'Saneer oude vakantieparken' uwend Nederland Instagram molenaar^ PROFITEER NU VAN 20% KORTING ZEELAND 9 ïoo miljoen euro in versterking van de bouwsector. Zeeland heeft dat geld niet. Zo'n Provin ciale Impuls Wonen, bedoeld om verouderde woningen te ver beteren danwel te slopen, helpt op zich wel, ook al gaat het om zo'n 3 miljoen euro." „De Zeeuwse bouwsector wil daarnaast meeprofiteren van gro te projecten die Europees moe ten worden aanbesteed, zoals de bouw van de tweede zeesluis bij Terneuzen en de marinierskazer ne bij Ritthem. Regionale bouw bedrijven zijn te klein om bij voorbeeld in te schrijven op een project als de bouw van de sluis. Wettelijk is het mogelijk onder delen apart aan te besteden. Bij de zeesluis vissen we achter het net. Je ziet dat opdrachtgevers dat vaak te ingewikkeld vinden." Heeft de sector ook wat geleerd van de crisisperiode? „Je herinnert je vast de Vinex- wijken die uit de grond werden gestampt. Vandaag de dag werkt dat niet meer. De klant is nu ko ning. Het is een beetje mijn stok paardje, maar aannemers luiste ren beter naar de wens van klan ten en zijn ook gaan innoveren. Dat is de positieve les van de cri sis." Hoe analyseert de (beoogde) nieuwe voorzitter Martijn van Sabben, algemeen directeur van Bouwbedrijf Fraanje, de huidige marktsituatie? Van Sabben: „Het zijn nog roeri ge tijden. Bedrijven verdienen weinig. De woningbouw trekt wel aan. Hoewel de bevolking in delen van Zeeland krimpt, blij ven er door gezinsverdunning nieuwe woningen nodig. Ook de vraag naar energiezuinige en energieneutrale huizen stijgt." „Binnen Zeeland doen Goes, Middelburg en Terneuzen het goed. Vlissingen blijft achter, net als Zierikzee. Je verwacht dat mensen uit de regio Rotterdam daar weer, net als voor de crisis, gaan kopen. Helaas zien we ze nog niet." Wat wordt een belangrijke op dracht voor u als voorzitter? „Tijdens de crisis zijn er veel er varen bouwvakkers voor de branche verloren gegaan. Een taak is om samen met het onder wijs jongeren te interesseren voor een baan in de bouw. We voeren al campagnes, maar mis schien kunnen we nog meer doen. Het nieuwe pand voor de bouwopleiding, het techniek huis zoals we dat zelf noemen, in Goes, is daarbij een stap in de goede richting. De bouw, de in stallatietechniek en de schilders opleiding zitten dan bij elkaar." Van Sabben wordt vrijdag gekozen als voorzitter tijdens een ledendag van de afdeling Zeeland van Bouw end Nederland. De Ruijsscher neemt dan afscheid als voorzitter. 'We moeten jongeren interesseren voor een baan in de bouw' Het instellen van zo'n fonds is een van de aanbevelingen die zes samenwerkende milieu- en natuurorganisaties doen aan de gemeentelijke en provinciale overheden in de Zuidwestelijke Delta. „Het is nodig om investe ringen te stimuleren ten behoe ve van het opknappen van de be staande (verouderde) verblijfsre- creatie zodat deze kwalitatief be ter aansluit bij de vraag." De or ganisaties hebben een Kustanaly- se opgesteld. Ze vragen de over heden te zorgen dat er geen wild groei aan bouwactiviteiten langs de kust plaatsvinden. „Regie en afspraken tegen groei van bouwinitiatieven langs de kust zijnj hard nodig" aldus de organisaties. Waarden als uit gestrektheid, ongereptheid, don kerte en stilte moeten als een ro de draad door het beleid lopen. De organisaties vragen om een buffer rond de bestaande door Natura 2000- en de Ecologische Hoofdstructuur beschermde ge bieden. De organisaties vinden het van belang dat alle betrokkenen komen tot een strategie die moet leiden tot behoud van 'de gou den rand van de Zuidwestelijke Delta'. Oprichting van een 'task- force' kustkwaliteit zou die stra tegie kunnen ontwikkelen en de uitvoering ervan bewaken. Die taskforce zou moeten bestaan uit overheden, bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties. Zes milieu- en natuur organisaties komen met aanbevelingen voor behoud van kwaliteit kustgebieden. Twitter Tim Hofman @debroervanroos Ik stel me dus ook voor dat Henk Krol nog steeds wacht tot Michael Jackson weer op tour gaat. Hart voor de zaak Online Top 5 Goedemorgen! Uitgerust? Lekker slapen bestaat uit meer dan alleen een goed matras. De bodem, het kussen en het dekbed zijn minstens net zo belangrijk. De comfort- bedden Essenta, Napels en Florence zijn comfort boxsprings die zijn uitgerust met verschillende opties die comfortabel zijn voor nu en uw slaapkamer klaar maken voor de toekomst. Bij aankoop van een compleet slaapsysteem, van onze genoemde modellen profiteert u tot en met 28 november 2015 van zeer scherpe kortingen05! Bel 0800 - 27 40 400 voor thuisadvies of kijk op www.molenaar.nl Napels Florence www.molenaar.nl nu tijdelijk voor' Essenta DINSDAG 24 NOVEMBER 2015 n de crisis' Martijn van Sabben, beoogd vz. door Theo Giele VLISSINGEN. Een fonds voor de re novatie en sanering van verouder de vakantieparken is een middel om te voorkomen dat de Zeeuw se kuststreek verder versteent door bouw van nieuwe parken. Kamerlid Henk Krol feliciteerde opnieuw via Facebook iemand die niet meer leeft. 'Maak van deze eerste koude maandag van dit seizoen, een leuke, fees telijke, onvergetelijke en vooral gezellige verjaardag', schreef hij op de Facebookpagina van de vorige week overleden Friese ondernemer Chris van den Berg. Eerder kreeg Krol al veel kritiek toen hij schrijver Joost Zwagerman, die in september zelfmoord pleegde, feliciteerde met zijn verjaardag. Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie In de Sinterklaastijd besteedt de PZC in de rubriek 'Hart voor de zaak' aandacht aan leuke en bijzon dere winkels in Zeeland. In twee weken tijd komen tientallen win kels voorbij die een bezoekje waard zijn. Natuurlijk zetten wij al le winkels een dag later ook online, van de wijnhandel in Axel tot de chocolaterie in Yerseke tot de ca deauwinkel in Noordwelle. We zet ten de winkels niet alleen op de website, maar plaatsen ze ook over zichtelijk op een kaart, zodat je weet waar je naartoe moet. Kijk op www.pzc.nl/hartvoordezaak Dit waren gisteren de bestgelezen artikelen op PZC.nl: 1. Ongevallen door gladheid in Zee land 2. Gloednieuw KLM-toestel vliegt twee keer laag over Zeeland 3. Yara Sluiskil zoekt meer vrouwen 4. Reeks meevallers voor water schap 5. Gewonde bij ongeval met vier au to's op N57 Neeltje Jans Hoe breng je deze tijd nu beter in beeld dan met een maan die door de bo men schijnt? Jolanda Hendriks uit Oost-Souburg deelde haar foto met ons via www.pzc.nl/foto. En wij zetten hem natuurlijk graag op ons Insta- gram-account: instagram.com/pzcredactie 1) Bel in de week van 22 t/m 23 november voor een thuisafspraak, de afspraak moet voor 12 december plaatsvinden, de actie is alleen op onze genoemde actiemodellen. Normaal v.a. €2563 Nu€2050* Normaal v.a. €5018 Nu €4014* *1-persoons, inclusief boxspring, matras en elektrisch verstelbaar in hoogte verstelbaar normaal vanaf *1-persoons, inclusief boxspring, matras en topper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37