Gasten welkom op failliet Waterpark Dagbladbezorger Maatwerk motiveert scholieren Vragen bij vervanging susteams door BOA's SCHOUWEN-DUIVELAND 7 BRUINISSE Het susteam in Renesse wordt opgedoekt en de raad is bang dat de BOA's die de taak moeten overnemen, daar nog niet op berekend zijn. OPZOEK Zes bedrijven die betrokken zijn bij het project Waterpark Veerse Meer kregen vanwege financiële problemen uitstel van betaling. De rechtbank stelde Benne van Leeuwen van Van Leeuwen en De Waard Advocaten in Goes aan als curator. Volgens Van Leeuwen is de surseance voor de zes bedrij ven vrijdag omgezet in faillisse menten. Van Leeuwen voert nu overleg over een doorstart voor Waterpark Veerse Meer en de daar aan verbonden bedrijven. Het gaat om zes BV's van eige naar Piet Oomen van De Witte Raaf. De bedrijven zijn de cam ping zelf, Waterpark Veerse Meer, Recreatiecentrum Bruggehof, Energiecentrale Waterpark Veerse Meer, Centrumgebouw Arnemui den en P&P Management. De Verweij Holding uit Zierik- zee bereikte eerder dit jaar een overeenkomst over overname van alle aandelen. Uiteindelijk ging de verkoop niet door, omdat eigenaar Piet Oomen zijn handtekening niet zette. Of Verweij Holding nog in beeld is voor een doorstart van de BV's, is niet bekend. MIDDELBURG. Zeeuwse middelba- rescholieren zouden gemotiveer der zijn om te presteren op school als ze sommige vakken op een ho ger niveau of juist een lager ni veau konden volgen. Dat bleek gisteren tijdens het scholierencongres van het Lande lijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) in de Statenzaal in Middel burg. Het onderwerp van de dag: Hoe kunnen scholen talent het beste benutten? Zo'n twintig Zeeuwse scholie ren discussieerden onder meer over het zogeheten maatwerkdi ploma. Een havo- scholier krijgt dan bijvoorbeeld de kans om in bepaalde vakken examen te doen op vwo-niveau. Sommige scholie ren vrezen dat scholieren minder uitgedaagd worden als ze vakken ook op een lager niveau mogen volgen, bleek gisteren. De Onderwijsraad adviseerde onlangs negatief over de invoering van het maatwerkdiploma aan staatssecretaris Sander Dekker. opgenomen' dat de bestaande in zet van susteam, straatcoaches en observanten van cameratoezicht in 2016 worden overgenomen door de (nieuwe) gemeentelijke BOA's. De voorzitter van de grootste raadsfrac tie staat nog steeds volledig achter de ingezette koers, maar denkt niet dat de eigen BOA's op dit moment al klaar zijn om die klus over te ne men. Lievense wijst op de 'wettelij ke plicht' van de burgemeester om de veiligheid te waarborgen. De toezegging van Gerard Rabelink dat het gat met oud en nieuw wordt opgevuld door ervaren BOA's bij een extern bedrijf in te huren, stemt hem voor nu gerust. Dat geldt ook voor de voorman Rabelink verklaart dat het gat met oud en nieuw wordt opgevuld met ervaren BOA's die bij een extern bedrij'f worden ingehuuurd. van de WD, Wout van den Berg. „Iedereen is het erover eens dat Renesse verandert van een jeugd-discodorp naar meer een fa miliebadplaats. Je moet je dus afvra gen of de huidige vorm van toe zicht nog wel past bij dat karakter. De burgemeester garandeert dat er met oud en nieuw iets staat wat voldoet. Als politiek moet je erop vertrouwen dat de portefeuillehou der openbare orde en veiligheid weet wat goed is voor Renesse." De Christenunie pleit voor in standhouding van het susteam, tot dat de nieuwe organisatie er hele maal staat. Fractievoorzitter Dorst wijst, naast de beveiligingstaken, op de eerste hulp bij problemen door drank en drugsgebruik. „Dat is wat de Christenunie betreft een grote meerwaarde van het huidige susteam." Van de vier overige partijen in de raad werd geen reactie ontvan gen. Traditioneel kun je over de koppen lo pen, tijdens de jaar wisseling in Renesse. De afgelopen jaren hield het zogeheten susteam van de lokale horeca- en recreatieondernemers een oogje in het zeil. Net als tijdens het hoogsei zoen en -jaarrond- in de weekein den. Maar na de kerstdagen gaat de stekker uit dat samenwerkingsver band. De gemeente wil handhaving en toezicht 'professionaliseren'. De beveiligers van Roxy Security wor den vervangen door ambtenaren met een 'handhavingsbevoegd- heid' (BOA's). In de praktijk komt het erop neer dat ze opstandige stappers tussen het uitgaanspu bliek een bekeuring mogen geven. De inzet van het huidige susteam was er vooral op gericht ruzies in de kiem te smoren en de rust zo veel mogelijk te bewaren. Roxy-di- recteur Derk Valster zei vorige week in de PZC te betwijfelen of de BOA's die preventieve taak ook aankunnen. Zowel uit de coalitie als de oppo sitie klinkt kritiek over de wijze waarop het college van burgemees ter en wethouders de nieuwe koers inzet. Lokale ondernemers en het beveiligingsbedrijf verwijten de ge meente dat hierover inhoudelijk niet is gesproken in het periodieke veiligheidsoverleg van Renesse. De communicatie had beter gekund, vinden ook de fracties. Sommigen zetten vraagtekens bij de noodzaak van deze operatie. Want tot dusver werd er immers alleen maar lo- 'Als politiek moet j'e erop vertrouwen dat de portefeuillehouder weet wat goed is voor Renesse' vend gesproken over de samenwer king met het susteam. „Als die dan werkelijk zo goed is, waarom moet je het dan anders organiseren?", reageert CDA-fractievoorzitter Da niël Joppe. Hij deelt de kritiek van uit de horeca dat de gemeente met het opheffen van het susteam in één klap een hecht netwerk buiten spel zet. Petri d'Anjou (PvdA) en Wim Dorst (CU) voelen zich overvallen door het collegebesluit. d'Anjou verwijst, net als Robbert Lievense (LSD), naar de twee raadsbrieven die in juni en september zijn ver spreid over de meer integrale ma nier van handhaving en toezicht die het college voorstaat. Maar de PvdA was van indruk dat het om een startnotitie ging die nog nader zou worden uitgewerkt. Een duidelijk besluit over de op heffing van het susteam is volgens d'Anjou nooit genomen. Lievense wijst er evenwel op dat in die zelf de notitie 'als consequentie staat De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen DINSDAG 24 NOVEMBER 2015 door Maurits Sep ARNEMUIDEN. Waterpark Veerse Meer en camping De Witte Raaf in Arnemuiden zijn failliet verklaard. Voor de gasten van camping en bungalows betekent dat voorals nog niets. Zij kunnen blijven en vrij dag worden op de wisseldag ook weer nieuwe gasten verwacht. Het susteam heeft een groepje amokmakers in Renesse uit een kroeg gezet en houdt de jongens verder ook goed in de gaten, archieffoto Dirk-Jan Gjeltema Onrust Renesse nog niet gesust door Marcel Modde Wout van den Berg, VVD WGGGNGR Media Wat staat er tegenover? Een prima vergoeding en een startpremie van 250. Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naarwww.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? www.bezorgers.nl min. leeftijd 15 jaar *vraag naar de voorwaarden Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59