Hockeysters Rapide zijn in vorm Van Landschoot heeft een klik met Inspector Hulster handbalploeg komt na achterstand sterk terug SPORT 19 Ploeg van coach Erwin Bel boekt in de vierde klasse een nipte overwinning op Mixed-Up 3:13-12. De handbalsters van No vitas toonden gisteren in Hulst veerkracht te gen Mixed-Up 3. De ploeg van coach Erwin Bel slaagde na een 8-4-achterstand erin de wedstrijd met 13-12 winnend af te sluiten. Aanvankelijk waren de vierde klassers aan elkaar gewaagd. Mixed-Up beschikte met enkele af- standsschutters over een gevaar lijk aanvalswapen. Dat resulteerde in een 6-4-voorsprong bij de rust voor de Brabantse vrouwen. Het werd zelfs 8-6, maar hierna her pakten de Hulsterse vrouwen zich. Ze gingen beter spelen en zochten via de combinaties de vrije persoon. Dat leidde ertoe dat de achterstand werd weggewerkt: 9-9. Het bleef spannend. „We moes ten alert blijven op de breaks van de tegenstanders. Zij hadden ook veel snelheid in het team. Wij zijn voorzichtig blijven spelen", zei Er win Bel later. Novitas nam telkens een voor sprong, maar de Brabantse vrou wen maakten evenzovele keren ge lijk. Twee snelle goals, waarbij een 'We moesten alert blijven op de breaks van de tegenstanders. Zij hadden ook veel snelheid in het team.' mooie treffer van Caroline Burm die aan de rechthoek werd vrij- gespeeld, leverden een nipte 13-12-zege op in het voordeel van Novitas. Delta Sport In de hoofdklasse boekte Delta Sport na drie nederlagen op rij een knappe zege op Internos. In een gelijkopgaande en fysiek zwa re wedstrijd trok de thuisploeg met 25-23 aan het langste eind. Een hoofdrol was weggelegd voor de van een blessure teruggekeerde Koen de Bruijn. Met een zwaar in- getapete enkel maakte de cirkel speler als invaller zes doelpunten. Vanaf het eerste fluitsignaal pakte hoofdklasser Delta Sport het initiatief. De Schouwenaren verzuimden tot enkele malen toe om de wedstrijd in een vroeg sta dium te beslissen. Bij een 9-5- voorsprong werd de thuisploeg slordiger en kon Internos terugko men tot 9-8. Bij die stand maakte Koen de Bruijn een opvallende rentree. Koud in het veld scoorde de cirkelspeler drie keer en bracht hij de stand daarmee op 12-8. „Ik heb me op de bank helemaal zit ten opvreten, waardoor ik nog tien procent extra kon geven", keek De Bruijn na afloop tevreden terug. Internos knokte zich terug tot 12-11. Delta Sport dankte het aan de uitblinkende doelman Mick Vleeshouwer dat het met die voorsprong mocht rusten. Na de pauze toonde Delta Sport zich een team en werd de overwinning bin nengesleept. Vrouwen. Derde klasse. Asvion-Rapide 3-5: Tegen de ver houding in werd het 1-0, maar via Lieke Alberti, Stephanie Be- aart en Lotje van der Walle stond het bij de pauze al 1-3. Ook in de tweede helft had Rapide een overwicht en liep het Hulster team uit 1-4 via A-juniore Anouk de Smet. Op aangeven van Jana van de Bergen scoorde Stephanie Beaart na de 2-4 de 2-5. Pas in de slotfase werd het nog 3-5. Ypenburg-Olympia 3-1: Trainer Jan Boerbooms vond dat zijn Ter- neuzense team in de beginfase te veel respect toonde voor Ypen- burg. In de tweede helft ontwik kelde Olympia de meeste druk en kwam verdiend op 2-1 door Ai- cha Sips. De gelijkmaker hing in de lucht, maar viel niet. Mannen. Derde klasse. Ypenburg-Olympia 4-2: Door een hagelbui werd het duel na 29 mi nuten bij de stand van 1-0 stilge legd. Omdat het waterveld be dekt bleef met een laag hagel, Olympia krijgt geen loon naar werken tegen het hoog geklasseerde Ypenburg en gaat onderuit ging men op het daarnaast gele gen zandveld verder. De herstart leverde de thuisploeg direct de 2-0 op. Olympia maakte de 2-1 via Jeroen Cauwels. De arbitrage was gul met het uitdelen van kaarten aan Olympia. Twintig mi nuten stond men met tien man op het veld. De thuisploeg liep uit naar 4-1 voordat Douwe Boer booms de eindstand op 4-2 be paalde. Don Quishoot-Rapide 6-0: Niets wees er bij de rust op dat Rapide met forse cijfers zou verliezen. Het team bood in de eerste 35 mi nuten aardig tegenstand en stond bij de rust slechts met 1-0 achter. In de tweede helft kon de thuis ploeg gemakkelijk doorstomen naar 6-0. Van Landschot liep in de warm loopronde met de charmant en krachtig bewegende Sierappel- zoon met 67,00 procent naar de overwinning en verzekerde zich daarmee van deelname aan het ZK. In de herkansing liet de Bel gische combinatie de teller op lopen naar 67,66 procent. „Inspec tor is een paard met een apart ver haal. Twee jaar geleden kwam hij bij ons op stal als een probleem- paard. De eerste keer dat ik er op zat, bokte hij en viel ik eraf. Maar wonderlijk genoeg klikte het daar na tussen ons. Ik ben met hem in B begonnen en na het kampioen schap start ik hem in Z." In L2 wisselden Aliki de Zwart (Cadzand) en Wendy Bilterijst (Kloosterzande) stuivertje. In de eerste proef stuurde De Zwart de merrie Chloe naar de overwin ning (68,00). In de tweede proef trok Bilterijst en de bonbruine ruin Jack met 67,00 aan het lang ste eind. MAANDAG 23 NOVEMBER 2015 Novitas toont veel veerkracht door Aector Dooms Scores Novitas: Patty van Kerckho- ven 5, Caroline Burm en Patricia Bel 4. Novitas-speelster Belinda Bel scoort, foto Peter Nicolai HULST. Rapide blijft na een ver diende zege bij Asvion in de race om de titel in de derde klasse van de hockeycompetitie voor vrou wen. Vierde klasse. Vierde klasse. door Lucien Roelandt AXEL. Dressuuramazone Jasha van Landschoot en de vosruin Inspec tor van de Groene Boomgaard eis ten zaterdag in Axel in de klasse M2 een hoofdrol op. De voor de Biervlietse Haringruiters uitkomen de combinatie uit Maldegem was in beide proeven de beste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75