Pleijte verteert duinovergangen het makkelijkst Caudron is van een andere planeet 18 SPORT Endurorijder Kees Zuidhof ligt op koers voor nationale titel Mesu vijfde in vijfde marathon Degroote wint in Kieldrecht Toernooizege Schweertman Zeldenrust is koploper af 3HMGB Niels Mesu maakte zaterdag in druk tijdens de vijfde wedstrijd in de marathoncompetitie. De Middelburger, uitkomende in de topdivisie, maakte deel uit van de kopgroep van acht schaatsers. Mesu probeerde nog om te ont snappen, maar kreeg geen ruim te. Ingmar Berga won de sprint en Mesu eindigde als vijfde. Broer Erwin kwam in de slotfase ten val en moest de strijd staken. Berga reed een nieuw wereldre cord op de marathon (125 ronden in 1.03.25 uur). In de eerste divisie eindigde Yer- sekenaar Rico van Damme als achttiende. Laurent Janse werd 36e, Joerec Cijsouw 44e. Van 't Westende verliest meteen Judoka Sam van 't Westende (-73 kilo) kon zaterdag geen potten breken tijdens de Grand Prix in het Chinese Qingdao. De 24-jari- ge Vlissinger overleefde - na een bye in de eerste ronde - de twee de schifting niet. Hij verloor op ippon van de Kazak Dastan Yk- bayev, nadat hij nog wel met een yuko op voorsprong was geko men. Amazone Wiskerke in vorm voor ZK Emily Wiskerke is in de aanloop naar het ZK aan een sterke serie bezig. Zaterdag bij de dressuur- wedstrijd in Serooskerke werd de amazone uit Kamperland eer ste met Giant Cristal (klasse Mi, 68,33 procent) en stuurde ze Fig- ter (M2, 67,66) naar de tweede plaats. In de tweede proef werd Figter (66,66) eerste en was Giant Cristall (65,66) tweede. Janssen voor Vader en Boer in Hilversum Bij de Janet Memorial Veldrit in Hilversum is Goesenaar Tim Janssen zaterdag als eerste Zeeuw gefinisht bij de elite en beloften. Hij werd na een koers over zestig minuten zesde. Mid delburger Milan Vader moest ge noegen nemen met de negende plek. Erik Boer uit Wolphaarts- dijk werd vijftiende. Er staat geen maat op Kees Zuid hof. De endurorijder uit Hoe- dekenskerke won zaterdag ook de achtste rit in de strijd om de Nederlandse titel. Hij kwam in Harfsen uit in de categorie NV 50. Er moesten zaterdag 216 kilome ter verreden worden, verdeeld over drie ronden van 72 kilome ter. In elke ronde waren drie proeven opgenomen. Zuidhof won zes van de negen proeven. De overige drie waren voor zijn grootste concurrent in de strijd om de titel, Peet van Saase uit Zwaanshoek. Zuidhof: „Het was een pittige wedstrijd met veel kruip- en sluipwerk door de bos- De wedstrijden die meetellen voor het Zeeuws-Vlaamse Run nerscriterium trekken de laatste tijd behoorlijk veel deelnemers. Zaterdag waren er in het Kield recht bij de Juul van de Walle- loop in totaal 263 lopers en loop sters. Op de lange afstand (13200 meter) ging de overwinning naar Francesco Degroote. De Belg finishte na 46.41 minuten. Terneuzenaar Sander Post werd derde in 47.49. Bij de vrouwen won de Belgische Niki Bogaert. De middenafstand (7600 meter) leverde zowel bij de mannen als de vrouwen een Zeeuws-Vlaam- se zege op. Sander d'Hondt uit Kuitaart was de snelste man en Cathy Poppe (Terneuzen) bij de vrouwen. Ondanks het slechte weer gingen bijna driehonderd atleten van start in de Langstraat van Zoutelande. Pleijte, vorig week nog de snelste in de Mosselloop, liet er als Neder lands kampioen trailrunning geen twijfel over bestaan dat hij de snel ste was. Na zo'n anderhalve kilome ter denderde hij de lange trap af naar de Langstraat, met alleen Ralph Wiessner in zijn spoor. Op enige afstand volgden Willem de Vos, Ramon van der Grift, Crum van der Linden en Eric Wolfert. Na drie kilometer moest Wiessner af haken en kon Pleijte solo het werk afmaken. „Het was heerlijk lopen, zelfs tegen de sterke wind in", zei hij, nadat hij in 42.22 minuten was gefinisht. Hij bleef daarmee slechts veertig seconden boven zijn par koersrecord van vorig jaar. Zowel Frédéric Caudron als Jean Paul de Bruijn overschreed de grens van 2.000 gemiddeld. Voor de Hulstenaar was dat de eerste keer dit seizoen in competitiever band. Hij liet tegen Kurt Ceule- mans een moyenne van 2.083 note ren, mede dankzij series van ze- Na zijn Nederlands titel in Schoorl nam Pleijte wat gas terug. Begin december zal hij weer naar de Ardennen afreizen voor een lan ge trail. „Ik hoop volgend jaar naar het WK of EK in de Pyreneeën te mogen", liet hij nog weten. Wiessner beperkte de schade tot anderhalve minuut. Hij was wel ruim vijf minuten sneller dan in 2014. Wiessner, voorheen voet baller bij GPC Vlissingen, is pas twee jaar aan het hardlopen en pro beert naast werkweken van vijftig uur in Brasserie BLVD vier a vijf keer te trainen. „Het maakt je hoofd leeg", liet hij weten. Wolfert maakte het erepodium vol. Bij de vrouwen was de zege voor Yvonne Moerland, één van de Zeeuwse vrouwen die op latere leeftijd zijn gaan hardlopen. Vorig jaar liep ze de Hobbeldebobbel- loop nog in 1.00.42 uur, maar nu was 53.21 haar eindtijd. In haar eer ste atletiekjaar waren er overwin ningen in de Familieloop, Ritthem en Vrouwenpolder. „Het is leuk wanneer er door veel trainen pro gressie in zit", zei de atlete die bij Remy Vasseur traint. Lisa Jobse uit Oost-Souburg gaf maar twaalf seconden toe op Moer land, maar bleef ruim voor Juriena de Vries uit Lent. ven en elf. Na de stand van 23-20 in zijn voordeel maakte De Bruijn in negen beurten 27 punten. Voor Caudron is boven de 2.000 gemiddeld spelen dit sei zoen niets bijzonders. Hij over schreed met zijn 2.631 voor de zes de keer (in acht partijen) de grens en noteert tot nu toe gemiddeld 2.128. De Belg lijkt van een andere planeet en gaat in de annalen zijn landgenoot Eddy Merckx met 1.892 en de Nederlander Dick Jas pers met 1.829 ver vooraf. Voor de pauze was het in Oos terhout nog gelijk doordat Patrick Vasseur verloor van Jerry Her mans. Tot 38-36 volgde hij de thuisspeler als een schaduw, maar hij moest in de eindsprint afha ken: 50-40. De plaatsvervanger van Berry Dallinga, Danny Breur, toonde zich een aanwinst. Hij ver sloeg het Belgische toptalent Ken ny Miatton met 38-50 in 31. Derde divisie, 't Bierwinkeltje-Vei- lingzicht 6-2: ArieVink liet dan nog wel ruim zijn tegenstander achter zich, maar 'grote' (35-30) en 'kleine' (30-29) Cees Wissel on dervonden stevige tegenstand van respectievelijk Piet van Steen en Jan de Bruijn. Fons Baart verloor Ook Jean Paul de Bruijn is in topvorm en haalt tegen Kurt Ceulemans een moyenne van een moyenne van 2.083 als enige van zijn team, Hij kwam overigens slechts één carambole tekort. In de vierde en laatste nationa le Grand Prix driebanden in Capel le aan den IJssel liet Michael Vink een sterke indruk achter. In de eer ste kwalificatieronde kwam hij maar één keer in actie. Hij won en kreeg vervolgens een bye in zijn tweede wedstrijd. In de tweede ronde speelde de jonge Groedenaar uitermate sterk. Hij versloeg organisator van de GP's Henny Weezenbeek met 20-2 in slechts 22 beurten en bond daarna Mike de Bruijn eveneens met royale cijfers aan de zegekar: 20-7 in 21 beurten. Met 0.930 plaatste hij zich voor de derde ron de die vandaag wordt gespeeld. sen. Sommige boomwortels kwa men bloot te liggen en dus was het oppassen geblazen." Zuidhof zegevierde met zestien seconden voorsprong. Leo van Waasdijk uit Heinkenszand werd vijftiende en dat is ook zijn klassering in de stand. Bij de inters in de E2 klasse heeft Casper Ovaa uit Oost-Souburg nog steeds zicht op een toptien klassering. In Harfsen werd de Husqvarna-rijder in het dagklas sement twaalfde. In de stand be zet Ovaa de negende plaats. Peter Maranus (Aagtekerke), uit komend bij de Inters 40+ klasse, werd vijftiende en staat twaalfde in de tussenstand. Squasher Piëdro Schweertman, afkomstig uit Koudekerke, heeft gisteren in Gdansk een proftoer- nooi gewonnen. In de finale was de nummer 68 van de wereld, die in de Poolse stad als eerste geplaatst was, oppermachtig. Hij versloeg de Fransman Auguste Dussourd, die met zijn 238e plaats op de PSA-ranking nogal verrassend de eindstrijd had ge haald, met ruime cijfers: 11-311-9 11-1. Bij het toernooi in Gdansk was 5000 dollar aan prijzengeld. De 32-jarige Schweertman reist nu door naar Londen, waar hij deze week aan een 10.000 dollartoer- nooi meedoet. Hij is in de Engel se hoofdstad als vierde ge plaatst. TERNEUZEN. In de tweede klas se van het zaalvoetbalrayon Midden Zeeuws-Vlaanderen is Zeldenrust Steelantcollege niet langer de lijstaanvoerder. De koploper leek lange tijd niet te kloppen, maar moest op de laat ste speeldag zijn tweede neder laag in korte tijd incasseren. Te gen Unitron, de nieuwe num mer één, werd het 3-4. Aan de kop van de ranglijst moet Unitron voorlopig nog HE Facility naast zich dulden. Facility trof in Reham Vast goed een taaie tegenstander, maar trok uiteindelijk met 8-6 aan het langste eind. In de derde klasse handhaafde De Zwaan zich zonder proble men op de eerste plaats. HARFSEN Lr-* '-v Tim Pleijte is als eerste boven bij één van de duinovergangen. foto Lex de Meester HEERENVEEN QINGDAO SEROOSKERKE HILVERSUM Endurorijder Kees Zuidhof is dit seizoen ongenaakbaar in de catego rie NV 50. foto Marcelle Davidse KIELDRECHT door Sjaak Sinke ZOUTELANDE Tim Pleijte was in zijn voormalige woonplaats Zoute- lande - hij woont tegenwoordig in Vlissingen - voor de derde keer de snelste in de zware Hobbeldebob- belloop over ruim 10 kilometer. Liefst zeventien duinovergangen waren in het parkoers opgenomen. Yvonne Moerland uit Yerseke was de snelste vrouw. door Joop van den Oudenhoven OOSTERHOUT. De driebanders van Dallinga.com klimmen door een 6-2-overwinning op De Eekhoorn op naar een gedeelde vijfde plaats in de eredivisie. Michael Vink maak te indruk tijdens de nationale Grand Prix in Capelle aan den IJssel en 't Bierwinkeltje won in de derde divisie de wedstrijd tegen Veiling- zicht. GDANSK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 74