Kenniscentrum Kusttoerisme brengt unieke Zeeland-ervaring in kaart ZEELAND 5 Wat maakt Zeeland zo uniek voor toeristen? Duitse gasten vertellen het. Zonsondergang VLISSINGEN. Vriendelijk en altijd vrolijk. Zo ziet de Duitse toerist de Zeeuwen. Sterker nog, die aar dige Zeeuwen zijn onderdeel van de 'unieke beleving' die onze oos terburen hebben wanneer ze hier op vakantie zijn. Het Kenniscentrum Kusttoeris me schotelt de achttienhonderd deelnemers van zijn 'Zeelandpa nel' enkele malen per jaar een vraag voor. De deelnemers zijn zo wel dagjesmensen als mensen die in Zeeland hun vakantie door brengen. Zij kregen de vraag voorgelegd wat unieke belevingen zijn van de gast die Zeeland bezoekt. Een groot deel van de antwoorden kwam van Duitse gasten. Rust, ruimte, strand, zee en natuur wer den, niet geheel verrassend, ge noemd. Een zonsondergang op het strand is voor velen een geluk zalige ervaring. De wind mag ook op waardering rekenen: lekker uit waaien en alle zorgen vergeten. Maar er is meer. De evenementen in de provincie zijn de Duitse toe risten in positieve zin bijgeble ven. „Wat bij het bezoek een blij vende herinnering maakt is de ge zelligheid, de sfeer en de feestelijk heid. Uniek is dat de bezoekers de drukte opzoeken, maar het gevoel hebben dat er eigenlijk nog wel een zitplaatsje vrij is op het ter ras", zegt Kim Provoost van het Kenniscentrum. En dan zijn er de Zeeuwen zelf die de Duitse toerist gelukkig ma ken. Gezellig, gemoedelijk en gast vrij zijn trefwoorden 'In een ligstoel 's avonds op het strand, naar de zonsondergang kijken en de wind in je gezicht voelen, terwijl de kinderen tevreden in het zand spelen' 'Het moment als je boven op het duin weer voor de eerste keer de zee ziet Daar verheug ik me het meeste op, wanneer ik naar Zeeland ga' Terrasjes Evenementen ^^ENISSE 'Wandelingen langs het strand en in de duinen. Fietstochten maken door de natuur. Deze mooie momenten geven kracht voor het leven van alledag en voor je werk' DINSDAG 24 NOVEMBER 2015 Hier komen de Duitsers voor Zonsondergang op het strand is volgens toeristen een unieke beleving, foto Remko de Waal/ANP door Theo Giele Wie mee wil doen met het panel kan een mailtje sturen via de website www.kenniscentrumtoerisme.nl Natuur, zoals hier Oranjezon, is een van de pluspunten van Zeeland voor de toerist, foto Lex de Meester Hooggewaardeerd door toeristen: terrasjes en bediening met een vriende lijk gezicht zoals bij Perry's in Scharendijke. foto Dirk-Jan Gjeltema Fietsen door de provincie is voor veel Duitsers een vast onderdeel van de vakantie, foto Marcelle Davidse De Duitse toerist is ook erg te spreken over de evenementen in de provin cie zoals de folkloristische dag in Middelburg, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33