Kansrijke flexwerker blij met hypotheek Kerstreizen Chocoladeletters worden ECONOMIE 21 duurder Toezichthouders Greenery weg HEMA achter de douane Krediet voor duurzame mkb'er 100% vertrekgarantie 564 769 Sinterklaas moet dit jaar dieper in de buidel tasten om iedereen die zoet is van lekkers te voor zien. Door tegenvallende oog sten stijgt de prijs van de belang rijkste grondstoffen voor chocola de sterk. Cacao is sinds januari al 14 procent duurder ge worden. Ook de suikerprijs stijgt rap: sinds sep tember is het zoete goedje al een kwart duurder ge worden. In Nederland is de prijs die consumenten voor chocola de betalen sinds begin dit jaar 3 procent gestegen. ABN AMRO verwacht dat de prijs in 2016 ver der zal oplopen, blijkt uit een rap port dat vandaag verschijnt. De droogte in West-Afrika zorgt voor lagere opbrengsten, terwijl de vraag naar cacao stijgt. Twee commissarissen van groen tebedrijf The Greenery leggen hun functie neer. Voorzitter Bert Jansen en collega-commissaris Mieke Bello verschillen van me ning met de andere commissaris sen over het bedrijfsbeleid. Onafhankelijke deskundigen lij ken niet enthousiast over snelle sluiting. „Het is duidelijk dat steenkool enorm belastend voor het milieu is", zegt Aad Correljé, energie-expert bij de TU Delft en Instituut Clingendael. „Slui ting geforceerd doorzetten bete kent een flink hogere elektrici teitsprijs. Voor de consument is dat wellicht te behappen, maar de concurrentiepositie van onze industrie krijgt een knauw." Vandaag moet in de Tweede Ka mer blijken hoeveel draagvlak er politiek is voor de sluiting. D66 eist in een motie sluiting van al le kolencentrales. De PvdA steunt de motie, terwijl ook an dere partijen zoals GroenLinks voor zullen zijn. „Het gaat niet om de financiën, maar om de toekomst van onze aarde", wuift Jan Vos, energiewoordvoerder van de PvdA, de risico's voor claims en een hogere nota's weg. Winkelketen HEMA heeft gisteren zijn eerste filiaal geopend op een buitenland se luchthaven, op London Stansted Airport. Daarmee is tevens de eerste HEMA- zaak achter de douane een feit. Passagiers kunnen er vlak voor hun vlucht nog lekkernijen, babyproduc ten en andere artikelen in slaan. HEMA heeft al vier andere winkels in het Vere nigd Koninkrijk. De onder neming telt alles bij elkaar bijna zevenhonderd vesti gingen in zeven verschillen de landen. Er werken onge veer 11.000 mensen. Jorritsma helpt vrouwen VVD-politica Annemarie Jorritsma gaat zich inzet ten om meer vrouwen op topposities in het bedrijfsle ven te krijgen. Minister Jet Bussemaker (Onderwijs) heeft haar aangesteld als Kwartiermaker voor Top- vrouwen.nl, de database met talentvolle vrouwen. Jorritsma volgt oud-Kamer voorzitter Gerdi Verbeet (PvdA) op die het afgelo pen jaar die functie vervul de. Het aantal vrouwelijke bestuurders in Nederland neemt toe, maar het gaat nog steeds erg langzaam. Enkele maanden geleden werd met veel tamtam een proef met hypothe ken voor flexkrachten en uitzendkrachten aangekondigd - op basis van iemands arbeids marktkansen in plaats van ie mands verleden. Sintia Tibosch is de eerste flex werker die door de procedure is gekomen. Morgen krijgt ze de sleutel van haar droomapparte- ment in Den Bosch. „Een paar maanden geleden kreeg ik nog van de bank te horen dat ik niet aan de eisen voldeed." Belachelijk, vond haar vader. Hij liet niet los en zo belandde Sintia bij Huis Hypotheek, een van de initiatiefnemers van de Arbeids marktscan. Een proef die tot en met begin volgend jaar loopt en waarbij iemands arbeidsmarktkan sen via een online test voor de ko mende 5 jaar worden berekend. Sintia legde de toets af en be haalde een score van 89 op 100. Als de juridisch administratief me dewerker morgen haar baan bij de rechtbank verliest, dan vindt ze waarschijnlijk binnen 2 maanden weer een nieuwe op hetzelfde ni veau. Geen probleem voor Florius dus om haar een hypotheek te ver strekken. „Ik kan niet wachten tot ik de sleutel heb", reageert een blije Sin tia. Ze is niet de enige die blij is. Ook directeur Business Develop ment Mark de Rijke van Huis Hypotheek en De Hypotheekshop ziet het als grote winst dat men sen op basis van hun capaciteiten en kansen worden beoordeeld in plaats van op wel of niet een vast contract. Volgens De Rijke staan vooral twintigers, hoogopgeleiden en vakmensen in de rij. „Er is veel animo." UTRECHT. De Rabobank komt met goedkope kredieten voor mkb-be- drijven. De rentekorting op een le ning kan oplopen tot 1,2 procent. Maar dat goedkope krediet is al leen beschikbaar als de onderne mer er duurzame investeringen mee financiert. Het geld voor de ze zogenoemde impactleningen komt van de Europese Investe ringsbank. Het geld is bedoeld om de kredietverlening aan het mkb een zetje te geven. De bank heeft in eerste instantie 50 miljoen eu ro voor deze nieuwe kredieten ge reserveerd. Met de nieuwe kredie ten hoopt Rabobank de investerin gen in duurzaamheid aan te zwen gelen. Volgens de bank loopt mo menteel 5 procent van de zakelij ke klanten voorop als het om duurzame investeringen gaat. 2012 2013 2014 De werèklis -Kcas 'y - Complete 'f. busvakanties DINSDAG 24 NOVEMBER 2015 2 De directie van het permanente steunfonds voor noodlijdende eurolanden ESM heeft gisteren ingestemd met een betaling van 2 miljard euro aan Griekenland. Uitstoot kolencentrale (vb: Eemshaven) LONDEN DEN HAAG door Natasja de Groot Ze is 29 jaar, heeft geen vast con tract en is korter dan 3 jaar aan het werk. Toch is Sintia Tibosch vanaf deze week trots eigenaar van haar eigen woning. Haar arbeidsmarkt kansen gaven de doorslag. Principe kolencentrale 8 Megaton CO2 per jaar vergelijkbaar met de uitstoot van 3 min auto's) 100 ton fijnstof 2 miljoen kg stikstofoxide 570 kg zware metalen (95 kg kwik) Stoom turbine Dynamo Stroom Water koken Meer dan een kwart van onze elektriciteit komt uit kolen Elektriciteitsproductie naar energiebron mld kwh Wind/zon/water Biomassa Kernenergie Overig fossiel Kolen Aardgas Nu tot 35 korting p.p B De Bodensee Populaire 3-landenreis met excursies naar o.a. Konstanz, het eiland Mainau en de Rheinfall. Inclusief vele feestelijke extra's Zie: Kras.nl/12303 B Kerst in Tirol Combinatie van actieve uitjes door de sneeuw en excursies naar o.a. Schloss Neuschwanstein. Klantbeoordeling 7,8 Zie: Kras.nl/12290 B Kerst in Krakau Ontdek o.l.v. een gids deze stad. Ook naar de Hoge Tatra en zoutmijnen van Wieliczka. Goed 3-sterren hotel nabij het centrum Zie: Kras.nl/12856 B Italiaanse meren Milaan Geniet van 'La Dolce Vita' aan het Gardameer en Comomeer en in Milaan, Padua en Venetië. Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/12338 7 dagen 8 dagen 8 dagen v.a. 12 dagen v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21