'Dito', de eeuwige nummer Elia als voorbeeld voor Fer 16 Mocht Tonny Vilhena de Kuip in de winterstop verlaten, dan wil Feyenoord een oude bekende terughalen. Midden in een lastig debuutseizoen maakt Memphis een nieuwe start bij Manchester United. De eventuele terugkeer van Fer (foto) is alleen mogelijk op huur basis, de international overnemen is niet aan de orde. Ook PSV hen gelt al langer naar de diensten van de fysiek sterke middenvelder, die in augustus nog een transfer naar Sunderland op het laatste mo ment zag afketsen. Omdat Fer met Queens Park Rangers in de Championship voor alsnog niet meedoet om de boven ste plekken, dreigt de speler een beetje uit beeld te raken. Het voor beeld dat Eljero Elia heeft gege ven, werkt aanlokkelijk voor ande re spelers. Elia was een lange pe riode uit beeld, maar werd na een paar goede wedstrijden in de eredivisie alweer opge roepen voor het Neder lands elftal. Dat scena rio zou Fer wel zien zit ten. Feyenoord heeft met Vilhena de afspraak ge maakt dat er in de winterstop serieus werk gemaakt zal worden van een vertrek van de linkspoot uit de Kuip. Dat zal de club nog enkele tonnen aan transfergeld op leveren. Met Fer hoopt de ploeg dan een fysiek ijzersterke midden velder met scorend vermogen toe te kunnen voegen aan de selectie. Dat zou de club, die stiekem hoopt op een prominente rol in de titelrace, misschien wel een be slissende zet in de rug kunnen ge ven. Of Queens Park Rangers mee werkt aan de overgang, is nog af wachten. De club zou wel overwe gen om Fer te verhuren, zodat hij bij eventuele promotie weer kan worden teruggehaald naar Enge land. Maar QPR denkt dan in eer ste instantie aan een club in Enge land. Sneijder krijgt nieuwe trainer bij Galatasaray Mustafa Denizli is de nieuwe trainer van Galatasaray, de club waar Oranje-in ternational Wesley Sneijder speelt. Deni zli (66) is de enige trainer die met drie verschillende clubs (Besiktas, Fenerba- h(;e en Galatasaray) de Turkse titel vero verde. Hij was ook vier jaar de bonds coach van Turkije, waarmee hij op het EK van 2000 de kwartfinales wist te bereiken. Real Madrid blijft achter Benitez staan Trainer Rafael Beni tez houdt het ver trouwen van het be stuur van Real Ma drid. Dat zei voorzit ter Florentino Pérez gisteren op een pers conferentie. De Ma- drileense topclub werd zaterdag in ei gen stadion verne derd door FC Barcelo na (0-4). De 55-jari- ge Madrileen zou een moeizame rela tie hebben met een aantal spelers, onder wie superster Cristia- no Ronaldo. PSG in speciaal shirt na aanslag in Parijs De Franse topclub Paris Saint-Germain voetbalt de komende twee wedstrijden in een speciaal shirt als eerbetoon aan de slachtoffers van de aanslagen in Parijs. 'Je suis Paris' staat er op de borst van de spelers tijdens de wedstrijd morgen in de Champions Lea gue tegen Malmö in Zweden en zaterdag in de competitiewed strijd tegen Troyes. Sponsornamen staan niet op het shirt. Hoeveel zijn 22 eredivisiegoals waard in een topcompetitie? „Dat zal natuur lijk moeten blij ken. Het is moeilijk vergelijken, maar als je me vraagt om een in schatting te maken, dan denk ik dat ik misschien vijftien van die 22 goals ook kan maken in Enge land." Dit zei Memphis afgelopen zomer, toen hij in een interview al even dagdroomde over zijn aanstaande transfer naar Man chester United. Hij had er zin in. Was vol vertrouwen. Akkoord, de tegenstanders zouden straks beter worden dan in de eredivi sie en het niveau van de wed strijden hoger. „Maar aan de an dere kant", zei Memphis. „Bij United heb je ook betere ploeg genoten om je heen." Worsteling Iedereen zag vervolgens zijn worsteling in de eerste maan den. De goals waar hij van droomde - en waar hij voor leeft - bleven uit. Toen hij in oktober zijn basisplaats kwijtraakte had hij precies één keer gescoord in de competitie, een intikker te gen Sunderland. Maar midden in een lastig de buutseizoen maakt Memphis nu een soort van nieuwe start. Zo voelde het toen hij afgelopen weekeinde uit bij Watford weer een kans kreeg in de basis. Niet meer als linksbuiten, maar cen traal in de spits. In een rol met meer ruimte, meer vrijheid en minder verdedigende taken maakte hij op fraaie wijze zijn tweede treffer in de Premier Lea gue. Op één wedstrijd is uiteraard geen allesomvattende analyse los te laten. Maar interessant wordt het wel nu Van Gaal zegt dat hij Memphis vaker als spits wil gaan gebruiken. Sterker: Van Gaal vindt dat Memphis zich zelfs vooral zou moeten richten op die plek. „Ik denk dat hij in die rol uiteindelijk het best tot zijn recht komt. Hij heeft daar ook voor mij gespeeld tijdens het WK, dus ik wist dat hij dit in zich had", stelt de oud-bonds- coach. Tegen Chili maakte hij des tijds een typische spitsengoal: snelle uitval, scherpe voorzet van Arjen Robben en Memphis die op volle snelheid de bal bin nen tikte bij de tweede paal. En ook bij PSV trok Memphis altijd al graag naar het centrum om daar zijn acties te maken en op te duiken voor het doel. On der die 22 goals vorig jaar waren er een paar die in grove lijnen wat weg hadden van zijn treffer nu tegen Watford. Dat Van Gaal hem zaterdag samen met Jesse Lingard voorin liet spelen was overigens niet ge pland. Het kwam door de afwe zigheid van onder anderen Way ne Rooney en Anthony Martial. De één was ziek, de ander ge blesseerd. „In het afwijkende systeem wat we nu speelden, had ik meer ruimte en vrijheid. Het was genieten", zegt Depay, die erkent dat hij door een dal is ge gaan. „Iedere jonge speler maakt zulke dingen mee. Maar ik ben hard en goed blijven trainen en heb een paar nuttige tips gehad van Ryan Giggs (assistent van Van Gaal, red.)." Jean-Paul de Jong (aanvoerder) en Foeke Booy (trainer) spraken destijds op een herdenkingsbij eenkomst in stadion de Galgen waard. Hun herinnering aan 'Di to', die voor altijd slechts 26 jaar jong blijft. Vroeg slapen Foeke Booy: „29 september 2005. Ik zat aan de keukentafel. Marian ne, David's vertrouwenspersoon bij de club, belde al vroeg. 'Het gaat niet goed met David, er zijn ambulances bij'. Hij was die maandag uit eten gegaan en vroeg gaan slapen. Omdat hij zich niet lekker voelde. Later die ochtend belde onze clubarts: 'hij is overleden Foeke'. Ik zei: 'doe normaal geen geintjes nu'. We hadden toen al cardiologische tes ten volgens de hoogste UE- FA-norm. Hoe kon dit?" „Audrey, David's vrouw, vroeg me in het ziekenhuis mee naar beneden te gaan, naar het mor tuarium. De dood was ineens heel definitief. Heftig moment. Op het trainingscomplex kon ik de jongens vertellen dat hij er mooi bij lag. Sommige spelers durfden niet meer te slapen. We hebben hulp gezocht. Dit konden we niet alleen." „Audrey en hun zoontje Noah zijn in de jaren na David's dood onze grootste zorg geweest. Fi nancieel ging het helemaal niet goed, in Frankrijk is er voor nabe staanden niets geregeld. Ze zijn weer opgekrabbeld, dat verdient diep respect." „David zou nu 36 zijn. Wat zou er van zijn carrière geworden 'Twee dagen voor zijn dood wonnen we van Ajax, mede dankzij David. En weg was hij' Basisplaats Morgen tegen PSV keert Rooney naar verwachting terug in de ba sis. Mogelijk raakt ook Martial tijdig fit. Memphis kan daar door weer zijn aangewezen op een invallersrol. Of komt Van Gaal met een verrassing? Het is hem niet ontgaan hoe moei lijk de verdedigers van PSV het hebben met hun oriëntatie bij voorzetten vanaf de flank. Spelers zoals Bruma en Arias staan dan regelmatig te dekken op drie me ter van hun man. Mem phis weet dat natuurlijk ook als geen ander. Ook daarom kwam zijn goal uit zo'n voorzet tegen Watford op een goed mo ment. Sport Feyenoord bezig met rentree Fer door Mikos Couka ROTTERDAM. Feyenoord is op de achtergrond be zig om Leroy Fer (25) op huurbasis terug te ha len naar de Kuip. De mid denvelder van Queens Park Rangers zou tijdelijk terug naar Rotterdam moeten komen als de club er in slaagt om Tonny Vilhe na in de winterstop te verkopen. VOETBAL VOETBAL VOETBAL Nieuwe kans door Maarten Wijffels foto Getty Images door Ard Schouten UTRECHT. FC Utrecht herdenkt de ze week David di Tommaso. Zon dag als Utrecht in een speciaal te nue aantreedt tegen Fleracles, is het exact tien jaar geleden dat de Franse verdediger overleed aan een hartstilstand. Jean-Paul de jong aanvoerder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16