Van Sabben en De Ruijsscher over de Zeeuwse bouw Overgrote meerderheid raadsfracties in Terneuzen voorstander van opvang Commissie praat in afgeladen raadszaal over komst van maximaal 800 vluchtelingen. TERNEUZEN. In een beladen sfeer behandelde de raadscommissie Be stuur en Middelen van Terneuzen gisteravond het voorstel van B en W om 800 vluchtelingen op te vangen in recreatiepark Marina Be ach in de Braakman. De commis sievergadering in de raadszaal werd beluisterd door een afgela den publieke tribune. De belang stelling was zelfs zo groot dat een ander deel van het publiek werd opgevangen in het stadhuisrestau rant, waar een groot scherm stond opgesteld. De dertien insprekers, die op een enkeling na allemaal te genstander bleken van het grote aantal vluchtelingen en zich grote zorgen maakten om de veiligheid op en om het park én om de waar devermindering van hun bunga low en vaste stacaravans oogstten veelal groot applaus. Raadsleden die kritische vra gen stelden aan de mensen die in spraken, werden getrakteerd op protesten. Enkele bezoekers hiel den op gezette tijden een affiche met de tekst 'AZC nee' omhoog. Ze willen absoluut geen asielzoe kerscentrum in de regio. Iedereen was het erover eens: de noodop vang voor maximaal een jaar, mag absoluut geen opvang voor lange re tijd worden. En zéker geen asiel zoekerscentrum. Insprekers klaagden ook over het gebrek aan communicatie, had den de stellige indruk dat de hele besluitvorming al in achterkamer tjes is geregeld. Vaste bewoner Hedwig Bierens vroeg zich af Kritische insprekers in raadscommissie Terneuzen met applaus beloond. Sfeer af en toe ronduit beiaden. waarom er in de achtertuin van de minister-president geen ruim te is voor opvang 'en in mij achter tuin wel'. Met anderen verzekerde ze dat ze voor haar huis, 'ons thuis' zou blijven vechten. Dirk de Bruin uit Hoek: „De ge meente en de dorpsraden van Hoek, Philippine en Biervliet zijn in gebreke gebleven. Wij zijn on voldoende geraadpleegd." Rob van Doorn was er zeker van dat de gemeente onder zware druk is gezet en niet anders kon dan 'ja' zeggen tegen de komst van zoveel asielzoekers. Net als tijdens de informatiebij eenkomsten van vorige week vreesden veel insprekers voor on gewenste, onveilige situaties voor vaste recreanten en omwonenden. Ze twijfelden ook aan de betrouw baarheid van de screening van de vluchtelingen. De (bijna) voltallige raad had begrip voor de emoties en de ver ontwaardiging, Burgemeester Jan Lonink: „Begrijpelijk, want het is niet gering wat er op ons afkomt." Hij benadrukte nogeens dat de ge meente en het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) er al les aan doen om de veiligheid te garanderen. In de raadscommissie was de meerderheid uiteindelijk voor. Donderdag beslist de raad. 'Emoties zijn heel begrijpelijk, want het is niet gering wat er op ons afkomt' PAGINA 8 9 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DINSDAG 24 november 2015 Protest van tegenstanders van de komst van vluchtelingen tijdens de raadscommissie Bestuur voor een afgeladen publieke tribune, foto Peter Nicolai Beladen sfeer rond opvang door Wout Bareman Jan Lonink, burgemeester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68