Kritiek Huisman op crisisopvang Waterschap houdt stijging lasten beperkt Beerput Ononis Waterpark en camping failliet Grijs Bodybuilder op het podium is 2 ZEELAND Nieuwe, 'zachtere' categorieën als Bikini maken vrouwenkrachtsport aantrekkelijk voor een breder pu^iipk COMMENTAAR Sinds zijn ontstaan in 2012 is het Walcherse werkbedrijf Orionis negatief in het nieuws. Een peperdure verbou wing van het hoofdgebouw in Vlissingen, fikse finan ciële tekorten, klachten van klanten bij de Zeeuwse om budsman, een angstcultuur in de organisatie en beschuldigingen van fraude en diefstal. Dat die laatste niet uit de lucht waren ge grepen, blijkt nu uit het rapport van Hoffmann Bedrijfsrecher che. Dat schetst een ontluisterend beeld van praktijken op de be drijfsvloer, vooral bij de Kringloopwinkel en de Milieustraat. Het rapport dateert uit augustus 2014 en gaat dus over zaken die daarvoor speelden. Directeur Hans Feenstra trad eerder dat jaar aan. Hem zijn de misstanden niet aan te rekenen, want hij nam een verrotte boedel over. De vraag is wel of de beerput nu schoon is en of de schuldigen zijn gestraft. Dat blijft vaag. De feiten waren moei lijk te bewijzen, zegt Feenstra, ter wijl het rapport toch klip en klaar is. Een enkele vrijwilliger is de wacht aangezegd, niemand is ontslagen en regels zijn aange scherpt. De directeur verdient het voordeel van de twijfel, maar de Walcherse gemeenten moeten nu duidelijk maken dat er geen zachte heelmeester aan het werk is geweest en dat niets met de mantel der liefde wordt bedekt. Anders blijft het stinken. De vraag is wel of de beerput nu schoon is en of de schuldigen zijn gestraft KRUININGEN. Vluchtelingen in cri- sisnoodopvanglocaties moeten zo snel mogelijk in meer permanen te locaties worden ondergebracht. Dat 'zeer dringende' verzoek heeft de gemeente Reimerswaal ingediend bij het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). De afgelopen dagen heeft de ge meente Reimerswaal 72 uurs- noodopvang geboden aan 187 vluchtelingen in de Reimerswaal- hal in Kruiningen. De groep is gis teren naar een crisisnoodopvanglo- catie in Helmond vertrokken. Door de ervaringen in de afgelo pen dagen is de gemeente kritisch op de belasting die dat met zich meebrengt voor de vluchtelingen. Desondanks is de opvang afgelo pen weekeinde volgens Huisman in een prettige sfeer, rustig en zon der noemenswaardige problemen verlopen. „We hebben onze gas ten in deze korte tijd leren ken nen als vriendelijke en hartelijke mensen. De omstandigheden voor deze mensen zijn verre van ideaal, maar we hebben gepro beerd ze een veilige en warme om geving te bieden. En daarvoor wa ren zij erg dankbaar." De hal is vermoedelijk vanaf woensdag weer beschikbaar. ARNEMUIDEN. Waterpark Veerse Meer en camping De Witte Raaf in Arnemuiden zijn failliet ver klaard. De gasten van camping en bungalows kunnen vooralsnog blijven en vrijdag worden op de wisseldag ook weer nieuwe gas ten verwacht. Zes bedrijven die betrokken zijn bij het project Waterpark Veerse Meer kregen vanwege fi nanciële problemen uitstel van be taling. De rechtbank stelde Benne van Leeuwen van Van Leeuwen en De Waard Advocaten in Goes aan als curator. Volgens Van Leeu wen is de surseance voor de zes bedrijven vrijdag omgezet in fail lissementen. Van Leeuwen voert nu overleg over een doorstart. Almanak Zoals elke gezonde kleuter is Tim (5) uit Goes wel eens stout. Laatst had hij zijn kamer nog wat verder over hoop gehaald, terwijl zijn moeder hem juist had bevolen op te ruimen. „Ik krijg grijze haren van je!", beet ze haar zoon toe op het moment dat ze daar achter kwam. Die opmerking maakte schijnbaar indruk op de jon gen. Toen het hele gezin niet veel la ter aan tafel zat, vroeg Tim aan zijn moeder of zij vroeger vaak stout was. „Niet zo vaak, hoor", antwoordde ze, de vraag niet zo goed begrijpend. „Waarom hebben opa en oma dan allebei grijs haar?", reageerde Tim. Inzameling voor vluchtelingen Het Leger des Heils in Tho- len gaat hulpgoederen inza melen voor de vluchtelin gen die - vermoedelijk - be gin volgende maand 72 uur worden opgevangen in sport- en gemeenschaps centrum Meulvliet in Tho- len-stad. Iedereen die nog goede schoenen, kleren en speelgoed heeft, en deze be schikbaar wil stellen, kan ze vanaf vandaag inleveren bij de gemeentewerkplaats aan de Nijverheidsweg 34 in Sint-Maartensdijk. De gemeente heeft die locatie beschikbaar gesteld. Bouman winnaar OCG-trofee 2015 Bouman KantoorTotaal heeft vrijdag de OCG tro fee gewonnen. Deze presti gieuze prijs wordt vanaf 1997 eens in de drie jaar uit gereikt door het Onderne- mersContact Goes (OCG), de business-to-business vereniging voor onderne mers in de gemeente Goes. De prijs werd uitgereikt door burgemeester René Verhulst tijdens het gala feest in de Grote Maria Magdalenakerk in Goes. Buschauffeur blogt openbaar Buschauffeur Marielle Sluijs uit Zierikzee heeft haar blog op facebook openbaar gezet. Aanvanke lijk waren de verhaaltjes al leen zichtbaar voor 'vrien den' op haar eigen face- book-account. Maar de pu blicatie over haar blog vori ge week in de PZC en ande re dagbladen leverde dusda nig veel belangstelling op voor de serie, dat ze voor 'Kwam op de bushalte' een aparte account heeft ge maakt. In een paar dagen tijd had ze al 215 volgers. Sinterklaasshow Ernst en Bobbie Kinderhelden Ernst en Bobbie staan morgen in de Schouwburg in Middel burg met hun theatershow 'Een spannende verjaardag voor sinterklaas'. Kaarten voor de show zijn verkrijgbaar via: www.zeelandtheaters.nl/ schouwburg-middelburg MIDDELBURG. Waterschap Schel- destromen verwacht ook de ko mende jaren de stijging van de belastingen binnen de 2,5 pro cent te houden. Dat blijkt uit de begroting die gisteren is gepre senteerd. Komend jaar stijgen de tarie ven met gemiddeld 2,45 procent. Tussen de diverse categorieën zijn er echter grote verschillen, als gevolg van een nieuwe verde ling van de kosten. Bij een alleen wonende huurder gaat het zelfs om bijna acht procent. In euro's varieert de stijging per huishou den van vijf tot elf euro. Agrariërs worden hard getrof fen, met een verhoging van zo'n twaalf procent, wat neerkomt op enkele honderden euro's. Het waterschap hecht eraan de gemiddelde lastendruk met niet meer dan 2,5 procent per jaar te laten stijgen. Volgens de huidige prognoses lukt het om daar tot en met 2019 net onder te blijven. Dagelijks bestuurder Denis Steijaert is content met de eerste begroting van het huidige be stuur. „We zijn erin geslaagd om een evenwicht te vinden in het waarmaken van onze ambities en het beperkt laten stijgen van de lastendruk." FZC door Luc Oggel Tip? redactie@pzc.nl THOLEN GOES ZIERIKZEE MIDDELBURG Vrouw van door Rolf Bosboom Anna Delyla Wegener (categorie Bikini): „Bij de legpress druk ik 200 kilo. Voor de schouders kunnen de dumbells 8 kilo zijn, voor de biceps 12."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65