Christiaan bleef maar doorplakken Combineer Telfort TV met Mobiel en profi teer NIEUWS 9 'Code oranje voor klimaat' Weer lening voor Crieken Combi Voordeel Het KNMI geeft eenmalig code oranje af voor het kli maat in Nederland aan de vooravond van de klimaat top in Parijs. „Als we er niet in slagen om een ak koord te bereiken in Parijs, en de opwarming van de aarde gaat ongebreideld door, is er absoluut sprake van code oranje" zegt direc teur Van der Steenhoven. Griekenland krijgt op nieuw een miljardenle ning. De regering heeft alle hervormingen die daar voor nodig waren doorge voerd, liet minister Jeroen Dijsselbloem van Finan ciën weten. De Eurogroep- voorzitter zegt dat dat de weg vrijmaakt om formeel akkoord te gaan met een le ning van 2 miljard euro. RECTIFICATIE Wildplakker Christiaan B. (29) is er een van de volhardende soort. Hij is, over een aantal jaren, 23 keer bekeurd; in Tubbergen, Ol- denzaal en kriskras in het land. Telkens zijn boetes opgelegd, steeds rond 140 euro. Maar in 2013 was zijn straf an ders dan 'normaal': hij werd ver oordeeld tot twee weken cel plus 1.000 euro boete. Zitten, in plaats van een taakstraf of een aanslag op zijn portemonnee. „Hij kreeg eerder alleen maar boetes, deze stap is te groot", stelt advocate Li dewij Wachters. De Drent plakt woensdag 29 mei 2013 posters op de dichtgetim merde bloemisterij Eeuwige Len te achter het station in Enschede, tegenover het stadskantoor. Bonte plakkaten voor optredens van de rockbands Slayer en Korn in mu ziektempel Atak, voor een beach- party in Uelsen, voor een house party in Bussloo. Christiaan werd betrapt. Een opsporingsambtenaar van de afdeling Handhaving Open bare Ruimte ziet hem 'vegende be wegingen' met een lijmbezem ma ken en affiches plakken. Dat mag daar niet. Hij wordt op de bon geslingerd. Emmers lijm, de bezem en 507 posters worden in beslag genomen. In zijn vonnis wijst kantonrechter Berg er op dat B. al vanaf 2006 be roepsmatig posters plakt. „Hij heeft lak aan de strafbaarheid en zijn veroordelingen." Hij beweert, op basis van een reportage van ac tualiteitenprogramma EenVan- daag (van 2 september 2013), dat boetes voor illegaal plakken niet in verhouding staan tot de winst. Commerciële bedrijven betalen de boetes voor hun plakkers flui tend, aldus de kantonrechter. „De wildplakkers interesseert het niet dat hun gedrag strafbaar is, of zij ontlenen daaraan zelfs een kick", luidt de motivering. Volgens hem is Christiaan B. 'volkomen ongevoelig' voor boe tes, voor het opbouwen van een steeds lijviger strafblad, voor ver loedering van het straatbeeld en voor het op kosten jagen van eige naren die de verboden reclame willen laten weghalen. 'Hij heeft lak aan de strafbaarheid en zijn veroordelingen' Wildplakken is bovendien con currentievervalsend, voert de rech ter aan. Buitenreclame in Ensche de wordt commercieel geëxploi teerd. Alleen een onvoorwaardelij ke gevangenisstraf past voor Chris tiaan B. Bij een werkstraf zal zijn opdrachtgever de verdiensten doorbetalen, redeneert de rechter. „Hij moet zijn straf gaan voelen." De Drent stelt hoger beroep in, dat dient vandaag voor de enkel voudige strafkamer. „Een maat schappelijk probleem wordt op cliënt afgewimpeld", vindt advoca te Wachters. Ze verdiepte zich in de jurispru dentie en kan geen vergelijkbare zaken vinden, ook niet waarin een voorwaardelijke celstraf is op gelegd. „Na het zien van EenVan- daag wil deze rechter het mijn cliënt laten voelen. Zo zie ik dat. De stap naar gevangenisstraf is te groot." De raadsheer spreekt naar ver wachting vandaag het arrest uit. Wanneer je naast Interactieve TV van Telfort ook Telfort Mobiel gebruikt, profiteer je elke maand van extra voordeel. Kies je eigen CombiVoordeel: gratis 2 x zoveel minuten, MB's en sms'jes, of; gratis HBO pakket, of; •5,- korting op je factuur j telfort.nl/combivoordeel MAANDAG 23 NOVEMBER 2015 DE BILT BRUSSEL Bij het interview met advo caat Inez Weski (14 novem ber) stond dat Weski's cliënt Guus Kouwenhoven wapen handelaar is. Kouwenhoven, wiens zaak nog loopt, wordt echter verdacht van wapen handel. De gesloten bloemisterij Eeuwige Lente waar Christiaan B. regelmatig posters plakt, foto Frans Nikkels door Bert Janssen ENSCHEDE. 'Wildplakkers', moeten de cel in, vindt een Enschedese kan tonrechter. Zoals Christiaan B. (29), die hele muren vol plakte. Vandaag wordt duidelijk of het von nis standhoudt. Vonnis kantonrechter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9