Plan voor Renesse in 2017 uitgevoerd Waterschap houdt stijging lasten beperkt Beerput Ononis Grijs Bodybuilder op het podium is 2 ZEELAND Nieuwe, 'zachtere' categorieën als Bikini maken vrouwenkrachtsport aantrekkelijk voor een breder publiek. COMMENTAAR Sinds zijn ontstaan in 2012 is het Walcherse werkbedrijf Orionis negatief in het nieuws. Een peperdure verbou wing van het hoofdgebouw in Vlissingen, fikse finan ciële tekorten, klachten van klanten bij de Zeeuwse om budsman, een angstcultuur in de organisatie en beschuldigingen van fraude en diefstal. Dat die laatste niet uit de lucht waren ge grepen, blijkt nu uit het rapport van Hoffmann Bedrijfsrecher che. Dat schetst een ontluisterend beeld van praktijken op de be drijfsvloer, vooral bij de Kringloopwinkel en de Milieustraat. Het rapport dateert uit augustus 2014 en gaat dus over zaken die daarvoor speelden. Directeur Hans Feenstra trad eerder dat jaar aan. Hem zijn de misstanden niet aan te rekenen, want hij nam een verrotte boedel over. De vraag is wel of de beerput nu schoon is en of de schuldigen zijn gestraft. Dat blijft vaag. De feiten waren moei lijk te bewijzen, zegt Feenstra, ter wijl het rapport toch klip en klaar is. Een enkele vrijwilliger is de wacht aangezegd, niemand is ontslagen en regels zijn aange scherpt. De directeur verdient het voordeel van de twijfel, maar de Walcherse gemeenten moeten nu duidelijk maken dat er geen zachte heelmeester aan het werk is geweest en dat niets met de mantel der liefde wordt bedekt. Anders blijft het stinken. De vraag is wel of de beerput nu schoon is en of de schuldigen zijn gestraft Deze weg moet met paaltjes en ba nieren dé route naar het strand worden. Onderweg moet de bad gast het oude landschap van heide en een beekje kunnen beleven. Er komt een schelpenpad langs en verder een fietsenstalling en toilet ten. De Jan van Renesseweg krijgt volgens het plan 'de mooiste duinovergang van Nederland.' In het dorp wordt de weg gemar keerd als de Poort naar het Strand. Hoge prioriteit krijgt volgens wethouder Ad Verseput het opstel len van een verkeersplan. Daar voor wordt binnenkort offerte ge vraagd bij een adviesbureau. Eén van de in het Masterplan geuite wensen is een verkeersluw centrum. De automobilist moet zich te gast voelen in een fietsers- en voetgangersgebied. De bedoe ling is de Lange Reke tot aan de Oude Moolweg zelfs geheel auto vrij te maken. Zo ontstaat een pleintje tegen de kerk voor win kels en terrassen. De Kromme Re ke wordt hierdoor tweerichtings verkeer. Een bewoner is het hier niet mee eens: 'Het is hier al druk, het wordt nog drukker.' B en W ontkennen dat. Er zullen veel min der auto's in het dorp kunnen ko men dan nu het geval is. Bouwbedrijf Braber verhuist naar het bedrijventerrein. Ervoor in de plaats komt een pension. De omgeving van het transfe rium wordt ook opnieuw in ge richt. Er komt een kort, extra voet pad naar het dorp. Aan de Dreef komt ruimte voor een tweede (dis count-) supermarkt en ook het VW-kantoor kan hier naartoe ver huizen. De Dreef wordt boven dien de nieuwe plek voor de ker mis en andere evenementen. „De vraag naar starterswonin- gen is niet zo groot als veronder steld", concludeert Verseput. In het Masterplan wordt rekening ge houden met de bouw van zestien van zulke woningen. Het plan komt volgende week maandag in de commissie en op 17 december in de gemeenteraad. Verseput: „Volgens mij gaat dat wel lukken. De Renessenaren zijn er enthousiast over." Almanak Zoals elke gezonde kleuter is Tim (5) uit Goes wel eens stout. Laatst had hij zijn kamer nog wat verder over hoop gehaald, terwijl zijn moeder hem juist had bevolen op te ruimen. „Ik krijg grijze haren van je!", beet ze haar zoon toe op het moment dat ze daar achter kwam. Die opmerking maakte schijnbaar indruk op de jon gen. Toen het hele gezin niet veel la ter aan tafel zat, vroeg Tim aan zijn moeder of zij vroeger vaak stout was. „Niet zo vaak, hoor", antwoordde ze, de vraag niet zo goed begrijpend. „Waarom hebben opa en oma dan allebei grijs haar?", reageerde Tim. Beter dan ooit met feestdagen Saskia Hameeteman-Blan- ker houdt donderdag een presentatie in de Overkant in Ouddorp. Het program ma heet: 'Fitter dan Ooit door de feestdagen heen'. Hameeteman-Blanker is een Nederlandse succesau teur van diverse zelfhulp boeken. Met haar werk reikt zij handvatten aan te gen diverse angsten, fobie ën, chronische- en acute hyperventilatie, burn-out en de gedragspatronen die daaraan ten grondslag lig gen. Kaartjes kosten 5 euro. De presentatie begint om 20.00 uur. Chinees circus komt in CCXL Het Chinees Nationaal Kerstcircus komt 30 decem ber om 13.30 uur met de voorstelling Shanghai Nights naar het theater CCXL in Vlissingen. Het is een show met veel klassie ke Chinese circuskunsten: jongleurs met vazen, zwaarden en draaiende bor den, acrobaten met stoelen- stapels, slangenmeisjes, leeuwendans en draken. Buschauffeur blogt openbaar Buschauffeur Marielle Sluijs uit Zierikzee heeft haar blog op Facebook openbaar gezet. Aanvanke lijk waren de verhaaltjes al leen zichtbaar voor 'vrien den' op haar eigen face- bookaccount. Maar de pu blicatie over haar blog vori ge week in de PZC en ande re dagbladen leverde dusda nig veel belangstelling op voor de serie, dat ze voor 'Kwam op de bushalte' een aparte account heeft ge maakt. In een paar dagen tijd had ze al 215 volgers. Sinterklaasshow Ernst en Bobbie Kinderhelden Ernst en Bobbie staan morgen in de Schouwburg in Middel burg met hun theatershow 'Een spannende verjaardag voor sinterklaas'. Kaarten voor de show zijn verkrijgbaar via: www.zeelandtheaters.nl/ schouwburg-middelburg iWn MIDDELBURG. Waterschap Schel- destromen verwacht ook de ko mende jaren de stijging van de belastingen binnen de 2,5 pro cent te houden. Dat blijkt uit de begroting die gisteren is gepre senteerd. Komend jaar stijgen de tarie ven met gemiddeld 2,45 procent. Tussen de diverse categorieën zijn er echter grote verschillen, als gevolg van een nieuwe verde ling van de kosten. Bij een alleen wonende huurder gaat het zelfs om bijna acht procent. In euro's varieert de stijging per huishou den van vijf tot elf euro. Agrariërs worden hard getrof fen, met een verhoging van zo'n twaalf procent, wat neerkomt op enkele honderden euro's. Het waterschap hecht eraan de gemiddelde lastendruk met niet meer dan 2,5 procent per jaar te laten stijgen. Volgens de huidige prognoses lukt het om daar tot en met 2019 net onder te blijven. Dagelijks bestuurder Denis Steijaert is content met de eerste begroting van het huidige be stuur. „We zijn erin geslaagd om een evenwicht te vinden in het waarmaken van onze ambities en het beperkt laten stijgen van de lastendruk." FZC door Ton van den Nouweland RENESSE. Het veelbesproken Mas- terplan Renesse komt in 2017 in uitvoering met het inrichten van de Jan van Renesseweg. Tip? redactie@pzc.nl OUDDORP VLISSINGEN ZIERIKZEE MIDDELBURG Vrouw van Anna Delyla Wegener (categorie Bikini): „Bij de legpress druk ik 200 kilo. Voor de schouders kunnen de dumbells 8 kilo zijn, voor de biceps 12." door Rolf Bosboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57