voor strijd in Syrië Parijs wil toerist terug in stad Lachen om IS met katten en Rick Astley Middellandse Zee NIEUWS 5 meron. Die zegde Parijs zijn na drukkelijke steun toe bij de strijd tegen IS. Maar in eigen land is zijn parlement daar nog niet toe be reid. Tot nu toe vielen de Britten al leen doelen in Irak aan. De Britse volksvertegenwoordiging is tegen bombardementen op Syrië. Came ron wil deze week een poging doen zijn politieke tegenstanders te overtuigen van het nut van aan vallen. „Als we ons land willen be schermen, moeten we de lasten daarvan niet overlaten aan ande- ren", aldus de Britse premier. De ontmoeting met Cameron was voor Hollande de eerste in een serie gesprekken die hij deze week voert met internationale lei ders. Vandaag vertrekt hij naar Was hington voor overleg met de Ame rikaanse president Obama. Woens dag is hij weer in Parijs voor be sprekingen met de Duitse en Itali aanse leiders, Angela Merkel en Matteo Renzi. Donderdag reist Hollande naar Moskou voor be sprekingen met Vladimir Poetin. Het hotelbezoek is in de eerste week na de aanslagen gehalveerd. Ook in de gemeentemusea van Pa rijs is het aantal bezoekers met 50 procent afgenomen. Dat maakte burgemeester An ne Hidalgo gisteren bekend. Cij fers over de 'economische schade' zijn er nog niet, maar het gaat vol gens schattingen om een kosten post van vele miljoenen. Bij grote warenhuizen komen 30 tot 50 procent minder klanten binnen. Schoenenwinkels melden een omzetdaling van 70 procent. Negen van de tien winkeliers zeg gen de gevolgen van de aanslagen te merken, blijkt uit een rondgang van de Kamer van Koophandel. Burgemeester Hidalgo voert de ze week overleg met het hotelwe zen van Parijs en ook met concert zalen en nachtclubs. Vooral kleine en middelgrote concertzalen zien de bezoekers wegblijven maar merken ook dat bands hun ge plande concerten in de Franse hoofdstad afzeggen. „We gaan ze helpen met financiële steun en met beveiliging", belooft Hidalgo. De gemeente trekt onder meer ruim 600.000 euro uit voor direc te steun aan de vijftien horeca-ge- legenheden die het doelwit waren van de terreuraanslagen. Het stadsbestuur gaat boven dien een internationale campagne voeren om Parijs te promoten on der buitenlandse toeristen. „We zijn nog bezig om dat in te vullen maar er komen onder meer grote affiches op luchthavens te han gen", zegt Hidalgo. Franse en inter nationale sterren zouden worden gevraagd om Parijs te promoten. Toen Brusselaars door de politie werden gevraagd geen informatie en foto's te delen van antiterreurac ties (om de terroristen niet wijzer te maken) verschenen onder de hashtag #Brusselslockdown spon taan kattenfoto's. Katten die ge woon lief zijn maar ook IS-katten met bomvesten en telescoopgewe ren. Surrealistische Belgische hu mor. De politie deed mee en be dankte de twitteraars met een fo to van een bak vol kattenbrokken. 'Welkom in Larkhall. Behalve ISIS. Jullie eikels kunnen oprotten' Bewoners van het Schotse stadje Larkhall hebben speciaal voor IS-militanten een bord opgehan gen: 'Welkom in Larkhall. Behalve ISIS. Jullie eikels kunnen oprot ten.' Het internationale hackerscollec tief Anonymous spant vooralsnog de kroon en wil binnenkort een lied van Rick Astley inzetten als wapen tegen IS op Twitter. Bij wij ze van vergelding voor de aansla gen in Parijs krijgen de muziekha- tende jihadisten Never gonna give you up van de Britse zanger Rick Astley, een culthit uit de jaren '80, geserveerd. Anonymous heeft alle hashtags getraceerd die door IS en aanverwante jihadisten worden ge bruikt. Bedoeling is niet alleen de jiha disten te irriteren maar vooral het communicatienetwerk van IS te ontregelen door ontelbare spam- tweets die onder de noemer 'Rickrolls' worden verspreid. Eer der saboteerde Anonymous 5.000 verdachte Twitteraccounts van IS-sysmpathisanten. Ook werd een handleiding gepubliceerd over hoe IS het leven zuur te ma ken in de sociale media. In de Franse media wordt ge twijfeld over de actie aangezien veiligheidsdiensten er last van kunnen hebben wanneer IS-ac- counts die nu worden gevolgd ver dwijnen of'ondergronds' gaan. Vraag is ook of Astley er blij mee is om nu tot vijand van IS te zijn uitgeroepen. Volgend voor jaar staat zijn nieuwe tournee ge pland. Zeecruise Ga naar Kras.nl/37468 or bel 0900-9697 KRAS DINSDAG 24 NOVEMBER 2015 bij theater Bataclan de doden die vielen bij de aanslagen, foto Twitter/AP BREAKING: Belgian police have released a photograph of the main supect #BrusselsLockdown door Frank Renout PARIJS. Winkels, musea en concert zalen in Parijs blijven leeg door de aanslagen van deze maand. Parijs heeft niet alleen dodelijke slachtof fers te betreuren door de aansla gen, ook het economisch leven is bijna lamgelegd. Kattenfoto's in plaats van foto's uit Brussel. door Bob van Huët Humor is het beste wapen tegen angst, meent een Belgische twitte- raar. Hij is niet de enige. Wereld wijd proberen mensen te lachen om IS. Bord in Schots stadje Genua Marseille^ ITALIË Civitavecchia/Rome na...--*" V Barcelona* ,-^Pplefrno (Sicilië) La Valletta (Malta) Superstunt Middellandse Zee Malta Nérgens voordeliger! Grijp nu uw kans en cruise per luxe MSC Preziosa*"** langs de highlights van de Middellandse Zee. Volop tijd om de steden te verkennen! Boek snel uw voordelige cruise bij Kras, want vol=vol! Per MSC Preziosa*****, nieuwste schip van MSC! Incl. vlucht, transfers en maaltijden aan boord o.a. Marseille, Genua, Rome, Palermo en La Valletta Excursiemogelijkheden naar Avignon, Aries en Rome Vertrek: december, februari, maart en april Inclusief vlucht transfers 8 dagen al v.a Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5