Nederlandse chirurg creeert nieuwe borst uit beenvet SMART DEAL NIEUWS 7 Peiling: ruime meerderheid bevolking voor Belastingplan Pieten schieten te hulp Gesjoemel met proces-verbaal Deel evangelie stond op eBay met de Samsung Galaxy A5 P/MND Bestel exclusief op: www.vodafone.nl/pzc Een ruime meerderheid van de bevolking (57 procent) vindt dat de Eerste Kamer zou moe ten instemmen met de aange kondigde lastenverlichting van 5 miljard euro, blijkt uit een peiling van Maurice de Hond. Een gedeelte van de belasting verlaging van circa 1 miljard eu ro mag van een flink deel van de kiezers (70 procent) ten goe de komen aan veiligheid, zoals defensie, AIVD en politie. Het Belastingplan wordt door een meerderheid van de kie zers van WD (75 procent), CDA (70 procent), PvdA (60 procent), maar ook van de PW (59 procent) omarmd. Minder dan de helft van de aanhang van D66 (43 procent) en SP (42 procent) vindt dat de Eerste Ka mer moet instemmen. De aanslagen in Parijs en de na sleep daarvan hebben deze week nauwelijks gevolgen ge had voor de electorale verhou dingen. Zo stabiliseert de groei van de PW op 38 zetels, een winst van 13 zetels. De politie Noord-Holland heeft een intern onderzoek in gesteld tegen drie agenten die wijzigingen in een proces-ver- baal hebben aangebracht om hun eigen fouten te verhullen. Het gaat om agenten van de po litie in Purmerend die bij een controle in de kofferbak van een auto onder andere een vat amfetaminepasta vonden. De verdachte werd veroordeeld tot 3,5 jaar cel. Het hof sprak hem echter vrij nadat bleek dat er ge knoeid was met het proces-ver- baal. Volgens het hof wilden de agentende discussie vermijden of ze de auto rechtmatig had den doorzocht. Een stukje papyrus met daarop een fragment uit het evangelie van Johannes is te koop aange boden op veilingsite eBay voor een beginbod van slechts 99 dollar. Geoffrey Smith, een on derzoeker van het vroege chris tendom bij de universiteit van Texas wist de verkoper ervan te overtuigen het fragment af te staan voor onderzoek. Zaterdag presenteert hij de resultaten. Het stukje is zo groot als een bankpasje en stamt uit 250 tot 350 na Christus. Er staan zes re gels op uit het evangelie van Jo hannes op de ene kant en niet eerder bekende christelijke tekst op de andere zijde. Achtjarige rijdt met tractor opa dood Op een manege in Oostenrijk heeft een achtjarige jon gen zijn grootvader overreden met een tractor, waardoor de 71-jarige man om het leven kwam. Volgens de politie wilde de man muizen vergas sen. Hij verbond een slang aan de uit laat en gaf zijn kleinzoon de op dracht om gas te ge ven. De tractor stond echter nog in z'n achteruit. Meisje steekt vriend met glas in gezicht Een 17-jarig meisje uit Tilburg heeft za terdagnacht tijdens een ruzie haar even oude vriend met een stuk glas in zijn gezicht gestoken. In de buurt van een ca fé riep ze volgens een getuige tegen de jongen: 'Morgen ben je dood'. De jon gen is met een bloe dende wond naar het ziekenhuis ge bracht. Het meisje werd later door de politie thuis aange houden. Handel in valse Picasso's opgerold De Spaanse politie heeft aanbieders van vervalste wer ken van de Pablo Pi casso (1881-1973) aangehouden. In Granada werden zes en in Benidorm twee verdachten ge arresteerd. Vijf nep-Picasso's zijn verder in beslag ge nomen. Ze werden aangeboden voor in totaal 160 miljoen euro. Volgens de po litie staan de arresta ties in beide steden los van elkaar. Ze is een routinier, maar toch voel de plastisch chirurg Stefania Tuin der dit weekeinde ongekende spanning. Geen wonder: ze stond in het kader van het congres The future is today in het voor haar on bekende ziekenhuis van de Univer siteit van New York te opereren. Aan haar zijde drie teams van spe cialisten met wie ze niet eerder had gewerkt. Meer dan 400 topchirurgen uit Rusland, Zuid- en Noord-Ameri- ka en Europa keken live mee hoe zij de vernieuwende LTP-borstre- constructie toepaste. Daarmee maakt de aan het Maastrichtse MUMC+ verbonden arts nieuwe borsten voor kankerpatiëntes uit hun eigen beenvet. Na zes uur opereren, bleek de missie in New York geslaagd, al dus Tuinder die afgelopen week voor haar methode de VIVA 400-verkiezing in de categorie Knappe Koppen won. „Enthousiast. Ze vinden het een unieke, waardevolle methode die ze zelf ook snel willen gaan toe passen. Wanneer dit exact op gro te schaal gaat gebeuren, ligt aan henzelf. Ze moeten zich verdie pen in de techniek." „Moe maar tevreden. Ik ben niet gewend om met een microfoon op mijn hoofd te opereren in de wetenschap dat de top uit mijn vakgebied meekijkt. Maar de in greep verliep snel, het komt vaker voor dat ik zeker acht tot tien uur bezig ben." „Tot nog toe werd bij reconstruc- 'lk vind het mooi dat ik vrouwen hiermee meer mogelijkheden kan bieden' ties voor borstkankerpatiëntes al leen weefsel van de onderbuik ge bruikt. En dat blijft na amputaties ook eerste keus. Maar sommige vrouwen zijn te mager, zij hebben niet voldoende vet op die plek. Of ze zijn daar al een keer eerder geo pereerd waardoor ze littekens heb ben. Het weefsel is dan onbruik baar. Ik vind het mooi dat ik vrou wen hiermee meer mogelijkhe den kan bieden. Ook krijgen ze zo gevoel in hun borst terug. Ze mer ken wanneer ze aangeraakt wor den." „Die zijn er. Maar we halen het weefsel zo hoog weg dat vrouwen altijd een rok kunnen dragen zon der dat je ontsierende plekken ziet." „In principe wel. Iedereen die een basiszorgverzekering heeft, komt in aanmerking. De vrouwen moe ten de ingreep wel aankunnen. Het is best zwaar en als je veel ge zondheidsproblemen hebt, moe ten we bepalen of die reconstruc tie haalbaar is." „Minder dan de helft. Maar het percentage is moeilijk te bepalen omdat je met leeftijds- en gezond heidsproblemen zit en ook wordt er soms maar een deel van de borst weggehaald. Sommige vrou wen willen wel, maar kunnen niet. En anderen kiezen voor een ander soort nazorg. Het is gecom pliceerd. Maar nu is er in elk geval een nieuwe optie bijgekomen." incl. Samsung Galaxy A5 t.w.v. €336, MAANDAG 23 NOVEMBER 2015 DEN HAAG HOOGEZAND. Tijdens zijn intocht in Hoogezand was Sinterklaas za terdag eventjes een aantal pieten kwijt. De pieten, die ook wel eens ingezet worden als brandweervrijwilliger, kwamen in actie nadat twee auto's op dezelfde plek te water waren geraakt. Een aantal pie ten haalden een nat pak, maar de intocht kon doorgaan, foto ANP HAARLEM NEW YORK SEEKIRCHEN TILBURG GRANADA door Annemart van Rhee NEW YORK. Meer dan 400 topchi- rurgen over de hele wereld keken mee met plastisch chirurg Stefania Tuinder (39). Met succes creëerde de Nederlandse dit weekeinde voor een Amerikaanse kankerpa tiënte een nieuwe borst uit eigen beenvet. Hoe waren de reacties van uw colle ga's? Stefania Tuinder, foto Viva Hoe voelt u zich? Wat is er zo revolutionair aan deze reconstructiemethode? Stefania Tuinder plastisch chirurg Hoe zit het met littekens op benen? Kan iedere borstkankerpatiënte hier voor in aanmerking komen? Hoeveel vrouwen kiezen na amputa tie eigenlijk voor een reconstructie? Exclusief voor de lezers van deze krant 5 Inch super AMOLED scherm 13 Megapixel camera Stijlvol metalen frame Ander toestel of abonnement? Kijk op de website Telefonisch bestellen ken ook. Bet 0900~0603 (€0,45 per gesprek, ma t/mvr van 8-18 uur) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 30-11-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7