, aan de overkant van de weg, kunnen er terecht. Aan de muur van het voormalige woon huis hangen douches, toiletpotten en wastafels. Stukken parket kun je er vinden, tegels, radiatoren, kra nen en zelfs verschillende soorten electriciteitsplaatjes. De voormali ge keuken van het huis is vervan gen door een gloednieuwe: een voorbeeld van de exemplaren die straks in de nieuwe appartemen ten te vinden zijn. Kopers kunnen kiezen uit allerlei soorten kleuren, materialen en handvatten, en dat ook weer in alle mogelijke combi naties. „Dit concept gebruiken we va ker", verklaart Philippe Muylle, di recteur van Compagnie Het Zou- De bouw van de Strand residentie is gisteren officieel ingeluid. In de praktijk is de aannemer al een paar weken bezig. te, die verantwoordelijk is voor de bouw van de 64 appartementen in de Strandresidentie. Het heeft te maken met gemak en kwaliteit, legt hij uit. „Veel ontwikkelaars sturen klanten apart naar de keu- kenboer en de bouwmarkt, en zeg gen: dit is uw budget, ga zelf maar kiezen. Gevolg is dat mensen vaak geld moeten bijleggen. Hier kun nen kopers in één keer terecht voor alle keuzes. Ze kunnen mate rialen op elkaar afstemmen. Het complete aanbod zit al in de koop prijs van het appartement, dus mensen betalen niets bij. En wij garanderen kwaliteit." Het duurt overigens nog wel een poosje voordat het getoonde materiaal daadwerkelijk in de ap partementen geplaatst wordt. Het Zoute verrichte gisteren de offi ciële starthandeling van de bouw van de Strandresidentie, die in de praktijk overigens al een paar we ken geleden begon. „Het is tech nisch bijzonder ingewikkeld", ver klaart Muylle. Dat komt vooral door de drielaagse, ondergrondse parkeergarage. „Het duurt naar verwachting een vol jaar voordat we iets boven de grond gaan doen", legt Muylle uit. Daarna gaat het nog relatief snel. De uit bouw van het bestaande Strandho- tel plus de bouw van de apparte menten, die straks samen het com plete noordkant van het Duin plein omvatten, moeten vervol gens in ongeveer anderhalfjaar ge reed zijn. De bouw van het Strandresi dentie, op een omvangrijke werf in het centrum van de kustplaats, heeft een flinke impact op de om geving. Zeker omdat in Cadzand- Bad tegelijkertijd gewerkt wordt aan de komst van appartementen in Duinhof-Oost en het Badhuis, én aan de aanleg van een jachtha ven met een opgeknapte omge ving. Dat is veel, erkent Muylle. „Maar je kan geen omelet maken zonder eieren te breken. Het móet wel, als we vooruit willen. Ik hoop dat iedereen daar begrip voor heeft." Andersom belooft Muylle van zijn kant begrip voor de omge ving. „Uiteraard proberen we last zoveel mogelijk te voorkomen. Zo gaan we boren in plaats van heien. Een deel van het zand dat we nu opgraven, wordt gebruikt voor de kustversterking, zodat we het niet hoeven afvoeren. Én we willen open en vaak informeren, en eerlijk zijn over wat wel en niet mogelijk is." In de vakantiepe riode wordt het werk, en daarmee eventuele overlast, getemperd. STRANDRESIDENTIE De Middenstands Vereniging Sluis wil tussen 12 december en 3 januari een schaatsbaan op de Markt in Sluis aanleggen. B en W gaven daar inmiddels vergunning voor. Huigh benadrukt dat het 'op zich gaat om een mooi initiatief, en laat weten dat de inspanningen van de middenstanders erg goed zijn voor Sluis. „Die getuigen van enthousiasme en goed onderne mersschap." Maar over de vergunning voor de schaatsbaan is D66 verbaasd, schrijft Huigh. Hij wijst erop dat de gemeente nu ruim drie weken D66 is verbaasd over de vergunning voor de schaatsbaan op de Markt in Sluis en heeft vragen gesteld. lang parkeerinkomsten misloopt. D66 wil daarom van B en W we ten wat het initiatief de gemeen schap - direct en indirect - kost, en of de ondernemers opdraaien voor de gederfde parkeerinkom sten. Huigh wijst erop dat een aan tal winkeliers bezwaar heeft ge maakt. „Als die met een claim ko men, naar wie gaat die dan? Pra ten we hier over een verkapte bij drage in gemeenschapsgeld ten be hoeve van ondernemers voor eco nomisch gewin? Dat zou oneerlij ke concurrentie ten opzichte van de andere koopcentra in de ge meente zijn." B en W moeten nog antwoor den op de vragen van Huigh. LAMSWAARDE. Als de Cornelius- kerk van Lamswaarde volgend jaar kapel is, hopen de inwoners nog wel naar de nachtmis in ei gen dorp te kunnen. Of die wens te verwezenlijken is, werd vorige week tijdens een bijeenkomst van de parochiekerncommissie (pkc) over de toekomst van de kerk nog niet duidelijk. Pastor Rolf Grossert maakte zo'n dertig aanwezigen duidelijk dat diensten en vieringen op za- ter- en zondagen vanaf januari niet meer mogelijk zijn. Het bis dom wil parochianen in het weekeinde de vier overgebleven kerken in Oost-Zeeuws-Vlaande- ren laten bezoeken. In de kapel in Lamswaarde wordt elke derde maandag van de maand vanaf 19.00 uur een dienst gehouden. Ook trouwe rijen, uitvaartdiensten en doop- plechtigheden mogen in de ka pel worden gehouden, een com munieviering zit er echter niet meer in. Om de zeventig vrijwilligers bij de kerk betrokken te houden, wil het pkc-bestuur zoveel moge lijk activiteiten in de kapel orga niseren. Gedacht wordt aan: con certen, exposities en speciale vie ringen tijdens de kermis, Aller zielen en Werelddierendag. De pkc blijft naar meer gebruiksmo gelijkheden zoeken. DINSDAG 24 NOVEMBER 2015 Inrichting te door Martijn de Koning koop aan overkant De bouw van de Strandresidentie is een initiatief van Compagnie Het Zoute en Het Strandhotel. Het plan omvat de komst van 64 appartementen in drie gebouwen en uitbreiding van het Strandhotel van 37 naar 70 kamers. Ook het bestaande deel van het hotel wordt opgeknapt. Onder de gebouwen komt een par keergarage met 331 plekken. De appartementen, waarvan ruim de helft met zeezicht, kosten pak weg 200.000 tot 1.000.000 euro. Er zijn er inmiddels 43 verkocht. Aannemer is Van der Poel uit Ter- neuzen. De bouw duurt zo'n tweeënhalf jaar. Oplevering staat voorzichtig gepland voor voorjaar 2018. In de 'materiotheek', waar kopers hun hele inrichting kunnen kiezen, staat ook een maquette van de Strandresidentie. Op de voorgrond het huidige Strandhotel. De rest is nieuwbouw. door Martijn de Koning SLUIS Een schaatsbaan op de Markt in Sluis is een mooi initia tief, maar het meer dan drie weken afsluiten van de parkeerplaats op de Markt lijkt de gemeenschap (in direct) erg veel geld te kosten, vindt D66 in de Sluise gemeente raad. Fractievoorzitter Wim Huigh heeft daarom kritische vragen ge steld aan B en W.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71