Sfeermakers bij Dit Dus Aandacht voor parkeren bij bouw van Mondragon m 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Ontmoetingen tijdens diner X hart voor de zaak bijzondere winkeltjes in Zeeland In Sinterklaastijd besteedt de PZC aandacht aan leuke en bijzondere winkels. Ga voor meer winkeltjes naar www.pzc.nl Je kunt er voor een tas, han gertje of voor een kast te recht. De woon- en stijlwin kel 'Dit Dus' van Corine Boekhout aan de Verrenieuw- straat 1 in Zierikzee laat zich niet makkelijk omschrijven. „Je moet het eigenlijk zelf zien. Maar dit dus", wijst Corine -met een knip oog naar de naam van haar zaak- naar het brede assortiment aan sfeermakers om zich heen. Ze koopt spullen in die 'dicht bij haar zelf liggen'. Dat kunnen sfeermakers zijn voor thuis, maar ook sieraden of sjaals. „Ik moet er zelf achter staan, er een bepaald gevoel bij hebben. En het moet nét even anders zijn dan wat je doorgaans ziet. Een aanvulling ook op het aanbod in Zierikzee." 'Dit Dus' heeft in kleinere letters de toevoeging 'By Co'. Omdat ze aanvankelijk veel zelf maakte, licht Corine die tekst toe. Ze maakt zelf sieraden en knapt oud meubilair op. Vanwege tijdgebrek staat dat nu even op een laag pit je, maar haar creativiteit kan ze volop op andere manieren in haar winkel kwijt. „Het is leuk om din gen te vinden die mensen mooi vinden. En het is geweldig als mensen blij worden omdat ze hier een leuk cadeautje hebben gekocht." Dat kan in vele prijsklassen, wijst een rondje Dit Dus uit. Van een houten, visvormige kruk van 315 euro tot leren kerstboomhan gers a 2,50 euro per stuk. Over hangers gesproken: die zijn in de Zierikzeese winkel in vele varian ten verkrijgbaar. Zoals de stenen hangers van Kesemy Design - een Nederlandse ontwerpster waar van Dit Dus ook een hele verza meling kleine schaaltjes heeft staan. „Lieflijk, zonder dat het te frutselig wordt. Het moet wel mooi zijn, vind ik." De Denen blinken uit in mooie woonspul len. Niet voor niets liggen kom men en borden van Broste Copen hagen, grappige woonaccessoires van Madam Stoltz en muizen knuffels van Maileg (doen het als kraamcadeau goed) bij Dit Dus uitgestald. „Maar Nederland heeft ook mooie merken, zoals Zuiver en Kesemy Design." Aan de spul len van Zusss en kindervariant Zusssie kan Sinterklaas zich even min een buil vallen. Sleutelhan gers, een armbandje, een sjaal 'om in te wonen' of een goede tas. Meer dan genoeg keuze. Tastechnisch gezien kan het Italiaanse Uashmama er trou wens ook wat van. Van wijntas tot lunchbag; de producten van Uashmama zijn van papiervezel gemaakt, maar zien er uit als leer en zijn waterbestendig. Hun pa- perbags zijn misschien wel de ul tieme tip voor Sinterklaas. In alle kleuren (ook metallic) en maten verkrijgbaar en voor zo ongeveer alles bruikbaar. Leuk om ze bij voorbeeld met pepernoten ge vuld te zien. Die waren met ruim tachtig per sonen bij elkaar gekomen in het gemeentehuis voor een informa tieavond. Zoals bekend gaat bouwer Hans Boogert het Mondragon- 'Omwonenden krijgen tijdelijke parkeervergunning voor Mosselboomgaard' complex slopen om er een hotel terug te bouwen. De Paarden straat gaat tijdens het werk - dat in februari begint en tot het na jaar van 2017 duurt - dicht voor autoverkeer. De 's Heer Arend straat blijft open. „Hoeveel parkeerplaatsen ver vallen er vanwege de bouw?," wil de Havenparkbewoner Peter Ma ter weten. Ambtenaar Kitty Hen derson wist dat precies: „Acht tien stuks en die worden gecom penseerd met tijdelijke vergun ningen voor de Mosselboom gaard." Mater wilde de resteren de parkeerplaatsen gereserveerd zien voor oudere bewoners, zo dat die niet zo ver hoeven te lo pen. Hij pleitte voor verbodsbor den in het Engels, Duits en Frans om te voorkomen dat toeristen die schaarse plekjes innemen. Een andere bewoner had graag gezien dat de tijdelijke parkeervergunningen ook op zon dag gelden, als het elders in de stad vrij parkeren is. „Zodat we ons op zondagavond niet druk hoeven maken over een bon op de voorruit." 'Opnieuw kijken naar parkeren Mondragon en proberen maatwerk te leveren' Ad Verseput, wethouder Het bouwverkeer rijdt straks via de Laan van St. Hilaire de stad in en gaat over de Nieuwe Haven naar Mondragon. De Oude Haven hier, wordt overdag eenrichtingsverkeer van af de Noordhavenpoort tot het Havenplein. Bewoners pleitten er voor om deze maatregel ook 's avonds en 's nachts te handha ven. In de regio Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Zang koor Vrouwen van Nu; 15.00 uur: Mu ziekles; 17.45 uur: Yo ga; 19.30 uurBridge; 19.30 uur: Volksdan sen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga Dorpshuis 't Zuudèn- de, 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; 14.00 uur: Koersbal/Soos; 19.15 uur: Bloem schikken Dorpshuis de Ooster hof, 19.30 uur: Zum- ba dansen Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 13.30-16.30 uur: Expositie diver se exposanten; Blik museum de Blikvan ger, 14.00-17.00 uur: Engelenexpositie door Maart je Onrust en Mar jet Hendrix; Dorpshuis, 19.30 uur: Yoga Brouwersdam, Ieder uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boemeltrein tje Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Schil derclub; 19.00-21.30 uur: Gymclub Fizi, 14.00 uur: Hol land, Natuur in de Delta; Gemeente huis, 8.30-17.00 uur: Expositie Schilder achtige Lichtschrijve- rij; Sint Lievensmon- stertoren (foto), 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht. ouderen; 14.00 uur: Koersbalvereniging Ouwerkerk; 19.00- 23.00 uur: Dartvere niging Smijt Maar Raak; 19.30 uur: Koersbalvereniging 2000 door Esme Soesman door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. „We kijken nog eens naar het parkeren en gaan probe ren daarbij maatwerk te leveren." Met die belofte scoorde wethou der Ad Verseput gisteravond een bescheiden applausje van de om wonenden van hotel Mondragon in Zierikzee. Kitty Henderson, ambtenaar KERKWERVE Verkoop In dorpshuis 't Zuud- ènde in Kerkwerve is zaterdag 28 novem ber een zolder-, gara ge- en schuuroprui- ming. Ook is er een snuffelmarkt met tweedehands boeken, speelgoed en allerlei andere goederen. Mensen die spullen willen verkopen, kun nen voor vijf euro een tafel van 1.40 meter bij 0.80 meter huren. Reserveren kan via zuudende@gmail.com of 06-53744472. Dorpshuis 't Zuudèn- de aan de Bea- trixstraat 1 is zaterdag geopend van 10.00 tot 14.00 uur. De en tree is gratis. ZIERIKZEE Zierikzingt Het jaarlijkse zang- en muziekevenement Zie rikzingt zal zondag 29 november weer plaats vinden in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. De ze eerste bijeenkomst van dit seizoen staat in het teken van het 'Magnificat', de Lof zang van Maria. Deze samenkomst be gint om 15.30 uur in de Nieuwe Kerk aan Kerkplein 1. Er worden samen lie deren gezongen die te maken hebben met het Magnificat en er is orgelspel. Het Thomas koor uit Zierikzee zingt het Magnificat van Antonio Vivaldi. Solisten Lies Noord hof en Suus Lichtenda- hl voeren een gedeel te op van het Magnifi cat van Claudio Mon teverdi. Toegang is gratis, na afloop is er de moge lijkheid tot het geven van een gift. ZONNEMAIRE. Inwoners van Schouwen-Duiveland worden op maandag 30 november met elkaar in contact gebracht door een gezamenlijk di ner tijdens de aanschuiftafel. Het diner in de d'Ouwe Smisse in Zonne- maire is bedoeld als ontmoetingsavond voor alle bewoners van Schou wen-Duiveland. Er staat een lekkere, gezonde maaltijd op het menu. Te gelijkertijd kunnen aanwezigen bijpraten met buurtgenoten en ontmoe ten zij allerlei mensen van het eiland. Regelmatig schuift een buurtpro- fessional aan, zoals de wethouder of burgemeester. Ontvangst is om 17.00 uur. Het gezamenlijk diner begint om 17.30 uur. Het driegangen diner inclusief een kopje koffie na, kost voor deze avond 16,50 euro. Reserveren via 0111 -402932. foto ANP BURGH-HAAMSTEDE KERKWERVE OOSTERLAND OUWERKERK RENESSE SCHARENDIJKE SIRJANSLAND ZIERIKZEE Corine Boekhout met links de lunchbag van Uashmama en rechts een woodbag. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58