'Diefstal en intimidatie' samen en toch nog trouwen Met papa op de fiets door angstig Brussel Auto's moeten 'aanschuiven' bij Goes Geld en goederen gestolen en personeel geïntimideerd, concludeert bedrijfsrecherche na onderzoek. VLISSINGEN. Werkbegeleiders van de Kringloopwinkel en de Milieu straat van Orionis hebben lange tijd gestolen van Orionis en op drachtgevers van het werkbedrijf. Dat blijkt uit een rapport van het bureau Hoffmann Bedrijfsrecher che uit Almere. Dit rapport is in handen van de PZC. Hoffmann voerde in 2014 een onderzoek uit in opdracht van Orionis, na meldingen van ex-werknemers. Orionis is het werkbedrijf van de drie Walcherse gemeenten. Hoff mann voerde in augustus 20t4 een onderzoek uit in opdracht van Orio nis, nadat ex-werknemers melding hadden gemaakt van misstanden. Die bestonden onder meer uit het stelen van geld en goederen, en sek suele intimidatie en ongewenste re laties tussen leidinggevenden en werknemers. In juni van dat jaar deed een Orionis-medewerker bij de politie Zeeland aangifte van verduistering en fraude door leidinggevenden bij Orionis-bedrijven. Laskabels en ap paratuur die door onder meer Da- men Schelde Naval Shipyards en Scheldebouw ter controle of repara tie werden gebracht, werden vol gens die aangifte onterecht afge keurd. Hierna gingen het koper, alu minium en oud ijzer naar opkopers en deelden werknemers de geldop- brengst. Die aangifte zegt directeur Hans Feenstra, die aantrad begin 2014, niet te kennen. „Het Open baar Ministerie en de politie von den het blijkbaar niet nodig om mij op de hoogte te stellen." Over het rapport zegt Feenstra dar de bij Hoffmann gebleken fei ten niet voldoende hardgemaakt konden worden voor aangifte en vervolging van werknemers. Hij re geert mede namens de Vlissingse wethouder Sem Stroosnijder. Feen stra: „We hebben de regels over de omgang met goederen aange scherpt en nieuwe werkleiding aan gesteld voor een betere aansturing van personeel. De Kringloopwin kels zijn bedoeld om sociale mini ma te bedienen, niet handelaren." Het rapport schetst de Kring loopwinkel in 2014 als een soort vrijhaven met slechte werkverhou dingen. Verschillende vrouwelijke medewerkers klaagden over seksu ele intimidatie door een Kringloop medewerker, zonder gevolg. De vrijwilliger die her betrof, is de toe gang ontzegd, zegt Feenstra, en de procedure voor zulke klachten is na- 'De gevonden feiten konden niet voldoende hardgemaakt worden voor aangifte' der uitgelegd, want die was vol gens hem niet goed gevolgd en ook onvoldoende bekend. Volgens het Hoffmann-rapport deelden werkne mers en handelaren voordeeltjes bij het verhandelen van goederen en werden bedrijfseigendommen ten eigen bate verkocht. De provincie Zeeland heeft een reeks bordjes met de tekst 'aan schuiven' geplaatst langs de uit- voegstrook. Automobilisten laten nu namelijk nog te veel ruimte tus sen hun voertuigen, waardoor de file onnodig lang wordt. „Er staan al matrixborden die waarschuwen voor file, de nieuwe bordjes vor men een extra attentie", zegt een woordvoerder van de provincie. De file zorgt voor gevaarlijke si tuaties. Verkeer vanuit de richting Bergen op Zoom dat niet de afslag Goes-Zuid neemt, moet snel zien in te voegen om niet op de wach tende rij auto's in te rijden. Ook weggebruikers uit de rich ting Vlissingen moeten snel zien te manoeuvreren om de afslag rich ting De Poel te nemen. „Deze problemen spelen al heel lang, maar door de veranderende situatie bij de Sloeweg is het bij Goes drukker geworden", ver klaart de woordvoerder de aanlei ding om extra bordjes te plaatsen. Door de 'harde knip' bij 's-Heer Arendskerke kunnen auto's name lijk niet meer de sluiproute ne men. Daardoor worden ze gedwon gen via de afslag Goes te rijden. Afhankelijk van het effect zijn extra maatregelen vooralsnog niet voorzien. Met de komst van een tweede aansluiting op de A58 (in 2017) wordt het naar verwachting een stuk rustiger op de A256. In Hart Ziel Je ziet ze steeds vaker in de sportschool, ook in Zeeland: vrouwen die fanatiek bodybuilden. Werden zij vroeger uitgelachen vanwege hun extreem gespierde lichaam, tegenwoordig is vrouwenkrachtsport maatschappelijk geaccepteerd. Rapport: misstanden bij Orionis r PAGINA 13 /i A www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 24 november 2015 257e jaargang nr. 277 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 io Eerst sneeuw dan regen PAGINA 3 door Claudia Sondervan Hans Feenstra, directeur Zeeland 2: Commentaar door Joeri Wisse GOES. Automobilisten die op de A256 in de ochtendspits in de file staan voor de afslag Goes-Zuid, worden met bordjes aangespoord om beter aan te schuiven. Daar door moet het veiliger worden rond knooppunt De Poel. 8 711688 555530 Hoezo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1